Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WITOL 2M219J - Uszkodzony magnetron. Wybór zamiennika.

Belleck 02 Sty 2013 16:43 3558 4
  • #1 02 Sty 2013 16:43
    Belleck
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam kuchenkę mikrofalową Bifinett KH 1106. (Moc znamionowa 800 W)
    Zniszczeniu uległ magnetron z powodu wypalonej płytki mikowej.
    Model magnetronu zamontowanego fabrycznie to WITOL 2M219J.
    Posiadam dwa inne magnetrony i chciałbym wiedzieć, czy któryś z nich nadaje się jako zamiennik.
    Oto symbole:
    Panasonic 2M244-M12
    Toshiba 2M248H (ME)
    Mocowanie jest co prawda inne, lecz to nie jest dla mnie problem. Głównie chodzi o zgodność parametrów.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Sty 2013 18:15
    skryn
    Admin grupy AGD

Belleck napisał:

Mocowanie jest co prawda inne, lecz to nie jest dla mnie problem. Głównie chodzi o zgodność parametrów.

Mocowanie, to jest duży problem, bo byle jak, to i kosiarkę do trawy na siłę da się do mikrofali zamontować... :)
    Ale tak na serio, to przy montażu zamiennika magnetronu należy zwrócić szczególną uwagę na jego użebrowanie chłodzenia! Wentylator chłodzący musi wprost na nie dmuchać! (równolegle do użebrowania magnetronu).
    Więc jest instalacja pozioma i pionowa i na tym bym się skupił.
    Co do pozostałych parametrów, to nie ma większego znaczenia (moc). Najwyżej będzie szybciej/wolniej podgrzewał umieszczone w kuchence potrawy.

1
  • #3 02 Sty 2013 19:53
    Belleck
    Poziom 2  

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że kierunek chłodzenia ma ogromne znaczenie i wziąłem to pod uwagę.
    Jeśli chodzi o moc magnetronu, to według wielu źródeł bez problemu można zastosować zamiennik o większej mocy niż pierwotnie zamontowany.
    Problem może pojawić się, kiedy założymy zamiennik słabszy od oryginalnego. Podobno w najlepszym wypadku może nie wytrzymać zbyt długo.
    Widziałem, że niektórzy mają możliwość po symbolu sprawdzić parametry magnetronu.
    Wobec tego proszę was o pomoc.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Sty 2013 21:04
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Belleck napisał:
    Problem może pojawić się, kiedy założymy zamiennik słabszy od oryginalnego. Podobno w najlepszym wypadku może nie wytrzymać zbyt długo.

Nie prawda. Zastosuj się do porady kol. SKRYN.

0
  • #5 12 Sty 2013 12:19
    Belleck
    Poziom 2  

Zamiennik założony i jak na razie kuchenka działa bez zarzutu. Zamykam temat

0