Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit W 93 T - problem z programatorem

danwito 02 Sty 2013 19:34 2001 5
  • #1 02 Sty 2013 19:34
    danwito
    Poziom 8  

Witam !
    Mam problem z pralką jak w tytule tj. Indesit W93T. Objawy: po włączeniu chwila ciszy, następnie pralka włącza pompe wodną następnie pompa się wyłącza i pokrętło wybierania programów zaczyna obracać się dookoła przy tym dioda mruga jednostajnie i tak bez końca. Sprawdziłem szczotki silnika głównego, grzałkę, hydrostat, blokadę drzwi (działa), sprawdziłem płytę programatora - wątpliwe miejsca przelutowałem. Pralka dalej zachowuje się bez zmian. Jeżeli ktoś może mi coś podpowiedzieć czekam na informacje. Dziękuję bardzo - Andrzej.

0 5
  • #2 02 Sty 2013 21:41
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Stan uzwojenia stojana silnika prania sprawdzony ?

0
  • #3 02 Sty 2013 22:03
    slawek 27
    Poziom 10  

programator może czegoś nie wykrywać sprawdz - silnik,grzałke ,czujnik temp.,szczotki.

0
  • #4 07 Sty 2013 15:20
    danwito
    Poziom 8  

Wszystko sprawdziłem. Wycieków wody też nie widać. Może jest uszkodzona płyta główna(programator?)

0
  • #5 07 Sty 2013 15:48
    POL02
    VIP Zasłużony dla elektroda

rychomuch napisał:
    Stan uzwojenia stojana silnika prania sprawdzony ?

To nie jest silnik indukcyjny tylko komutatorowy.Nie posiada dwóch uzwojeń.
    Zastanów się jak udzielasz odpowiedzi.

danwito napisał:
    Wszystko sprawdziłem.

Chyba nie.
    Nie sprawdziłeś czujnika temperatury - jaka rezystancja.
    Nie sprawdziłeś upływów do masy silnika,grzałki,czujnika temperatury - jaka rezystancja.

0
  • #6 08 Sty 2013 19:01
    danwito
    Poziom 8  

Sprawdziłem podstawiając sprawne elementy takie jak czujnik temperatury, hydrostat, silnik sprawdziłem w warsztacie, który zajmuje się tylko silnikami. Doszedłem do wniosku, że uszkodzona jest pamięć programatora (eeprom) - w każdym razie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam: Andrzej.

0