Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vaillant - vaillant ecotec pro 226/3-3 calormatic vrc 400

03 Sty 2013 16:46 3789 5
  • Poziom 8  
    Witam,

krotkie pytanie, jesli woda cwu jest ustawiona na 60 stopni i mam trzy okna czasowe dla wody (inne niz dla ogrzewania) przykladowo 6-9 13-17 i 18-22 to rozumiem, ze w tych oknach woda daje temperature max 60 stopni. A jaka jest temperatura poza tymi oknami czasowymi
  • Poziom 18  
    Poza raczej nie grzeje lub utrzymuje minimalną temperaturę. Ale zastanów się nad tym, że dogrzanie ochłodzonej wody może zabrać więcej energii niż utrzymanie jej na stałym poziomie, a masz cyrkulacje?
  • Poziom 8  
    No wlasnie wydaje mi sie, ze nie mam. Kupilem dom uzywany, a poprzednik za bardzo nie wie co ma. Czekam na serwis i tak. Wiem, ze dogrzanie czasem bierze wiecej, ale jak ustawie na 6-22 na przyklad to nei bedzie niepotrzebnie podgrzewal jej non stop? Przeszedlem z blokow, a tam nie bylo takiego problemu:) Myslalem ,ze jak zrobie te okna czasowe, a wiem, ze miedzy nimi za bardzo woda nie bedzie mi potrzebna to mniej zuzycia:) Temp. minimalna to chyba kolo 45 stopni tak?

Dodano po 2 [minuty]:

A oplaca sie zdecydowanie obnizac temp zasilania na piecu a pozniej regulowac ja krzywa?
  • Poziom 18  
    Im niższa temp zasilania tym wyższa sprawność, lepiej by dochodził z minimalnym płomieniem niż normalnie a krótko.
  • Poziom 8  
    vitus3k tak tak wiem, taka zasada dzialania kondensacyjnego. Ale tak dla jasnosci czy metoda prob i bledow mam sobie ustawic minimalna temp. na piecu, ktora podciagnie mi temperature zadana? A pozniej ewentualnie jakby nie dociagal temperatury to podniesc krzywe?
  • Poziom 32  
    Metodą prób ustalasz krzywą grzewcza a temperaturę na CO na kotle ustawiasz na MAX. To krzywa grzewcza ma decydować do jakiej temperatury ma kocioł nagrzać wodę w CO. Nie mylić z mocą kotła.