Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prestigio multipad 7.0 pro bardzo wolno działa

03 Sty 2013 13:13 5127 1
  • Poziom 7  
    Witam.
    Jakieś 3 tygodnie temu zakupiłem tablet Prestigio multipad 7.0 pro.
    Na początku wszystko działało bez zarzutów. Gry sie nie zacinały, przeglądarka (opera mobile) chodziła bardzo dobrze. Nie było żadnych problemów. Ale dwa dni temu coś nie dobrego zaczęło się dziać z tabletem. Wygrywanie aplikacji zajmuje mu sporo czasu a przeglądarka nie chce otworzyć żadnej strony. Google play po parunastu sekundach wczytywania wyświetla komunikat "przekroczono limit czasu dostępu - spróbuj ponownie ". Dodam, że przy zakupie dostałem licencje na roczny darmowy antyvirus AVG pro i przez ostatnie pare dni nie ściągałem żadnych aplikacji z Google play. W ogóle od czasu zakupu ściągnąłem może jakieś 7 czy 8 aplikacji z czego połowe odinstalowałem po paru godzinach. Dodam też, że wczoraj przywróciłem ustawienia fabryczne w urządzeniu ale za wiele to nie dało. Aplikacje które zostały wgrywają sie normalnie ale przęglądarka (która była od początku) nie śmiga za szybko. Wgranie zwykłej strony google.pl zajmuje mu nieco ponad 30 sekund a zasięg wifi jest na maksa. Zaraz po zakupie trwało 3 sekundy. Czy zna ktoś może przyczynę takiego zachowania ? Proszę o pomoc. Z góry dziekuję. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Również mam problem z tabletem prestigio (mój model: PMP3370B).
    Na początku podobnie jak u gomez.88 wszystk było ok., ale po kilkunastu dniach przestały uruchamiać się aplikacje. Najpierw nie mogłem włączyć gry angry birds star wars, później kolejnych gier. Uaktualniłem firmware, niestety nie pomogło. Wysłałem do serwisu w ramach gwarancji, otrzymałem tablet z przeinstalowanym systemem, jednak dalej z tym samym problemem a nawet większym, bo niektóre z gier które działały przed wysłaniem, teraz nie działają. Ponownie próbowałem zaktualizować firmware (nie widziałem sensu ale zrobiłem to po rozmowie z przedstawicielem producenta). Nie pomogło, podobnie jak powrót do ustawień fabrycznych.
    Tablet kupiłem dla dzieci głównie do prostych gier, niestety te najpopularniejsze się nie uruchamiają.
    Serwis nie chce już uwzględnić reklamacji twierdząc, że producent nie gwarantuje działania instalowanych aplikacji. Nie czepiał bym się, gdyby to wyła jakaś nieznana, wyszukana aplikacja, ale tu chodzi o popularne, działające na innych sprzętach gry (sam sprawdzałem na 5 innych tabletach różnych producentów, w większości z tą samą wersją androida).

Android w wersji: 4.0.
    Wersja jądra: 3.0.8+

Dołączam się do prośby o poradę.