Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora tosca AWS 306 + Pioneer - Co z jakością dźwięku z diory?

trzesior86 02 Sty 2013 20:49 1566 8
  • #1 02 Sty 2013 20:49
    trzesior86
    Poziom 8  

Witam, jestem posiadaczem amplitunera Diora Tosca aws 306 z kolumnami tonsil (modelu nie znam) o mocy znamionowej 50w, jednak chciałbym przekształcić ten zestaw w kino domowe. Mam zamiar kupić amplituner Pioneer vsx-322 + gł. centralny + gł. surround (tylne) a do niego podłączyć sprzęt który posiadam czyli Diora + tonsil (jako głośniki frontowe).

Czy to dobre połączenie?
    Czy nie będzie różnic w jakości dźwięku?

I ogólnie co o tym myślicie :D

Z góry dziękuje i pozdrawiam :D

0 8
  • #2 02 Sty 2013 21:01
    Ture11
    Poziom 34  

To ty się boisz o jakość Diory? A powinieneś bać się o jakość Pioneera ;-).

Do czego podłączasz ten zestaw, jakiś "procesor 5.1" masz?

0
  • #3 02 Sty 2013 21:07
    trzesior86
    Poziom 8  

Diore chciałem podłączyć do pioneera..

Dodano po 1 [minuty]:

Czy cchodzi ci o odtwarzacz Blu-rey?

0
  • #4 02 Sty 2013 21:10
    Ture11
    Poziom 34  

Aaah wybacz, już zrozumiałem jak to ma wyglądać. W przypadku 5.1 z tego co mi wiadomo poszczególne sekcje głośników mają podawany sygnał filtrowany (filtry poszczególnych częstotliwości). Na zdrowy rozsądek wydaje mi się, że to powinno działać dobrze, ale nie mam tyle pojęcia, żeby dać ci gwarancję.
    Swoją opinie o jakości diory podtrzymuję ;-)

Dodano po 1 [minuty]:

trzesior86 napisał:

Czy cchodzi ci o odtwarzacz Blu-rey?

Nie, nie, mój błąd, myślałem, że pioneer to drugi wzmacniacz czterokanałowy, a nie zestaw kina domowego.

0
  • #5 02 Sty 2013 21:16
    trzesior86
    Poziom 8  

Moja diora ma już 27 lat tak jak kolumny :D a czy kolumny wymagają już wymiany przy takim stażu?

0
  • #6 02 Sty 2013 21:21
    Ture11
    Poziom 34  

A jak wygląda sprawa pianek pomiędzy obudową a membraną?

Kolumny nie wymagają wymiany, co najwyżej regeneracji w/w pianek, jeśli się porozsypywały.

Dlaczego właściwie tak się uparłem na tą diorę?
    Bo widzisz, stare sprzęty wcale nie grały gorzej, niż większość nowoczesnych pioneerów, technicsów, czy nawet denonów.

Dodano po 3 [minuty]:

Widzisz, mój Radmor 5412 (avatar) ma 26 lat, nie został wymieniony ani jeden kondensator jak na razie ;-). Mimo tego, że miałem już Technicsa czy NAD'a, pozostałem przy Radku, bo grał najlepiej.

0
  • #7 02 Sty 2013 21:38
    trzesior86
    Poziom 8  

Musiał bym sprawdzić jakość pianek chociaż 1 raz o tym słyszę :D a czy mógłbyś mi polecić dobrą i tanią firmę, chodzi mi o zakup gł. centralnego oraz tylnych?

Dodano po 1 [minuty]:

Ja na swoją diore też nie narzekam :D

0
  • #8 02 Sty 2013 21:51
    Ture11
    Poziom 34  

O co rozchodzi się z pianką - zobacz choćby tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1840023.html

Jeśli pierwszy raz słyszysz o tym, to najprawdopodobniej jednak masz głośniki na jakimś sztywnym zawieszeniu.

Co do polecania firm, to nie twierdzę, że Pioneer jest złą firmą, twierdzę tylko, że może być gorszy, niż stara diora. Ale wiadomo, że ćwierć wieku temu nie było systemów 5.1, więc jesteś skazany na nowoczesne sprzęty (a zresztą może i ja przesadzam, może właśnie trzeba iść z duchem czasu?).

Dodano po 1 [minuty]:

Aha, nie doczytałem, że chodzi o głośniki.

Nie miałem styczności z 5.1, słyszałem tylko raz, że dobre są "quadral" oraz "wharfedale", ale to chyba wysoka (cenowo) półka, a poza tym informacja od jednej osoby.

0
  • #9 02 Sty 2013 23:20
    trzesior86
    Poziom 8  

Mi się wydaje że z tym nowym sprzętem jest jak z nowymi samochodami, coraz więcej nowości, elektroniki, bajerów i odchodzi się od starych i sprawdzonych technologi.. Ten pioneer to ma tyle bajerów że to bardziej komputer niż amplituner :D

0