Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobra ładowarka samochodowa na microUSB, która nie zakłóca CB

03 Sty 2013 11:22 26514 16
  • Poziom 9  
    Witam

Poszukuję ładowarki samochodowej do telefonu na microUSB, która nie będzie zakłócać CB Radia. Początkowo korzystałem z przetwornicy napięcia i z ładowarki sieciowej, ale to uniemożliwiało korzystanie z CB. Doradzono mi kupienie zwykłej, najtańszej ładowarki samochodowej 12V. Niestety ta rada okazała się nieprawidłowa, bo ładowarka ta po wpięciu w rozdzielacz zapalniczki, również zakłóca CB. Początkowo szukając rozwiązania problemu, myślałem że problemem może być rozdzielacz, ale skoro jeżdżę cały czas z CB wpiętym do rozdzielacza, a zakłócenia pojawiają się dopiero po podłączeniu ładowarki, no to problemem musi być ładowarka. Zresztą potwierdzili to w serwisie CB. Tam niestety nie potrafili mi doradzić jaką ładowarkę kupić, tłumacząc to tym, że trzeba problem rozwiązać metodą prób i błędów tzn. kupować ładowarki, aż trafi się niezakłócającą... Ja niestety takiej opcji nie biorę pod uwagę. Proszę Was o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy.

Mój zestaw CB to President Teddy + President Missouri Export.

Pozdrawiam
    Tommy
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 19  
    Kup oryginalną ładowarkę (od producenta twojego telefonu) ewentualnie filtr przeciw zakłuceniowy na zasilanie CB.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 25  
    forevwers napisał:
    ewentualnie filtr przeciw zakłuceniowy na zasilanie CB.

Filtr jak i dławiki na przewodach! w tym wypadku nie pomogą,zakłócenia z ładowarki nie idą po zasilaniu,tylko wchodzą do radia przez wcz.
    Poszukaj schematu wykonania ładowarki na stabilizatorze L7805 powierz komuś jej wykonanie(koszt nie wielki), i wtedy będzie po problemie.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedzi. Czy obie opcje tj. oryginalna ładowarka oraz własna ładowarka na stabilizatorze L7805 to pewne rozwiązania problemu Waszym zdaniem? Tylko nie do końca rozumiem kwestię, że musi być od mojego producenta. Mam Sony Xperię. Załóżmy kupię oryginalną ładowarką samochodową od Sony Xperii, to przy ładowaniu nią LG Swifta będzie zakłócać...?

A coś takiego mogłoby być? - http://allegro.pl/ladowarka-samochodowa-sony-xperia-e-tx-t-v-j-sl-u-i2896377123.html tj. ładowarka nieoryginalna, ale ze stabilizatorem.

Nie chcę generalnie kupować w ciemno, bo nie mam zamiaru wyrzucać kolejnej ładowarki na śmieci.
  • Poziom 25  
    Żeby nie było zakłóceń należy nabyć lub wykonać ładowarkę nie impulsową! tylko wykonaną na stabilizatorze,Impulsowe są bardzo kiepsko odfiltrowane i nikt się tym nie przejmuje.
    Reszta urządzeń na rynku w wykonaniu impulsowym w mniejszym-lub większym stopniu zaśmieca częstotliwość na jakim pracuje Cb-radio(27MHz) ze względu że jest to pasmo nie strzeżone i podatne na wszelkiego rodzaju zakłócenia,dlatego dopuszczone jest na wolny rynek bez zezwolenia.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Rozumiem, że ta z linku jest niedobra? A znajdę na Allegro taką zrobioną na stabilizatorze? Nie mam możliwości zlecenia zrobienia takiej ładowarki komuś. Chciałbym zakupić ją najlepiej na Allegro. Problem polega na tym, że nawet nie wiem jak szukać.
  • Poziom 25  
    Tommy04 napisał:
    Rozumiem, że ta z linku jest niedobra?

Nie chcę cię wprowadzić w błąd,jeżeli to na pewno nie jest impulsowa to jak najbardziej.
    Ale radził bym zadzwonić do sprzedawcy i się upewnić,opis jej jest taki dość uniwersalny.
    ps.dzisiaj odpisuje bo wczoraj linku nie mogłem otworzyć.
  • Poziom 9  
    Dzwonilem do sprzedawcy. Powiedział mi, że to nie jest ladowarka impulsowa. W takim razie decyduję się ja kupić. Możesz mi jeszcze potwierdzić to, że rozdzielacz zapalniczki mimo tego, że jest tani, nie jest również jakimś problemem?
  • Poziom 28  
    Nie chcę straszyć, ale sprzedawcy często do końca nie wiedzą co sprzedają. Rozdzielacz nie będzie sam w sobie zakłócał.
  • Poziom 9  
    Spodziewam się, też mam obawy, ale sprzedawca twierdził przez telefon, że na 100% nie jest to ładowarka impulsowa.
  • Poziom 9  
    Kupiłem ta ladowarke i niestety od razu po podłączeniu tej słychać ten jednostajny szum. Czyli to jest zła ladowarka?
    W ogóle powiedzcie mi, czy to normalne, że moje radio zbiera aż tyle szumow? Ustawiam lusterka szum, zwiekszam siłę nawiewu szum. Ostatnio nawet przy nadawaniu chwilowo zgasło mi oswietlenie całej deski rozdzielczej. Generalnie mi to nie przeszkadza. Nie do wytrzymania jest jedynie ta walka o to, abym w końcu mógł ladowac telefon.
  • Poziom 28  
    Jeżeli nie zamierzasz zwracać ładowarki, to mógłbyś wkleić zdjęcie środka, wtedy zobaczymy jaka to naprawdę ładowarka.
    Na twoim miejscu spróbowałbym wykonać samodzielnie układ stabilizatora. Jest to proste i tanie. Wtedy było by wiadomo czy wina leży po stronie ładowarki. Jest jeszcze możliwość, że w urządzeniu ładowanym jest osobna przetwornica impulsowa.
    Ale póki nie sprawdzisz nie będziesz wiedział.
  • Poziom 9  
    Sprzedawca w sklepie elektronicznym dał mi możliwość testowania rozdzielaczy i ładowarek. Rozdzielacz rzeczywiście nie był problemem, bo na każdym ładowarka zakłócała tak samo. Dopiero ładowarka, na zdjęciu poniżej rozwiązała mój problem.

Dobra ładowarka samochodowa na microUSB, która nie zakłóca CB
  • Poziom 17  
    Obecne ładowarki m-life zakłócają.
  • Poziom 42  
    Nie zakłócają układy stabilizatorów liniowych (np. na LM317), tyle że się grzeją i wymagają radiatora. Jednak jeżeli jest możliwość włożenia własnego modułu gdzieś do wnętrza np. konsoli, może to być dobre rozwiązanie.