Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Olympus Sp560uz - ZOOM ERROR

zenit12 02 Sty 2013 16:27 1689 1
  • #1 02 Sty 2013 16:27
    zenit12
    Poziom 2  

Witam wszystkich, pozwolę sobie na rozpoczęcie nowego tematu związanego z Olympusem Sp560uz i błędem ZOOM ERROR. Wyskakuję u mnie wspomniany wcześniej błąd, nie pojawia się on jednak zaraz po włączeniu aparatu tylko po około 5 minutach działania, ciekawą też rzeczą zaobserwowaną przeze mnie jest to, że aparat tak z 1-2 mniuty przed pojawieniem się tego błędu wyraźnie spowalnia i zrobienie zdjęcia zajmuję około 15-20 sekund od naciśnięcia migawki. W związku z tym moje pytanie brzmi, czy ktoś spotkał się i usunął samodzielnie taki problem, jeśli tak to poproszę o "garść" informacji na ten temat. Chciałbym to spróbować sam naprawić, ponieważ jak się domyślam wysyłanie go do serwisu mija się z celem(koszty). Pozdrawiam wszystkich:)

0 1
  • #2 03 Sty 2013 13:27
    sq5lc
    Poziom 12  

Często uszkodzona stabilizacja wywołuje komunikat o błędzie zoom. Konieczna wtedy jest wymiana stabilizacji i regulacja obiektywu. Chyba bardziej ekonomiczne będzie sprzedanie na części. Klapki baterii i CCD od tego modelu są w cenie bo Olympus już ich nie produkuje.

0
  Szukaj w 5mln produktów