Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EPSON WF-7515 - Nie działa - komunikat o papierze, dziwne dźwięki przy włączaniu

03 Sty 2013 02:56 1611 1
  • Poziom 1  
    Drukarka ma miesiąc. Drukowała rewelacyjnie. Dzisiaj włączam i najpierw pojawiły się paski na wydruku (tusze są pełne), potem zaczął wyskakiwać błąd o papierze:
    EPSON WF-7515 - Nie działa - komunikat o papierze, dziwne dźwięki przy włączaniu

Nic nie dało sprawdzanie DOKŁADNE podajników z przodu, z tyłu z czołówką. Nie ma nawet drobinki papieru, a drukarka nie chce ruszyć.

Zaraz po włączeniu wydaje taki dziwny, wysoki dźwięk, JAKBY faks (ten w ogóle nie jest podłączony, zainstalowany), taki przeciągły pisk. Potem mieli coś, przesuwa, trwa to trochę, a potem wyskakuje błąd na wyświetlaczu i mrugają diody: włącznik, WI-FI, Fax.

Nie mam oryginalnych kartridży. Miałam przejścia z rozlanym tuszem w systemie CISS, bo wylał się podczas transportu - może to też jakiś trop, choć przez miesiąc drukowała normalnie, nie pojawiały się też żadne zabrudzenia itd.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
  • Poziom 1  
    Identyczny problem miałem w drukarce Epson XP-102.

W akcie desperacji, będąc o krok od wyrzucenia drukarki do śmieci, wepchnąłem karetkę do miejsca jej spoczynku (w tym modelu w skrajnie w prawo), aż się tam zatrzasnęła. Następnie wyłączyłem drukarkę i ponownie włączyłem, a podczas włączania kiedy karetka wykonuje taki specyficzny ruch do góry, szarpnąłem ją w lewo.

Drukarka wypluła wówczas z siebie 2 kawałki papieru, których wcześniej nie widziałem. Teraz działa jak nowa.

Wiem, że ta metoda brzmi idiotycznie ale działa. Jako że grzebanie paluchami w otwartej, podłączonej do prądu drukarce nie jest najbezpieczniejsze - używanie sposobu tylko na własną odpowiedzialność :)