Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G770 + TV Panasonic Viera podłączenie HDMI

zielony90 03 Sty 2013 10:12 14400 15
  • #1 03 Sty 2013 10:12
    zielony90
    Poziom 7  

Witam
    czytałem podobne tematy na forum sprawdzałem ale dalej nie działa.

Mianowice nie mogę w żaden sposób połączyć laptopa z telewizorem kablem HDMI-HDMI żeby wyświetlało obraz.

Podłączam kablem hdmi laptop do tv ustawiam w telewizorze tryb odbioru hdmi na laptopie wybieram duplikowanie bądź wyszukiwanie innego ekranu i nic nie idzie. Ustawiałem różne rozdzielczości wyszukiwanie itp nic nie działa.
    Kabel HDMI nie ma opisu końcówek tv czy komputer.

Sprawdzałem na dwóch wejściach w TV hdmi1 i hdmi 2 i nic.
    Sprawdzałem kabel działa.

Mam
    - lenovo g770, Windows 7,
    - dwie karty graficzne: AMD Radeon HD 6650M, dodatkowo Intel HD Graphics 3000,
    - telewizor Panasonic Viera dwa łącza HDMI.

W załączeniu przesyłam zdjęcia może będą pomocne jak wyszukuję drugi ekran to nie mam właściwie opcji TV tylko drugi monitor.

Lenovo G770 + TV Panasonic Viera podłączenie HDMI Lenovo G770 + TV Panasonic Viera podłączenie HDMI Lenovo G770 + TV Panasonic Viera podłączenie HDMI Lenovo G770 + TV Panasonic Viera podłączenie HDMI Lenovo G770 + TV Panasonic Viera podłączenie HDMI Lenovo G770 + TV Panasonic Viera podłączenie HDMI Lenovo G770 + TV Panasonic Viera podłączenie HDMI

Proszę o pomoc.

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. [radsat]

1 15
  • #2 03 Sty 2013 11:29
    Sl4V4
    Poziom 17  

TV widzi podłączone urządzenie przez HDMI? Wejście HDMI do którego podłączasz laptopa jest "aktywne" w TV?

0
  • #3 03 Sty 2013 11:45
    zielony90
    Poziom 7  

Nie TV nie widzi nic podłączonego. Ale oczywiście wybieram opcję w telewizorze HDMI 1 lub 2 i jest tylko czarny ekran żadnych sygnałów.

0
  • #4 03 Sty 2013 11:55
    Sl4V4
    Poziom 17  

Czyli brak sygnału z laptopa. Aktywne złącze HDMI na karcie graficznej?

0
  • #5 03 Sty 2013 11:59
    zielony90
    Poziom 7  

Nie bardzo rozumiem co znaczy aktywne łącze HDMI na karcie graficznej?

W lapku jest łącze HDMI.

0
  • #6 03 Sty 2013 13:15
    Sl4V4
    Poziom 17  

No, czy łącze HDMI na laptopie jest aktywne? Bo TV nie otrzymuje sygnału, więc możliwe że jest wyłączone w opcjach bądź BIOSie? (tego nie jestem pewien, więc strzelam ;) ) Żadnej instrukcji konkretnej nie znalazłem na sieci, więc skontaktuj się z producentem lapka? Powinni wiedzieć czy standardowo jest aktywne czy trzeba gdzieś włączyć (chociaż nie spotkałem się z tym, aby HDMI jeżeli jest było wyłączone).
    Najnowsze sterowniki zainstalowane?

0
  • #7 03 Sty 2013 13:38
    zielony90
    Poziom 7  

Szczerze mówiąc nie wiem ale sprawdzę w opcjach to gdzie np mogę to poszukać czy jest włączone?

Właśnie sterowników nie wgrywałem żadnych nie wiem czy ze strony lenovo wgrywać czy jakiś pakiet standardowy do każdego lapka?

0
  • #8 03 Sty 2013 13:47
    houruk
    Poziom 18  

Na innym tv sprawdzałeś?

0
  • #9 03 Sty 2013 13:51
    zielony90
    Poziom 7  

Właśnie na innym tv nie, nie mam na razie gdzie. Ten Panasonic jest plazmowy może to być powód?

0
  • #10 03 Sty 2013 14:13
    Sl4V4
    Poziom 17  

zielony90 napisał:
    Ten Panasonic jest plazmowy może to być powód?

Nie, nie ma różnicy czy to plazma, czy LCD.

0
  • #11 03 Sty 2013 17:13
    kazikszach
    Poziom 33  

Czy próbowałeś zasady: kabel podłączasz na wyłączonych tv i laptopie i dopiero potem uruchamiasz tv i w nim wybierasz to HDMI, do którego masz podłączony laptop i uruchamiasz laptop?

0
  • #12 03 Sty 2013 18:33
    zielony90
    Poziom 7  

kazikszach: spróbowałem teraz jak radziłeś parę razy i też nic

0
  • #13 07 Sty 2013 10:37
    zielony90
    Poziom 7  

Nikt nie ma pomysłu o co chodzi z tym połączeniem?

0
  • #14 07 Sty 2013 10:56
    kazikszach
    Poziom 33  

Jak podłączałeś na działających urządzeniach, to mogły się uszkodzić wejścia w telewizorze.
    Jedyne rozwiązanie to podłączyć coś innego np DVD do telewizora przez gniazdo HDMI i sprawdzić czy wejścia są dobre.

0
  • #15 07 Sty 2013 17:57
    zielony90
    Poziom 7  

Działają oba podłączałem i mam jeden zawsze wpiety dekoder do odbioru telewizji kablowej.
    :/

0
  • #16 07 Sty 2013 18:38
    anmedia
    Poziom 39  

Ten problem o ktorym tutaj piszecie, jest "bolaczka" wszystkich laptopow z podwojna karta graficzna. Podobny temat byl poruszany kilka tygodni temu. Problem w tym ze laptop po uruchomieniu dziala na karcie video podstawowej. Z tej karty nie ma wyjscia poprzez HDMI, a karta Raden HD 6650 jest w tym momencie w "uspieniu" Ta konstrukcja pozwala zaoszczedzic czas pracy na baterii.
    Dlatego aby karta HD6650 z wyjsciem zadzialala nalezy uruchomic program ktory z niej bedzie korzystac np PowerDVD. Takze w kazdym tego typu laptopie jest odpowiednie oprogramownie ktore pozwala na wybor odpowiedniej karty i w razie potrzeby na nia przelaczyc.

Proponuje zerknac do instrukcji strona 21-22:

2