Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL67050 - Zmywarka Błąd i30 (zalanie), jaki zastosować wąż zamienny.

Sonal 02 Sty 2013 11:36 3795 2
  • #1 02 Sty 2013 11:36
    Sonal
    Poziom 11  

Wczoraj - 1 stycznia Nowy Rok - znów "ciepło" pomyślałem o projektantach sprzętu Electrolux. Chyba nikt inny nie potrafi tak jak oni zaprojektować sprzętu by zepsuł się zaraz po gwarancji. W kwietniu (2 miesiące po gwarancji) miałem błąd i60 - następstwo sklejenia styków przekaźnika.
    Teraz to - pęknięty wąż.
    Moje pytanie do kolegów jest następujące:
    Pękł - właściwie rozleciał się - wąż łączący pompę wylewającą wodę ze zbiornika. Czy to musi być jaki specjalny wąż? Bo proszę spojrzeć na filmik - materiał, z którego zrobili go producenci, spowodował że guma się po niespełna trzech latach kruszy.

Link

Wczoraj - na szybko :D - w to miejsce wstawiłem kawałek dętki rowerowej. Ale wątpię by wytrzymała dłużej niż do następnego tygodnia traktowana wysoką temperaturą i chemikaliami.
    Czy kupić jakikolwiek gumowy wąż harmonijkowy do zmywarki/pralki?
    Bo wytarganie zmywarki z zabudowy to poważna sprawa u mnie ze względu na umiejscowienie połączeń wod-kan - więc nie chcę już do tego wracać za pół roku na przykład.

1 2
  • #3 10 Sty 2013 18:47
    Sonal
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź. Na razie ciągle jest tam kawałek dętki - podobno prowizorki trzymają najdłużej - ale jutro się za to wezmę, zanim zaleję sąsiada.

0