Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GA-M55plus-S3G, Athlon 64 3000+ 1,8 GHz - dobór karty graficznej

03 Sty 2013 17:11 807 2
  • Poziom 32  
    Witam posiadam 6 letni komputer i w związku z zakupem nowego telewizora bez wejścia PC(VGA) zdecydowałem się na zmianę karty graficznej (z wyyjściem DVI-I) by móc go podłączyć bez kupowania konwertera. To chyba najtańszy sposób a przy okazji chciałem pograć w jakieś starsze gierki.( Na płycie karta zintegrowana i praktycznie nic nie chodzi)
    posiadam
    płytę GA-M55plus-S3G
    procesor Athlon 64 3000+ 1,8 GHz
    1 GB Ramu 2 kości goodrama
    Zasilacz Chieftec 400W

Czy karta GEFORCE 8600GT 256MB spełni moje wymagania bez wymiany procesora
    Czy może zainwestować w lepszą kartę, jeżeli tak to czy wiązałoby się to z wymianą innych podzespołów. Zależy mi na jak najtańszym rozwiązaniu bo wiem że żeby pograć w nowsze gry to tylko pozostaje zezłomować to co mam.
    Maszyna ma służyć do sporadycznego grania w starsze gierki i oglądaniu filmów z kompa na telewizorze.

Dzięki za wszelką pomoc,
    Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Tutaj nawet nie martwiłbym się o płytę główną, a o zasilacz. 6-letni Chieftec nie jest raczej demonem mocy także tutaj może być problem.

Jak już chcesz ryzykować to trzeba sprawdzić czy kondensatory nie są wybrzuszone oraz jakie są napięcia na końcówkach zasilacza. Jeżeli będzie wszystko w porządku, w co szczerze wątpię to możesz kupować.
  • Poziom 32  
    Witam
    Zgodnie z sugestią zmierzyłem napięcie na zasilaczu ale tylko na 12 V przy zasilaniu do głównej płyty i miernik pokazywał 13,7 V do 14,3. Te zmiany były przy zmianie obciążenia. W zasadzie teraz jest cały czas 14,5.
    Ale możliwe że to miernik zawyża. Jutro to sprawdzę.

(Zasilacz sprawdzony jest ok miernik zawyżał napięcie o 2 V)

W każdym razie rozumiem że procesor nie będzie stanowił problemu przy tej karcie?

A może ktoś ma inne sugestie co do zakupu karty z wyjściem DVI do tej konfiguracji co jest obecnie?

karta zakupiona (GEFORCE 8600GT) top działa
    Temat do zamknięcia