Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD 37-40 cali - prośba o poradę

BirdEater 03 Sty 2013 12:45 1680 9
  • #1 03 Sty 2013 12:45
    BirdEater
    Poziom 6  

Cześć Wam,

Poszukuję telewizora LCD LED 37-40 cali i potrzebuję Waszej pomocy, bo mam już w głowie coraz większy mętlik... Oto wymagane informacje:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
    Wąski pokój (szerokość 2,5 metra i właśnie taka jest odległość od telewizora)
    2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
    2,5 m
    3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
    2-3
    4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
    najczęściej dokładnie na wprost
    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
    stać
    6.Jak słońce świeci w pokoju ?
    okno na przeciwko tv jest od północnej strony, więc raczej słońce nie będzie stanowiło problemu; niemniej pokój jest jasny (okna na 3 strony, ale te od wschodu i zachodu są daleko od tv); w razie czego oczywiście można zasunąć rolety :)
    7.Jaki masz obecnie telewizor ?
    Obecnie nie mam żadnego
    8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
    Zależy mi na łatwym przesyłaniu zdjęć z komputera/smartfona do telewizora, więc pewnie przydałoby się wifi. Jednak jeśli dobrze rozumiem, kabel ethernet również powinien być ok (?)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
    telewizja kablowa
    10.Jakie urządzenia ?
    Pendrive, dekoder tv, w przyszłości niewykluczone, że konsola
    11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
    5-6
    12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
    jakakolwiek, byle obraz był bardzo dobrej jakości, w razie czego można zasunąć rolety
    13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
    bez konkretnych preferencji
    14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
    ewentualnie jako monitor dla laptopa
    15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Raczej nie, ale w przyszłości niewykluczone, że skuszę się na konsolę, to pewnie z godzinkę czy dwie się czasem pogra...
    16.Preferencje co do marki ?
    brak
    17.Preferencje co do wielkości ?
    37-40''
    18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
    słabo odwzorowane kolory, kiepskie skalowanie
    19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
    wieczorami
    20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
    2100, ale jeśli dołożenie 100 zł diametralnie poprawi parametry, to dołożę :)
    21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
    na samym efekcie 3D mi nie zależy, ale ponoć matryce 3D są lepsze.

Jakie telewizory byście polecili? Poszukałem trochę na różnych forach i sklepach i znalazłem kilka modeli, które sprawiają wrażenie dobrych, ale chciałbym poznać Waszą opinię, bo z pewnością bardziej się w tym temacie orientujecie. Te modele to:

37":
    Panasonic TX-L37E5E
    LG 37LS570s
    Samsung UE37ES5500
    SONY KDL-37EX521
    PHILIPS 37PFL3507H

40":
    SONY KDL-40EX650
    UE40ES5500
    Philips 40 PFL5507K

Coś z tych się wybija? Coś z miejsca byście odrzucili (lub wręcz całego producenta w tej przedziałce cenowej)? Coś innego byłoby lepszego?
    Jak już wspomniałem odległość od TV to 2,5 metra i wydaje mi się, że 37 cali będzie tu lepsze, ale może 40 cali również dałoby radę. Jakie Wy macie doświadczenia? Rozumiem, że to pewnie kwestia osobistych preferencji, ale pewnie macie już jakieś swoje przemyślenia na ten temat. Poczytałem różne artykuły na ten temat, widziałem różne tabelki czy sposoby wyliczania, ale w zasadzie każde źródło twierdzi co innego (pewnie to właśnie kwestia gustu).
    Z '40-tek' jest większy wybór, mają nieraz lepsze wyposażenie oraz słyszałem, że niektóre modele mają w swoich większych odpowiednikach lepsze matryce (to prawda?), ale z drugiej strony nie chciałbym się męczyć nie mogąc objąć wzrokiem całego ekranu.

Poradźcie coś proszę, bo im więcej szukam, tym wydaje mi się, że coraz mniej wiem... Maksymalna półka cenowa to 2200 zł i wolałbym już jej nie przekraczać.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie i szczęśliwego Nowego Roku życzę :)

0 9
  • #3 03 Sty 2013 13:10
    BirdEater
    Poziom 6  

Dzięki wielkie.
    Z 40-tek faktycznie ten mi się najbardziej podoba. A coś z 37-mek mógłbyś doradzić? Boję się, że 40 cali to może być jednak za dużo na ten pokój, więc wolę być przygotowany przede wszystkim na 37.

0
  • #4 03 Sty 2013 14:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 03 Sty 2013 14:10
    BirdEater
    Poziom 6  

Ten Philips 37 cali to faktycznie mistrzostwo, ale już poza moim budżetem (chociaż na pewno rozważę). W razie czego jednak zostaje Panasonic :) Dzięki wielkie za porady!

0
  • #6 04 Sty 2013 12:27
    BirdEater
    Poziom 6  

Okazuje się, że odległość od telewizora będzie jednak musiała być mniejsza, tj. jakieś 210 cm. Czy to jeszcze w razie czego nadaje się na 40 cali? Patrząc w sklepie z dosyć bliska ta wielkość mnie nie przeraża, wręcz wydaje się bardzo dobra, ale czy na dłuższą metę czyli oglądając telewizję przez kilka godzin, nie będzie to już męczące? Macie jakieś doświadczenia?

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

0
  • #7 04 Sty 2013 12:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli kupisz za mały to szybko będziesz żałował.
    Możesz śmiało dalej sięgać po 37 lub 40"
    Nawet z DVBt będzie super.

0
  • #8 04 Sty 2013 13:43
    BirdEater
    Poziom 6  

Dzięki Locoloco, poważniej przyjrzę się jeszcze tym 40tkom :)
    Patrząc zatem na te dwa polecane przez Ciebie Philipsy - 40 PFL 5007 i 37 PFL 6007 - czym ten 37-calowy tak bije na łeb swoje większego kolegę, że jest droższy? To tylko kwestia obecności 3D czy po prostu należy on po prostu do wyższej klasy?
    Jakbyś miał do wyboru oba telewizory biorąc pod uwagę odległość 200-210 cm od ekranu, który byś wybrał?
    Czy orientujesz się może, czy od czasu testów (do których wysłałeś linki) wyszedł może jakiś update firmware'u pozwalący na czytanie polskich napisów?

Pozdrawiam!

0
  • #9 04 Sty 2013 17:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Bije to dużo powiedziane. Oczywiście jest lepszy.
    Ja wybrałbym jednak wielkość - czyli 40PFL 5007.
    Czyta napisy ale STR.

0
  • #10 04 Sty 2013 17:10
    BirdEater
    Poziom 6  

Dzięki wielkie za pomoc. Myślę, że mam już wszystkie informacje, ale w razie czego jeszcze napiszę, licząc na dalszą cierpliwość :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo