Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat Fanmig 1701 (to samo co Bester 1801) różnica 230V a 400V ?

03 Sty 2013 14:26 7593 10
  • Poziom 9  
    Witam. Mam od niedawna migomat Fanmig1701 (podobno to samo co Bester 1801). Jestem początkującym spawaczem. Może ktoś wie, jaki prąd spawania kryje się pod nastawieniami pokrętła na 1-2-3-4 ? Spawam na 400V. Czasami ustawienie na "1" wydaje się za mocne - przepala dziury w cieńszych blachach. Czy kiedy podłączę ją na 230V to będzie słabszy prąd? - czyli np. ustawienie "1" na 230V da mniejszy prąd spawania niż "1" na 400V. Bo tak "na oko" na 230V wydaje się słabsza ale nikt niestety nie może mi tego potwierdzić (nawet serwis)

Dodano po 4 [godziny] 9 [minuty]:

W ramach uzupełnienia dodam, że natknąłem się na instrukcję pdf bestera 1801. Jest tam napisane tak:
    230V:
    Znamionowy maksymalny prąd zasilania: 31A
    Zakres regulacji prądu spawania: 80-160A
    Napięcie wyjściowe w stanie bez obciążenia: 19-36V

400V:
    Znamionowy maksymalny prąd zasilania: 18A
    Zakres regulacji prądu spawania: 40-160A
    Napięcie wyjściowe w stanie bez obciążenia: 24-36V

Tu mi właśnie nie pasuje jedna rzecz. Dla 230V podają więszszą wartość minimalnego prądu spawania (80A) niż dla 400V(40A)? Po przełączeniu na 230V spawarka wydaje mi się słabsza. Może to jakaś pomyłka?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 8  
    Postanowiłem sie podpiąć pod temat bo mam nieco podobne odnośnie urządzeń pytanie, i jak by ktoś mógł też w tej sprawie dopisać kilka słów.
    Otóż przymierzam sie do kupna migomatu tylko mam pytanie jeśli Bester 1700 to parametrowo (moce takie same) to to samo co Bester 1801 jedyna różnica wg informacji pracownika jest w "chłodzeniu" - to czy wybierając model 1700 to coś stracę istotnego ?.
    W sumie nieco zależy mi na gabarytach i wadze urządzenia a te są dość spore. (Castorama B-1801 - cena 1378pln, B-1700s- 1290pln)

(sorki chciałem dodać odnośniki niestety mam zbyt mało punktów aby dodać je jako linki :( )
    Dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 21  
    PIOTR_FOTO napisał:
    Witam. Mam od niedawna migomat Fanmig1701 (podobno to samo co Bester 1801)...
    W ramach uzupełnienia dodam, że natknąłem się na instrukcję pdf bestera 1801. Jest tam napisane tak:
    230V:
    Znamionowy maksymalny prąd zasilania: 31A
    ...

Oczywiście to nie pomyłka, prąd zasilania tj. pobierany z sieci.
    Praktycznie, przy zasilaniu 230V Mig będzie nieco słabszy, tak ma być.

pzdr! Nix
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Ja osobiście nie kupił bym takich sprzętów w których transformatorki są nawijane aluminium a w/w sprzęt taki właśnie jest.
  • Poziom 21  
    A jakie sprzęty Kolega w takim razie preferuje, skoro Bester/Fanmig to za niska półka?

pzdr Nix
  • Poziom 10  
    Jak widać marka tu nie jest najważniejsza bo i Bester potrafi zrobić dobry sprzęt profesjonalny jak i amatorski, Wszystko zależy od osobistych preferencji, ja osobiście preferuje jakość ponad wszystko, dobry transformator potrafi "żyć" 50 lat i więcej i to jest i jakość i oszczędność na dłuższą metę. Stawiając na solidne ,dobre jakościowo sprzęty zawsze na tym wychodzę dobrze bez niepotrzebnych niespodzianek i pozornych oszczędności.
    Moim zdaniem lepiej już kupić używkę w dobrym stanie ale solidną niż nowy masowy pseudo sprzęt .
  • Poziom 21  
    No tak, tylko takich transformatorów, które pożyją 50 lat to już w zasadzie nie ma( a te które są, mają powiedzmy 40 lat, czyli są stare i następnych 50 lat nie przetrzymają).
    Ale świat musi iść do przodu, więc i nowe urządzenia muszą funkcjonować na rynku.
    Do amatorskiej działalności taki Bester 1801 jest zupełnie wystarczający.

pzdr! Nix
  • Poziom 1  
    Witam dane sa w przybliżeniu
    Zakresy na 230V
    1- 20V 60A
    2- 24.1V 85A
    3- 29.5V 105A
    4- 37.7V 130A
    Zakres na 400V
    1-24.5V 90A
    2-27.7 110A
    3- 31.6 125A
    4- 36.7 150A
  • Poziom 9  
    Posiadam spawarkę Bester 1801 od dłuższego czasu dużo pracuję przy autach i przy cienkich blachach sprawuje się idealnie.Nie przepala blachy posuw drutu można wyregulować bardzo precyzyjnie no i co najważniejsze posiada regulację natężenia prądu spawania. Polecam z czystym sumieniem tę spawarkę.
  • Poziom 21  
    radostreet napisał:
    ...no i co najważniejsze posiada regulację natężenia prądu spawania.

A który mig nie posiada takiej regulacji ???
    Bester ma tylko 4 zakresy, no ale ostatecznie to wystarczy.
  • Poziom 9  
    Być może mają tego nie wiem bo to moja pierwsza spawarka jedynie czego mi brakuje to jeszcze trochę mniejszy prąd przy spawaniu cienkich blaszek, w sumie tylko tyle.