Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tel Sony BRAVIA 46HX720 - Tworzenie sieci DLNA

roman1772 03 Sty 2013 15:01 8175 20
  • #1 03 Sty 2013 15:01
    roman1772
    Poziom 8  

Witam bardzo serdecznie!
    Mam problem z ustawieniem sieci DLNA tzn.chciałbym oglądać pliki na tym telewizorze z serwera (komputer).Wiem że poprzez router wi-fi UWA-BR100 było by bez problemu ale mam inne połączenie router TL-WR543G AP-Client.
    Napiszę co i jak mam połączone:
    komputer -windows xp wgrany program PS3-Media Serwer,(opcjonalnie Servio)
    komputer jest połączony kablem z routerem ADSL TD-W8961ND, do tego routera podłączony jest kabel telefoniczny od dostawcy internetu(TP).telewizor BRAVIA podłączony jest kablem ethernet do routera TL-WR543G na zasadzie ap client. Routery są tak ustawione że na TV mam pełen dostęp do internetu(filmy oglądam bez "cięć")
    Niestety telewizor nie wykrywa komputera czyli mojego serwera konsola ps3 w pokoju obok wszystko pięknie widzi-komputer.Dodam, że połączenie kablowe TV-komputer odpada oraz ,że w tych tematach jestem cieńki
    Podejrzewam że routery trzeba jakoś inaczej ustawić.
    Pozdrawiam!

0 20
  • #2 04 Sty 2013 01:24
    anmedia
    Poziom 39  

roman1772 napisał:
    Dodam, że połączenie kablowe TV-komputer odpad

Takie rozwiazanie nie byloby najlepsze.

roman1772 napisał:
    że w tych tematach jestem cieńki

Temat byl poruszany juz kilkakrotnie i wystarczy ze poszukasz, a znajdziesz konkretna odpowiedz, wlacznie z tym jak skonfigurowac router i osprzet.

Co musisz zrobic.:
    1. Router. Ustawic wszystkie adresy IP jako stale, wylaczyc DHCP (bez tego nie zadziala)
    2. W TV wpisac adres sieci recznie (wylaczone DHCP). Jako pierwszy DNS mozesz podac adres bramy, jako drugi DNS dostawcy.
    3. To samo zrobic w komputerze.
    4. Jesli AP jest ustawiony domyslnie w nim nie musisz nic zmieniac.
    5. Oprogramowanie PS3 musi wykryc TV, bez wykrytego TV nie zadziala.

roman1772 napisał:
    Wiem że poprzez router wi-fi UWA-BR100 było by bez problemu
    To nie router a karta sieciowa dedykowana. Oczywiscie bylyby te same problemy co masz teraz. Jedynie nie musialbys korzystac z AP

0
  • #3 04 Sty 2013 14:57
    roman1772
    Poziom 8  

Witam!
    Wielkie dzięki za podpowiedzi. Jak tylko dotrę do domu to zacznę ustawiać sprzęt (może to trochę potrwać ponieważ jestem amatorem jak było to widać po moim poście)
    angelica_n napisał ,że temat był już poruszany. Szukałem ale jakoś nie znalazłem.-jeszcze raz poszperam.
    Na razie dostosuję się do podanych zaleceń.
    Po wszystkim odezwę się i w razie problemów poproszę o jakieś podpowiedzi
    Pozdrawiam.

0
  • #5 13 Sty 2013 15:48
    roman1772
    Poziom 8  

Witam !
    Przepraszam ,że dopiero teraz się odzywam ,ale nie miałem czasu.
    Angelica_n-ustawiłem sprzęt zgodnie z Twoimi zaleceniami(poczytałem inne tematy )i jestem w tym samym miejscu co byłem.
    W routerze wyłączyłem DHCP,ustawiłem stałe IP,to samo w komputerze i TV -wynik brak internetu, telewizor nie widzi sieci. Być może coś źle zrobiłem Zastanawiam się nad tym ,że jeżeli konsola PS3 poprzez WI-FI wykrywa pliki z kompa to telewizor też wykryje sieć DLNA tylko przez WI-FI.Być może moje routery się nie nadają do tworzenia sieci DLNA.
    Małe pytanko-Czy sam mogę sobie ustawić stały adres IP(z tp mam przydzielone dynamiczny)

0
  • #6 13 Sty 2013 16:21
    anmedia
    Poziom 39  

Zacznijmy od tego. Dostales informacje. I co dalej? Zrob skany wszystkich konfiguracji, juz powinny byc zamieszczone. Z TV zrob zdjecie konfiguracji polaczenia. Z routera zrob skan konfiguracji sieci i z komputera rowniez.
    Sprawdzales czy kabel jest sprawny? Jak masz inny (pewny) podmien.

roman1772 napisał:
    Zastanawiam się nad tym ,że jeżeli konsola PS3 poprzez WI-FI wykrywa pliki z kompa to telewizor też wykryje sieć DLNA

PS3 ma nieco inaczej skonfigurowanie i wymuszanie wykrywania sieci. TV jest tylko playerem, a PS3 takze komputerem. DLatego aby wszystko dzialalo to zrobic jak napisalem powyzej. Dopoki TV i komputer nie beda sie widzialy - siec nie bedzie dzialac.

roman1772 napisał:
    Czy sam mogę sobie ustawić stały adres IP(z tp mam przydzielone dynamiczny)

Nie, nie mozesz. I do niczego tego IP nie potrzebujesz. To jest siec zewnetrzna a ty konfigurujesz wewnetrzna.

