Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother/MFC-J625DW - Zużywa kolory mimo, że drukuje w odcieniach szarości.

03 Sty 2013 13:39 2985 3
  • Poziom 8  
    Witam,
    Problem mam z wymienionym urządzeniem wielofunkcyjnym następujący:
    Od początku wydrukowałem ze 2 strony w kolorach, żeby sprawdzić czy wszystko działa. Obecnie drukuje tylko tekst czarny i zawsze włączone mam odcienie szarości przy druku, żeby nie zużywało kolorów. Do tej pory wydrukowałem ponad ryzę papieru i poszedł cały czarny tusz. Niestety zauważyłem, że znikła tez 1/3 każdego z kolorów. Wiem, że urządzenie dokonuje czyszczenia co jakiś czas i idzie na to trochę tuszu kolorowego, ale byłem raz świadkiem tego czyszczenia i ubytek tuszu nie był wielki. Co najciekawsze, niedawno musiałem wydrukować ponad 200 stron (dwustronnie) na czarno oczywiście. No i zauważyłem, że tuszy kolorowych ubywa nawet przy druku w odcieniach szarości, tyle tylko że w mniejszych ilościach. Po wydrukowaniu tych ponad 200 stron czarnego została znikoma ilość, a przy kolorach zapaliły się wykrzykniki. Ewidentnie widać, że drukarka zużywa kolory nawet przy druku w odcieniach szarości. Czy mieliście z tym problem? Jeśli tak to jaka rada? Drukarka ma dopiero miesiąc, zastanawiam się co robić czy wysłać ją na gwarancje? Dzwoniłem już do serwisu i poradzili wyłączyć drukarkę na pół godziny i wyjąć tusze, a potem włączyć, że niby wskaźnik tuszu może mieć błąd. Zrobiłem tak i nic nie dało. W dodatku jak patrze na to przeźroczyste okienko w zasobniku i faktycznie jest tam mało tuszu. Trzeba przechylić pojemnik żeby go zobaczyć w ogóle.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Dodam, że pojawił się kolejny problem. Jak wyjąłem kolorowe tusze (było ich 50% każdego), wyłączyłem drukarkę na 30 minut, a potem włączyłem znów i włożyłem tusze, to okazało się, że wskaźnik pokazuje, że tusze są puste. Nie wiem co się dzieje, teraz nie mogę skorzystać nawet z dobrych kolorowych tuszy których jest jeszcze 50% :/
  • Poziom 8  
    Dzięki za pomoc. Zrobiłem ten test i faktycznie różnica jest znacząca. Druk jednostronny wyraźnie ciemniejszy od dwustronnego. Nawet na zwykłym tekście widać znacząca różnicę. W serwisie Brothera kompletnie nie potrafili mi wytłumaczyć czemu ubywa kolorów, byłem już skłonny oddawać na gwarancje. Jeszcze raz dzięki.