Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Platforma gąsienicowa RC - Jak to zrobić

gajosmonster 02 Jan 2013 16:44 1941 4
 • #1
  gajosmonster
  Level 9  
  My również witamy. Niestety, zacząłeś od złamania regulaminu. Każdy użytkownik forum ma obowiązek poprawnego wyrażania się, zgodnie z zasadami języka polskiego. Odstępstw nie tolerujemy. Proszę poprawić błędy w pisowni i stylistyce. Chcesz budować urządzenie techniczne, a nie umiesz się wysłowić. Pamiętaj, że my to musimy czytać, a taka forma jest dla nas wyrazem lekceważenia czytelnika.


  Witam w Nowym Roku . Jeśli można chciał bym zadać kilka pytań na które nie odnalazłem odpowiedzi w Internecie . Chciał bym zbudować platformę gąsienicową która na swym grzbiecie będzie nosić istny hit  lecz to jeszcze tajemnica co to będzie . Podpowiem ze głównym celem jest mobilność , nie miotacz ognia czy kamera :P Mam do dyspozycji 6 ch z czego 2 odpadają na sterowanie. Chcial bym żeby to był pojazd lekki domowy o wymiarach ok. 30x20 cm i masie 2 kg max. Moje pytania dotyczą wyłącznie elektroniki i sterowania . Posiadam nadajnik 6 ch 2,4 Gh , odbiornik 6ch , ładowarkę i pakiety które używam do sterowania samolotami RC . Lecz nie mam żadnego doświadczenia z Czołgami RC . Moje pytania są następujące :
  -pierwsze jak lepiej będzie podłączyć sterowanie na nadajniku ;czy z lewej tam gdzie w samolocie jest gaz (ale tam nie mam sprężynki powracającej drążek do ,,środka,, ) czy pod prawy drążek ? Osobiście wolał bym mieć to z lewej ale brak tej sprężynki i to trykotanie gazu przemawia ze nie , a nie chce przerabiać nadajnika bo mi służy do samolotów .Jak podłączę to z prawej to ;
  -Pod które kanały w odbiorniku te co w samolocie jest ster kierunku i wysokości ? MIXER kanałów V-tail , regulator z BEC, silnik …Jak to zamontować ? Czy zasilające przewody z pakietu do regulatorów mostkować czarny z czarnym i czerwony z czerwonym a sterujące pod odpowiednie gniazda do MIXERA (nie znalazłem instrukcji tego) ? Czy mixer należy dobrać do regulatorów ? Jakie silniki zastosować ; szczotkowe czy bez. Zależy mi na precyzji przekazania napędu , dużym momencie obrotowym nie prędkości .
  -Jak wykorzystać 5 i 6 kanał do serw albo jeszcze jednego silnika dwu kierunkowego ? Nigdy z tego nie korzystałem – w nadajniku mam jeszcze koło anteny pokrętło i z drugiej strony przełącznik (nie rewers).
  Obecne jestem do marca w Afganistanie , jest tu dobry , tani i łatwy dostęp do fajnych elementów modelarskich , elektroniki i tp. Chciałbym zakupić co się da za $  .Pozdrawiam .
 • #2
  gajosmonster
  Level 9  
  Przepraszam , ale mam dysortografie i dyslekcje co nie czyni mnie gorszym od innych . Staralem sie aby to było poprawnie , inaczej nie umiem .

  Ale nie czyni cię też uprzywilejowanym. Obecnie większość przeglądarek i edytorów tekstów oferuje opcję kontroli pisowni na bieżąco. Daltonistą chyba nie jesteś, żeby nie rozpoznać czerwonych podkreśleń.

  Forum posiada pod oknem edycji przycisk do sprawdzania pisowni.
  Są też słowniki online i książkowe. Nie korzystanie z tych narzędzi to lenistwo, a nie choroba. Dysleksja nie może być wytłumaczeniem dla lenistwa.

  Nie wspominam już, że nie wykazujesz typowych objawów dysleksji, a wyłącznie nieuctwa. Nie będę się wypowiadał o kompetencjach twojego lekarza, ale warto rozejrzeć się za innym.
 • #3
  Atreyu Makiavel
  Level 34  
  Jest na to lekarstwo. Albo przynajmniej kiedyś było. Zanim kabel od żelazka został nazwany barbarzyńskim.

  Kabla nie oderwę, ale pasek od spodni na zbyciu mam. Podesłać? ;)
 • #4
  gajosmonster
  Level 9  
  Najwidoczniej nie jest to forum dla mnie , potrzebuję pomocy technicznej a nie oceny na temat mojej osobowości , nie każdy jest asem z Polskiego . A jak ktoś nie umie odfiltrować błędów ort i skupić się nad zadanym pytaniem i pomóc to nie dobrze z Wami ! Sajonara

  Moderated By Madrik:

  Właśnie dlatego, że to jest forum techniczne, zwracamy uwagę na poprawność wypowiedzi. Zbyt łatwo w technice popełnić błąd. Aby na pytanie odpowiedzieć, trzeba je przeczytać. A kiedy jest to nie możliwe, nie można podać poprawnej odpowiedzi. A to, że zmuszasz innych, by za ciebie męczyli się z odcyfrowaniem twoich problemów, jest po prostu wyrazem całkowitego braku szacunku.

 • #5
  mail4skwarka
  Level 19  
  gajosmonster wrote:
  Najwidoczniej nie jest to forum dla mnie , potrzebuję pomocy technicznej a nie oceny na temat mojej osobowości , nie każdy jest asem z Polskiego . A jak ktoś nie umie odfiltrować błędów ort i skupić się nad zadanym pytaniem i pomóc to nie dobrze z Wami ! Sajonara


  To ja mam to czytać czy odfiltrowywać błędy ? bo to też różnica