0
  • #7 13 Sty 2013 19:18
    roman1772
    Poziom 8  

Witam!
    Dziękuję za szybką odpowiedz.
    Jeszcze raz ustawię cały sprzęt ,zrobię skany zgodnie z podpowiedziami(może to troszkę potrwać),proszę o wyrozumiałość nie jestem biegły w tych sprawach .
    Na pewno się odezwę i o wynikach mojej "wojny" napiszę.
    Pozdrawiam!

0
  • #8 13 Sty 2013 19:20
    anmedia
    Poziom 39  

Ok, to na pewno pomoze, zacznij (skoro twierdzisz ze wszystko jest poustawiane prawidlowo) od podmiany kabla. Jesli to nie pomoze, cala reszta jak powyzej.

0
  • #9 25 Sty 2013 10:09
    roman1772
    Poziom 8  

Witam! Dawno się nie odzywałem ,ale nie miałem ostatnio czasu czas.
    Angelica_n jeszcze raz wszystko ustawiłem zgodnie z podpowiedziami(adresy IP na sztywno).Routery się widziały ,telewizor pokazał -podłączenie kablowe ok, dostęp do sieci lokalnej ok ,dostęp do internetu ok.Czyli wszystko prawdopodobnie było dobrze ustawione ,ale PS3 Media Serwer nie widział telewizora i odwrotnie.
    W między czasie okazyjnie za całkiem rozsądną cenę kupiłem kartę sieciową do TV Sony. Po podłączeniu , urządzenia od razu się widziały (oczywiście IP na sztywno)
    TV wykrył dwa serwery ,Servio i PS3 Media Server.
    Angelica_n ,Twoje uwagi były mi bardzo przydatne .Dziękuję.
    Jeszcze jedno ,Servio troszkę muli,a Ps3Media "idzie" szybko lecz często zrywa połączenie.Czy coś można poprawić?

0
  • Pomocny post
    #10 25 Sty 2013 11:54
    anmedia
    Poziom 39  

Mozesz jeszcze sprobowac programu AllShare samsunga. Jest on bardzo dobry i dosc wydajny. W polaczeniu z TV sonego nie bedzie mial kilku funkcji np przewijanie filmu na podgladzie, ale cala reszta bedzie dzialac.

roman1772 napisał:
    Jeszcze jedno ,Servio troszkę muli,a Ps3Media "idzie" szybko lecz często zrywa połączenie.Czy coś można poprawić?

Nie znam servio, ale do testow mialem kiedys zainstalowany PS3 Media i dzialal bardzo dobrze (ja mam cale polaczenie tylko kablowe). Allshare jest najszybszy z nich wszystkich. Na plus PS3 media ze odtwarza prawie wszystkie formaty, czego np allshare nie potrafi. (PS3 konwertuje filmy w locie).
    Jak mozna poprawic? Przede wszystkim, konfiguracja, polaczenia tylko kablowe. W programach do wspoldzielenia plikow (allshare, media serwer) wstawic kilka plikow a nie kilkaset. I znalazlo by sie wiecej.Ale te najwazniejsze masz podane.

roman1772 napisał:
    Czy coś można poprawić?

Zrob skany wszystkich ustawien w routerze, TV(zdjecie) i komputer (tylko te dotyczace polaczen sieciowych).

0
  • #12 26 Sty 2013 22:55
    roman1772
    Poziom 8  

Witam !Postaram się jak najszybciej zrobić skany.
    Sprawdzę podany link .
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #14 27 Sty 2013 18:01
    anmedia
    Poziom 39  

Ok, te dane co podeslales to zaledwie czesc. I w zasadzie nic z nich nie wywnioskujesz.
    Z TP Linka podaj pokaz zkladke Internet i LAN
    W ustawieniach komputera po co wstawiles 101 ustaw np na 10 i ogranicz liczbe komputerow do 20-30.
    Jako drugi DNS podaj DNS operatora sieci.
    Brak fotek z ustawien w TV
    Do konfiguracji media serwer mozna przejsc pozniej.

