Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 4 - Brak reakcji - od czego zacząć

03 Sty 2013 16:58 4782 4
  • Poziom 10  
    Witam!

Otrzymałem od znajomego uszkodzonego Iphone 4 16GB, telefon się nie włącza, nie reaguje na ładowarkę ani na podpięcie do komputera. Chciałbym spróbować zdiagnozować usterkę. Wcześniej nie miałem do czynienia z żadnymi Iphonami i nie wiem jak się za to zabrać. Mam nadzieję, że uzyskam tu pomoc i jakieś nowe doświadczenia. Iphone jest rozebrany, na płycie nie widać żeby był zaśniedziały lub coś takiego więc chyba nie był zalany. W jednym miejscu tuż nad gniazdem lcd jest częściowo wylutowany ekran, jak uda mi się zrobić w miarę wyraźne zdjęcie to wrzucę w kolejnym poście.

Od czego powinienem zacząć?

Z góry dziękuje za rady i pomoc.

Pozdrawiam!
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 10  
    Ojj bateria jest chyba prawie całkowicie rozładowana, bo voltomierz pokazuje 0.4V. W jaki sposób mogę najprościej ją naładować bez użycia samego telefonu?

Dodano po 5 [minuty]:

Nie wiem czy dobrze myśle ale pod ładowarką na złączu baterii powinno być chyba napięcie i prąd tak? Sprawdzałem miernikiem i nic :/
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    No napiecie i prad tak. Ale lepiej pradu bez baterii nie sprawdzaj ;) Przyloz przewody miernika do 1 i 4 pinu baterii - sprawdz ile ma bateria. Nastepna sprawa, powiedz czy naklejka na ekranie ( koleczko ) jest czerwonawa czy biala? To samo z najlejka przy porcie ladowania ( zagladnij do srodka, powinienes miec malutki przeswit bialego paska ). Jezeli sa czerwone albo rozowe, oznacza ze telefon mial kontakt z ciecza. Jezeli biale - teoretycznie czysty.
    Zapytaj kolegi rowniez o historie telefonu. Dlaczego sie nie wlacza. Co sie stalo?

Telefon bez baterii z podlaczona ladowarka powinien normalnie sie uruchomic. Jezeli tak sie nie dzieje, mozliwe ze jest uszkodzony port ladowania. Ale jesli bateria ma 0.4V jak napisales, obstawiam ze z HW plyty jest cos nie halo ;) W tym przypadku, nalezy pobrac schemat do telefonu z odpowiedniego dzialu i badac po kolei plyte telefonu.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc wszystkim ale jak się dobrze pod lupą przyjrzałem tej płycie to jest w tagicznym stanie, przy gnieździe baterii punkt lutowniczy uszkodzony, praktycznie zeskrobany z płyty, obok wylutowanego ekranu chyba ktoś przy podważaniu wyrwał jakieś elementy... Generalnie płyta na bank już grzebana... Daje sobie z tym spokój może przyda się kiedyś na jakieś części.

Ale mimo wszystko dziękuję za pomoc.

Pozdro :)