Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór lampy błyskowej do canon EOS550D

03 Sty 2013 06:09 2451 6
  • Poziom 17  
    witam
    Zwracam się o pomoc i fachową rade, mój szef poprosił mnie o znalezienie lampy błyskowej do swojego aparatu canon.
    Ja niestety na lampach i canonie się nie znam sam używam lustrzanki nikona bez lampy.
    Szef robi zdjecia raczej amatorsko na imprezach rodzinnych, ale chciałby dobrą i niezawodną lampę która wybaczałaby błędy użytkownika jeżeli mogę to tak nazwać.
    Wspominał też że nowe lampy są na ledach i taką nowinką by nie pogardził.
    Proszę was o pomoc w rozgryzieniu tematu.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Dobra, niezawodna, systemowa (tzn będzie w 100% współpracować) to np. canon ex430 II lub ewentualnie wersja pierwsza ale dostępna będzie tylko używana.

Ewentualnie canon ex580 I lub II ale to już raczej zbędny wydatek. ;)
  • Poziom 40  
    Mozesz rowniez zainteresowac sie marka Metz. Masz do wyboru kilka wersji w zaleznosci od liczby przewodniej. Maja bardzo dobre opinie i stosunkowo duzo ustawien (w zaleznosci od modelu) wlacznie z aktualizacja softu poprzez USB. No i sa znacznie tansze od oryginalow!!!
    Tutaj do poczytania.
  • Poziom 40  
    Roszer napisał:
    Chińska lampa. Przystępna cena,

To chyba lepiej zrobisz jak sobie zarowka poswiecisz :) :) :) Wtedy bedziesz mial gwarancje ze bedzie swiatlo :)

A na powaznie, chyba nikt z powaznie myslacych o fotografii nie zaryzykuje takiego zakupu.
  • Poziom 17  
    Sądzę ze nie wiesz co to za produkt, a ja chciałbym żeby wypowiedział się ktoś z doświadczeniem w temacie tej lampy, ewentualnie innych lamp tej firmy.
    Moje przypuszczenia popieram tym że właśnie tę lampę polecano mi jako dobry zamiennik Canon Speedlight 580EX MK II w dwóch niezależnych sklepach i na jednym forum a twoje rady są nie poparte żadnymi przykładami.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Zgadza sie, napisalem Ci powyzej ze ktos kto powaznie mysli o fotografii nie zaryzykuje zakupu tego produktu. Nie napisalem ani ze zla ani dobra. To produkt nowy nie znanej firmy. Nie wiadomo czego po niej oczekiwac. Przy cenie prawie 4krotnie nizszej wiem ze jest zainteresowanie. Ale o tym moga wypowiedziec sie ci co zajmuja sie fotografia na codzien.
    Do sporadycznego uzytku dla osoby nie wiedzacej czego tak naprawde oczekiwac i wiedziec jak sie ja uzywa, jest to wybor dobry. Do nauki. Ale takze pamietaj jedno, to ze bedziesz mial lampe zewnetrzna nie oznacza ze bedziesz mial idelane zdjecia w ciemnosci idelanie doswietlone robiac pod slonce. A pewnie oczekujesz ze ktos Ci napisze ze ta lampa robi super zdjecia (tzn doswietla, czy ma ustawienia takie i takie) I co dalej, skoro kazde warunki wymagaja innego ustawienia i aparatu i lampy. Nawet w wielu przypadkach lepiej stosowac lampe wewnetrzna niz zewnetrzna!!!
    Przy takich produktach (czytaj cena) mozesz byc pewien ze lampa czy elektronika nie wytrzyma tak dlugo jak przy firmowkach. Moze sie myle, czas pokaze.
    A co do sprzedawcow. Coz oczekiwac po sprzedawcy dla niego wszystko bedzie dobre - jesli bedzie mial dobra marze. No i jeszcze jedno w sprawie sprzedawcow. Lepiej zatrzymac klienta na tanim produkcie niz proponowac produkt dobry a drogi i klienta z "mysleniem" stracic.

Roszer napisał:
    Sądzę ze nie wiesz co to za produkt, a ja chciałbym żeby wypowiedział się ktoś z doświadczeniem w temacie tej lampy, ewentualnie innych lamp tej firmy.

Poczytaj na forach zachodnich, niektorzy zamawiaja po dwie (jak na jednym forum wyczytalem na zapas).

A co chcialbys wiedziec. Mam Metza i nie raz mnie zaskakuje swoimi mozliwosciami (cena nie wiele wyzsza od tego co zaproponowales). Jak kupowalem lampe nie mialem pojecia nawet jak ja ustawic. Zdjecia wychodzily albo niedoswietlone albo przeswietlone. Gdybym kupil no-name zwalilbym wine na lampe. Ale wiedzac ze jest to lampa dobra i czytajac wypowiedzi fachowow w necie na jej temat zaczalem probowac ustawiac i studiowac wszystko co jest mozliwe o oswietleniu.

Zeby ten produkt ocenic trzeba wziac 3-4 lampy innych producentow i w tych samych warunkach robic zdjecia i porownywac (doswietlenie, ustawienia HSS, TTL, manualne, programowanie opcji ustawienie krokow) Mowi Ci to cos? Nawet jesli nie to kazda lampa trzeba sie nauczyc (jak kazdy sprzet)

Dodano po 23 [minuty]:

Zobacz na stronie producenta bardzo ciekawa informacja.

√SUPER SPEED OF CHARGING RECYCLE

The time for full gloss output current-return will only take you 3 seconds; you can get fast current-return experience even without brand-new batteries, which will only take you 4~5 seconds

Co jest totalna reklama. 4-5 sekund czas oczekiwania nawet przy nie nowych bateriach!! Mam 4 komplety baterii Sanyo 2700, Philips 2600, Duracell 2650 Energizer 2500 (wszystkie kupione w jednym czasie jedynie sanyo mialy juz rok). I co dalej, jedynie baterie sanyo sa w stanie po blysku naladowac w ciagu 3-4sekund.Pozostale nawet swiezo po wyciagnieciu z ladowarki juz po 2 blysku nie sa w stanie sie zregenerowac nawet do 10sekund.
    Czyli czytajac opinie na stronie producenta mozna przyjac ze ta lampa to "perpetum mobile".!