Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowo złożony komputer nie uruchamia się

zawiszanieczarny 02 Sty 2013 16:45 1272 3
  • #1 02 Sty 2013 16:45
    zawiszanieczarny
    Poziom 12  

Witam, Złożyłem nowy komputer na nowych podzespołach. Niestety po włączeniu monitor załącza się ale oprócz symbolu "99" wyświetlanego w dolnym prawym rogu i nie aktywnego kursora w lewym górnym rogu, nic nie idzie dalej. Na innym monitorze jest to samo.
    Człowiek z infolinii MSI (producent mojej płyty głównej) powiedział że problem "99" dotyczy grafiki bądź portów SATA. Wykluczyłem to poprzez podłączenie monitora bezpośrednio do portu VGA na płycie głównej (jest to samo co po podłączeniu do grafiki) oraz podłączałem/odłączałem dysk i nagrywarkę blue-ray na kilka sposobów, wraz z ich całkowitym odłączeniem - i nadal nic.

Wpadłem na pomysł ze bios może być nieaktualny. MSI mi potwierdziło że procesor i7 3770 obsługiwany jest od wersji 2.3 wzwyż. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia mojej wersji BIOSU bez uruchomienia komputera.

W dwóch serwisach komputerowych powiedzieli mi że nie mają procesorów na LGA1155 żeby sprawdzić wersję BIOSu mojej płyty głównej, ewentualnie ją zaktualizować więc pytanie do użytkowników. Czy spotkaliście się z takim problemem, czy ktoś jest z Warszawy i posiada wolny procesor LGA1155 do pożyczenia na pół dnia ewentualnie mogę podjechać z komputerem i czteropakiem by podmienić procek i zaktualizować BIOS. Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

Mój komputer to:
    Core i7-3770, Quad Core, 3.40GHz, 8MB, LGA1155, 22nm, 77W, VGA, BOX
    Płyta MSI Z77A-G45, Z77, DualDDR3-1600, 2xSATA3, HDMI, DVI, GBLAN, ATX
    RAM Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL11 DIMM
    Dysk twardy Seagate Barracuda, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 32MB cache
    Grafika Redeon 6770 XFX 1gb 128 bit
    Zasilacz Chieftec GPA-500s8 500w

0 3
  • Pomocny post
    #2 02 Sty 2013 18:07
    temprawg
    Poziom 17  

Czy sprawdziłeś czy wszystkie zworki na płycie masz poustawiane jak należy (pod ten procesor, pod te pamięci).

uruchomienie płyty zrób na pająka czyli nie wkładająć do obudowy podłącz zasilacz, włóż procesor, pamięci, podłącz do zintegrowanej grafiki.

0
  • Pomocny post
    #3 02 Sty 2013 20:34
    szymon7x7x7
    Poziom 18  

zawiszanieczarny napisał:
    Człowiek z infolinii MSI (producent mojej płyty głównej) powiedział że problem "99" dotyczy grafiki bądź portów SATA. Wykluczyłem to poprzez podłączenie monitora bezpośrednio do portu VGA na płycie głównej

Rozumiem że wtedy kartę graficzną wyjąłeś ? Proponuję wyjąć kartę graficzną, odpiąć dysk, zrobić clear CMOS i wtedy sprawdzić czy działa.

0
  • #4 10 Sty 2013 18:06
    zawiszanieczarny
    Poziom 12  

Robiłem już wszystko. Ostatecznie zaniosłem komputer do serwisu, stwierdzili uszkodzenie płyty głównej. Kupiłem drugą tym razem sprawdzonego przeze mnie producenta - ASUS. Komp śmiga jak rakieta. Dziękuję za pomoc.

0