Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL67050 - Zmywarka Błąd i30 (zalanie), jaki zastosować wąż zamienny.

Sonal 02 Sty 2013 11:36 4269 2
 • #1 02 Sty 2013 11:36
  Sonal
  Poziom 11  

  Wczoraj - 1 stycznia Nowy Rok - znów "ciepło" pomyślałem o projektantach sprzętu Electrolux. Chyba nikt inny nie potrafi tak jak oni zaprojektować sprzętu by zepsuł się zaraz po gwarancji. W kwietniu (2 miesiące po gwarancji) miałem błąd i60 - następstwo sklejenia styków przekaźnika.
  Teraz to - pęknięty wąż.
  Moje pytanie do kolegów jest następujące:
  Pękł - właściwie rozleciał się - wąż łączący pompę wylewającą wodę ze zbiornika. Czy to musi być jaki specjalny wąż? Bo proszę spojrzeć na filmik - materiał, z którego zrobili go producenci, spowodował że guma się po niespełna trzech latach kruszy.

  Link

  Wczoraj - na szybko :D - w to miejsce wstawiłem kawałek dętki rowerowej. Ale wątpię by wytrzymała dłużej niż do następnego tygodnia traktowana wysoką temperaturą i chemikaliami.
  Czy kupić jakikolwiek gumowy wąż harmonijkowy do zmywarki/pralki?
  Bo wytarganie zmywarki z zabudowy to poważna sprawa u mnie ze względu na umiejscowienie połączeń wod-kan - więc nie chcę już do tego wracać za pół roku na przykład.

  1 2
 • #3 10 Sty 2013 18:47
  Sonal
  Poziom 11  

  Dzięki za odpowiedź. Na razie ciągle jest tam kawałek dętki - podobno prowizorki trzymają najdłużej - ale jutro się za to wezmę, zanim zaleję sąsiada.

  0