Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AKZ 501 Whirlpool - Poszukuję schematu .

03 Sty 2013 14:51 4074 12
  • Poziom 14  
    Witam :)
    Poszukuję schematu elektrycznego tegoż piekarnika ( AKZ 501 ).
    Uległ 2x zalaniu,po naprawie dobił go tata źle podłączając. Wypaliło warystory - mam nadzieję że uda się go jeszcze odratować.

Liczę na Waszą pomoc :)
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Specjalista AGD
    Na module do sterownia płyty też wypaliło warystor?
  • Poziom 14  
    MARCIN.SLASK napisał:
    Na module do sterownia płyty też wypaliło warystor?

Taaa wypaliło jak na fotkach. Mówiłem tatusiowi by poczekał na mnie,ale cóż :|
    czolgista
    Na drzwiach szukałem tego numerku ale nigdzie go nie widzę.

Wygląda że trzeba by odnowić ścieżki wymienić te warystorki , chociaż nie wiem czy nie warto by zrobić próby bez warystorów , czy to wgl ruszy. Bo jak nakład pieniążków ma być duży to chyba sobie to daruję.

Wcześniej oczywiście rodzice sprowadzili elektryka , który stwierdził że to własnie moduł poszedł , 200 zł poszło na nowy moduł ,a piekarnik dalej padnięty.
    A od razu mówiłem im że ja się tym zajmę.
  • Poziom 14  
    czolgista napisał:
    Z kąt masz ten schemat
    Michanio91 napisał:
    Dodaję też plik ze "schematem",aczkolwiek nie spełnia on mych wymagań.
    dlaczego nie spełnia

Jak bym byłą montażówka mógłbym sobie pomierzyć elementy i łatwiej było by poprowadzić mi ścieżki.

Schemat poszukałem przez google po prostu.

Doczytałem na necie o co kaman z tym 85 i ja mam go przyklejonego na karcie gwarancyjnej.
    Jeśli oczywiście chodzi o service nr ....

858550110030 i obok mam jeszcze 140329031678.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Może ja miałem pecha, ale w moich przypadkach jak wypaliło warystor z powodu przepięcie itp na module sterowania płytą, to zawsze był błąd komunikacji. Pierwszy raz to nawet zamówiłem moduł główny ("kwadrat") + wymiana elementów, ale dalej błąd komunikacji. Tam płytkie są blisko siebie i jak ścieżkę wypala, to łuk elektryczny widocznie uwala scalaki.
  • Poziom 27  
    Nic tu nie zmienię ponieważ ten co masz w pliku z neta jest od Twojego urządzenia a schematu płytki nie dostaniesz niestety.Jeśli znasz się układach i półprzewodnikach posprawdzaj je bardzo dokładnie ,wstaw warystory podłącz dobrze i sprawdż .

Dodano po 5 [minuty]:

MARCIN.SLASK napisał:
    łuk elektryczny widocznie uwala scalaki.
    bardzo możliwe ale warto sprawdzić choć może być ciężko bo widać mocno wypalone ścieżki.
  • Poziom 14  
    Mogę się mylić , aczkolwiek mogę poprawić ścieżki i podłączyć to bez warystorów ?
    Pójdzie po prostu bez kontroli napięcia. Jak ruszy to dołożę warki i będę skakał z radości , jak nie no to cóż.... ewentualnie mogę jeszcze ten moduł próbować podmienić-skoro go już mam.

Z drugiej stronie po zalaniu jak próbowałem go odpalić to nie było reakcji,a warystory były jeszcze całe , więc pewnie problem będzie tkwił w czym innym.

Dzięki Panowie :)
  • Poziom 14  
    Jako że sesja się w końcu skończyła ( nie poszło najlepiej z matmy :D ) zabrałem się za tą kuchenkę. Jak pisałem wcześniej dałem ją pod napięcie bez zabezpieczeń warystorowych.
    Kuchenka odpaliła , mam błąd F 04 oraz wiatrak idzie na okrągło , co do F04 doszukałem się już :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1590687.html

Natomiast nie wiem czy po wymianie tych elementów z wiatrakiem również będzie wszystko ok ?
    Rozumiem że mogę założyć iż sterownik jest sprawny , skoro wali jakieś komendy .... ??
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    F04 to błąd komunikacji miedzy modułami - tzn. główny moduł nie ma komunikacji z pozostałymi.