Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic II 2004 1.9 - Hałasujący osprzęt silnika, sprzęgiełko alternatora

Latajacyholender 02 Sty 2013 11:14 3555 8
  • #1 02 Sty 2013 11:14
    Latajacyholender
    Poziom 7  

Witam
    Posiadam Scenica II z grudnia 2004 wersja grand i mam już dłuższy czas problem z hałasującym osprzętem silnika i potrzebuje informacji czy były modele alternatora bez sprzęgiełka? Wymieniałem 2 razy kolo pasowe (7rowkowe) na wale. Jest pewna różnica w dźwięku na każdym z nich, podejrzewam ze nowe to mało wyrobione ale przy ruszaniu czy obciążeniu silnika słychać hałas, drżenie nadal. Po konsultacji z mechanikiem stwierdziliśmy ze może to być wina braku sprzęgiełka na alternatorze. Proszę o jakąś poradę czy założenie sprzęgięłka czy całego alternatora z nim coś da w tej sytuacji.

pozdrawiam
    Marcin

0 8
  • #2 02 Sty 2013 11:43
    Doktorr
    Poziom 34  

Bez paska jest cicho?

0
  • #3 03 Sty 2013 11:15
    Latajacyholender
    Poziom 7  

bez paska akurat nie było próbowane ale ciekawi mnie czy w ogóle to oryginalnie jest tak bez tego sprzęgielka na alternatorze

0
  • #4 03 Sty 2013 17:53
    tomek130
    Poziom 22  

Dlaczego koło pasowe na wale było wymieniane?, naciąg paska prawidłowy?, a trakcie postoju nie słychać hałasu przy różnych prędkościach obrotowych silnika?. Tak marginesem to co za mechanik, który nie jest pewny swojej diagnozy.

0
  • #5 03 Sty 2013 20:00
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

Latajacyholender napisał:
    Witam
    Posiadam Scenica II z grudnia 2004 wersja grand i mam już dłuższy czas problem z hałasującym osprzętem silnika i potrzebuje informacji czy były modele alternatora bez sprzęgiełka? Wymieniałem 2 razy kolo pasowe (7rowkowe) na wale. Jest pewna różnica w dźwięku na każdym z nich, podejrzewam ze nowe to mało wyrobione ale przy ruszaniu czy obciążeniu silnika słychać hałas, drżenie nadal. Po konsultacji z mechanikiem stwierdziliśmy ze może to być wina braku sprzęgiełka na alternatorze. Proszę o jakąś poradę czy założenie sprzęgięłka czy całego alternatora z nim coś da w tej sytuacji.

pozdrawiam
    Marcin

Napinacz paska klinowego jest powodem takich drgań i hałasu :idea: :cry:

0
  • #6 04 Sty 2013 09:39
    Latajacyholender
    Poziom 7  

Koło pasowe było wymienione bo już się rozpadało teraz jest założone nowe dużo sztywniejsze (chodzi o to łączenie gumowe)

Czyli powodem może być to ze napinacz za słabo naciąga. A co do tego alternatora nie orientuje się nikt czy oryginalnie sa bez sprzęgiełka a może to jakaś samoróbka?

0
  • #7 04 Sty 2013 12:49
    kortyleski
    Poziom 41  

Jeśli koło na wale nie jest ori albo bardzo solidny zamiennik to hałasować będzie. A nowy chińczyk potrafi więcej jazgotu narobić jak zużyty oryginał

0
  • #8 18 Sty 2013 12:27
    Latajacyholender
    Poziom 7  

i teraz dylemat czy kupować kolejne nowe koło na wał bo to zapewne ono ale żeby znów się nie tłukło albo używkę kupić z tym, że tez jakoś specjalnie tanie nie są ;/

0
  • #9 05 Sty 2015 19:38
    Latajacyholender
    Poziom 7  

Problem rozwiązany szkoda było kupować kolo na wał, rozbita była rolka napinająca pasek.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów