Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP 37GQ21 chassis SQUAD - Brak obrazu i po części dźwięku.

02 Sty 2013 15:58 1830 7
  • Poziom 23  
    Jest sobie mały telewizorek, Po podłąćzeniu nic nie gra, ani nie słychać dźwięku.

Jedynie co zaobserwowałem,
    - że słychać prace transformatora <kujący z wysoką częstotliwością dźwięk dla młodociana >
    - rażenie na kineskopie działa
    - napięcie na pinach RGB wynosi ok 160V
    - wymieniłem tranzystor kluczujący trafo WN nic nie dało
    - po podłączeniu dvd z mp3 słychać cicho muzykę, przy próbie naciśniecia Vol +/- zaczyna milczeć, pilot działa.
    Chciałem właczyć RESET < przytrzymanie ch+ i Vol +> nic nie dało.

Dla lepszej analizy jakie mam napięcia zmierzyć?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 43  
    _JF_ napisał:
    Jedynie co zaobserwowałem,
    - że słychać prace transformatora <kujący z wysoką częstotliwością dźwięk dla młodociana >
    - rażenie na kineskopie działa
    - napięcie na pinach RGB wynosi ok 160V
    - wymieniłem tranzystor kluczujący trafo WN nic nie dało
    ...........
    Dla lepszej analizy jakie mam napięcia zmierzyć?

Po tym? W CRT Serwis?
    Jeśli to znaczy to, co myślę, i ktoś wymienia HOTa, to chyba nie ma o czym rozmawiać w ogóle. ;)

Ale zmierzyć wszystkie niezbędne do dalszej analizy, w szczególności analizy związanej z brakiem obrazu.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 23  
    CRT to klasyfikuje Telewizory kineskopowe,
    odnośnie pracy transformatora WN miałem na myśli że przetwornica i tranzystor "kluczujący" są sprawne, ponieważ każdy sprawny telewizor wydaje dźwięki z częstotliwości 16kHz które wiadomo słyszą tylko młodzi ludzie.
    Zażenie- czyli jego blok też działa, pozostaje coś w procesorze bądź w module kolorów

Czyli które napięcia zmierzyć? na jakich blokach-stopniach, w odniesieniu tylko do masy...
    Wie Pan, Swoją wiedzą zarabia na życie <serwis> na sie utrzymuje w innej branży, więc proszę nie wymagać odemnie wiedzy na takim poziomie, zmierzyłem co myślałem, że będzie przydatne.
  • Poziom 33  
    _JF_ napisał:
    ponieważ każdy sprawny telewizor wydaje dźwięki z częstotliwości 16kHz

Ten akurat tak, ale na pewno nie każdy.
    _JF_ napisał:
    Zażenie- czyli jego blok też działa

Więc po co wymieniać tranzystor kluczujący?
    _JF_ napisał:
    więc proszę nie wymagać odemnie wiedzy na takim poziomie, zmierzyłem co myślałem, że będzie przydatne.

Wiedzy wymagają zasady tego działu.
  • Poziom 23  
    Poprzedni tranzystor po podaniu na bazę nie przewodził, a raczej wątpię by podczas demontując się uszkodził to nie jest przecież nie jest tranzystor np cmos...
    Wyrzutnie podłączyłem do masy, odłączyłem cewki odchylając, jest biała kropka więc kineskop działa, podłączyłem cewki odchylania, po podłączeniu do sieci, ekran staje sie coraz bardziej biały aż się wyłącza telewizor, pewnie jakieś zabezpieczenie go wyłącza....
    Tak więc odchylanie i kineskop działa, wzmacniacz kolorów wątpie by był uszkodzony, ponieważ nie mogły wszystkie kanały RGB na raz się uszkodzić...
    dalej nie wiem co mam sprawdzać...

lamer. napisał:

_JF_ napisał:
    ponieważ każdy sprawny telewizor wydaje dźwięki z częstotliwości 16kHz

Ten akurat tak, ale na pewno nie każdy.

każda przetwornica każdy, na pewno każdy trafopowielacz wydaje dźwięki z częstotliwością kluczowania, tylko nie każdy to słyszy...
  • Poziom 33  
    _JF_ napisał:
    odłączyłem cewki odchylając, jest biała kropka

Ty już lepiej zakończ tą naprawę.

Dodano po 1 [minuty]:

_JF_ napisał:
    na pewno każdy trafopowielacz wydaje dźwięki z częstotliwością kluczowania, tylko nie każdy to słyszy...

No jasne, bo 31kHz się nie da usłyszeć
  • Poziom 23  
    Nie każda przetwornica działa z tą częstotliwością... ponad progiem słyszalności, jak kolega ma pisać nic nie wnoszące posty to proszę sobie podarować tą ironię.
  • Poziom 33  
    _JF_ napisał:
    że słychać prace transformatora <kujący z wysoką częstotliwością dźwięk dla młodociana >

Tu nie pisałeś o przetwornicy. A o częstotliwości przetwornicy poczytaj, jest podana w serwisówce.

Dodano po 10 [minuty]:

_JF_ napisał:
    to proszę sobie podarować tą ironię.

To nie jest ironia, tylko wskazanie na bzdury które wypisujesz. Już w drugim poście udowodnione zostało, że temat ten w tym dziale nie powinien mieć miejsca.