Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera cofania 12V pod 24V czy stabilizator wystarczy?

novcio 02 Sty 2013 21:18 2298 6
  • #1 02 Sty 2013 21:18
    novcio
    Poziom 13  

Witam, chciałbym kupić dość tani zestaw kamery cofania z monitorem za ok 240zł, ale niestety takie zestawy są na 12V. A moja instalacja ma 24V(dwa akumulatory 12V połączone szeregowo, nie chce od jednego ciągnąc kabli, ponieważ będzie nie doładowany). Zestaw kamera plus monitor na 24V to już prawie 500zł.
    Niestety w aukcji nie ma informacji jaki prąd pobiera kamera na 12V.
    Orientuje się może ktoś czy taki zwykły stabilizator 7812CT (12V max1,5A) wystarczy do zasilenia monitora 7cali i kamerki( kamera ma podane max200mA)?.
    Może jakieś inne w miarę tanie rozwiązanie czyli mniej niż gotowa przetwornica za 100zł.
    Linków do aukcji chyba nie mogę podawać.
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 02 Sty 2013 21:43
    oj
    Poziom 42  

7812 będzie mocno wytracał moc w postaci ciepła; stabilizator LM2576-12 lepszym rozwiązaniem.

Gotowy reduktor z 24V na 12V, dobrze wykonany to koszt 48zł

0
  • #3 02 Sty 2013 21:43
    zygfryd.W
    Poziom 20  

Obstawiam że może trochę braknąć tego stabilizatora i ta nawet nie trochę Masz opcji 2
    1 zbudować własną przetwornice.
    2 połączyć równolegle 2 lub 3 takie stabilizatory wraz z kondensatorami do każdego a z tego co pamiętam potrzebny jest jeszcze jeden rezystorek przy łączeniu ich równolegle.
    Takim sposobem zwiększa się wydajność prądowa takiego układu.
    Ale wszystko zależy od poboru prądu tej kamery w ciemno strzelam że będzie więcej niż 1,5A a im większa wydajność prądowa układu zmniejszającego napięcie i większy radiator tym mniejsze ciepło odczuwalne a w aucie nie jest rozsądne wozić mały i gorący radiator w ciasnym zakamarku deski rozdzielczej oplecionego kablami i taśmą:)

0
  • Pomocny post
    #4 02 Sty 2013 22:07
    bruns
    Poziom 30  

novcio napisał:
    A moja instalacja ma 24V(dwa akumulatory 12V połączone szeregowo, nie chce od jednego ciągnąc kabli, ponieważ będzie nie doładowany)
    Bez przesady ta kamerka nie pobiera tak dużego prądu abyś odczuł nadmierne rozładowanie jednego z akumulatorów .

0
  • #5 02 Sty 2013 22:31
    novcio
    Poziom 13  

bruns napisał:
    Bez przesady ta kamerka nie pobiera tak dużego prądu abyś odczuł nadmierne rozładowanie jednego z akumulatorów .

O taka informacja mnie bardzo cieszy nie chciałem tylko zapeszyć bo w innych podobnych tematach to był właśnie problem. Co do wcześniejszych odpowiedzi to przetwornica z 24V na 12V za ok 50zł to tylko 2A. A układ 3stabilizatorów na kabelkach by się mógł sprawdzić. Duży radiator i nawet z wentylatorkiem to nie problem. To nie będzie pod żadną deską rozdzielczą a miejsca jest dużo:)

0
  • #7 04 Lut 2013 21:54
    novcio
    Poziom 13  

Okazało się że monitor można podłączać także do 24V, jedynie kamera wymagała 12V. Rozwiązano.

0