Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Riva. Po wymianie pasty pod radiatorkiem po włączeniu są czerwone paski.

09 Lut 2005 11:37 705 6
  • Poziom 22  
    Po wymianie pasty pod radiatorkiem cos sie stało z kartą i jak włącze kompa to wyskakują czerwone paski i niby system sie ładuje bo coś widać za tymi paskami ale po pewnym czasie komp sie wiesza:( Możliwe żeby karta się przegrzała bo źle docisnąłem radiatorek z wentylatorem?? Da sie coś z tym jeszcze zrobić czy tylko na brylok od kluczy przerobić?? Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Sprubuj usunąć pastęnz karty i ponownie nałożyć cieniutką warstwę. Niektóre pasty choć nie powinny to jednak przewodzą prą. Możliwe że następuje jakieś zwarcie. Jeśli nadal występuje objaw to najprawdopoobniej dość duży będzie ten brylok.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakiej pasty użyłeś? Bo według mnie to mmożliwości są dwie:
    1) Ukruszyłeś układ GPU
    2) pasta (srebrna) naszła na ścierzki GPU i spowodowały uszkodzenie rdzenia.

Może same usunięcie pasty pomoże ale raczej w to wątpie.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    nietykalny napisał:
    Jakiej pasty użyłeś? Bo według mnie to mmożliwości są dwie:
    1) Ukruszyłeś układ GPU
    2) pasta (srebrna) naszła na ścierzki GPU i spowodowały uszkodzenie rdzenia.

Może same usunięcie pasty pomoże ale raczej w to wątpie.

Pozdrawiam

To jest bardzo mozliwe :( A czym tą paste moge zmyc bo zabardzo nie moge :( Da sie cos zrobic czy szkoda sie brudzić??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Spróbować wyczyścić to możesz. A oto kilka przykładów chym ja próbowałem (prosze się nie śmiać bo to naprawde działa):
    -miękka gumka do gumowania (raz przejeżdzasz po paście i wyvierasz do kartki
    -wacik i rozpuszczalnik do paznokci
    -wacik i spirytus salicylowy

Zrób to dokładnie i nieśpiesz sie z tym, a kto wie może jeszcze ta karta ruszy. Wkońcu niemasz nic do stracenia.
    A i jedna uwaga. Jak będziesz używać płynów to uważaj żeby nie zedrzeć laminatu karty :)
  • Poziom 19  
    Jak dla mnie najlepszy jest wacik i spirytus. Puki szansa istnieje to walcz. No chyba że z miejsca uważasz że karta jest już stracona i nie chcesz się pobrudzić.
  • Poziom 22  
    Kassiel napisał:
    Jak dla mnie najlepszy jest wacik i spirytus. Puki szansa istnieje to walcz. No chyba że z miejsca uważasz że karta jest już stracona i nie chcesz się pobrudzić.

Powiem krotko poległa:( Wyczysciłem i same paski nic nie widac. Minuta ciszy za Rivke :)