0
  • #15 27 Sty 2013 23:02
    roman1772
    Poziom 8  

Witam! O fotkach TV zapomniałem
    Przesyłam fotki TP-Linka internet,LAN,status.
    Angelica_n ustawienia zrobię tak jak napisałeś,ale gdzie się dowiem o DNS operatora sieci
    Pozdrawiam. Tel Sony BRAVIA 46HX720 - Tworzenie sieci DLNA Tel Sony BRAVIA 46HX720 - Tworzenie sieci DLNA Tel Sony BRAVIA 46HX720 - Tworzenie sieci DLNA Tel Sony BRAVIA 46HX720 - Tworzenie sieci DLNA Tel Sony BRAVIA 46HX720 - Tworzenie sieci DLNA

0
  • Pomocny post
    #16 28 Sty 2013 00:26
    anmedia
    Poziom 39  

roman1772 napisał:
    Angelica_n ustawienia zrobię tak jak napisałeś,ale gdzie się dowiem o DNS operatora sieci

DNS albo uzyskasz od operatora (poda Ci dwa podstawowy i zapasowy) lub odszukaj w routerze (druga fotka) DNS Serwer (ten numer nie zmienia sie)
    Z tych wszystkich fotek, moj blad bo nie sprecyzowalem zalezalo mi na skanie tam gdzie masz wpisane recznie wszystkie adresy IP. Czy ten router ma wejscie na USB?

Co do TV nie dziw sie ze cos nie bedzie dzialalo poprawnie. Sila sygnalu ktora pokazuje TV jest za slaba do pelnego wykorzystania polaczenia. TV i router sa polaczone ale nie bedzie wszystko dzialac jak chcesz. Zrob sobie test. Jak mozesz ustawiaj antene lub dla testu przenies TV w miejsce gdzie pokaza Ci sie minimum 4 kreseczki. To zakres wystarczajacy n ogladanie filmow.

Sprawdz to i napisz jaki jest efekt. ;) Jezeli bedzie widoczna poprawa, to tylko dla czystej ciekawosci mozesz wstawic skan z ustawieniami adresow IP w routerze.

0
  • #17 28 Sty 2013 12:13
    roman1772
    Poziom 8  

Witam!
    Router nie ma miejsca na wpisanie ręcznie IP, chyba że trzeba coś "kliknąć", brak USB.
    Przesyłam fotkę z DHCP, bez była wcześniej (strona LAN routera).
    Wpisałem DNS podstawowy i zapasowy operatora - bez zmian. Gdy zmieniłem bramę na wartość DNS operatora - brak internetu.
    Poprawiłem zasięg sieci 4 kreski -servo nie tnie ,TV widzi PS3media, lecz po pewnym czasie zrywa (brak połączenia z media).
    Może coś trzeba wymusić w ustawieniach media?

Wartość IP powyżej 100 - tak w ustawieniach miał router.

0
  • #18 28 Sty 2013 14:57
    anmedia
    Poziom 39  

Zobacz ponizej masz skan z poprawnie skonfigurowanego routera. Jak widzisz wszystko ustawione jest recznie, czyli kazde urzadzenie ma swoj numer. Skoro u Ciebie tego nie ma tzn ze masz DHCP wlaczone.

Dodano po 6 [minuty]:

Zobacz Twoja konfiguracja:

1
  • #19 28 Sty 2013 22:41
    roman1772
    Poziom 8  

Witam! Rozumiem o co Tobie chodzi.Na chłopski rozum właśnie w routerze powinno być miejsce do ręcznego wpisania IP przy wyłączonym DHCP ,ale u mnie nie ma. Przesyłam stronę LAN routera z wyłączonym DHCP .Wcześniej świadomie przysłałem z włączonym DHCP. Tel Sony BRAVIA 46HX720 - Tworzenie sieci DLNA
    Wiem ,że nowsze te routery to posiadają.
    Angelica_n DNS operatora wpisałem w kompa i TV. Czy gdzieś jeszcze ?

PS Jutro jeszcze raz wszystko dokładnie powoli poustawiam o wynikach dam znać.
    Pozdrawiam.

0
  • #20 29 Sty 2013 00:48
    anmedia
    Poziom 39  

roman1772 napisał:
    Wiem ,że nowsze te routery to posiadają.

te opcje maja wszystkie routery. Jest to jedna z form bezpieczenstwa.
    roman1772 napisał:
    DNS operatora wpisałem w kompa i TV. Czy gdzieś jeszcze ?

Nie. Teraz pozostaje wszystko poustawiac recznie. Przeslij mi na priv instrukcje w pdf Twojego routera.
    PS
    Rozumiem ze ten DNS wpisales jako drugi! Pierwszy pozostaw adres bramy.

0
  • #21 13 Lut 2013 13:25
    roman1772
    Poziom 8  

Witam!
    Dawno się nie odzywałem, ale brak czasu
    Napiszę jakie sa moje postępy w tworzeniu sieci DLNA.
    Angelica_n, nie bardzo wiedziałem o co chodziło z tym routerem (str.49),ale cały czas chodziło nam o ręczne przypisywanie IP urządzeń.W routerze nie było miejsca (tabelki) tak jak u Ciebie.
    Wgrałem najnowsze oprogramowanie do routera ze strony TP-Linka i wszystko się rozwiązało.Pojawiła sie tabelka o którą nam chodziło,wpisałem IP stałe DHCP włączone.PS3 Media serwer ,Serviio wykrył TV .
    Wszystko śmiga wspaniale zdjęcia ,filmiki amatorskie ,a nawet normalne filmy (PS3 Media pięknie wszystko transkoduje)
    Mój problem został rozwiązany.
    Angelica_n wielkie dzięki za pomoc !
    Pozdrawiam!
    Zamykam temat.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo