Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer eMachines 730G - Wymiana matrycy CCFL na LED (konwerter) - wgranie firmware

03 Sty 2013 17:20 4008 8
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie

Jestem w trakcie wymiany matrycy w laptopie Acer eMachines 730G - 432G32MNKS. Otrzymałem już zamówioną matrycę (LTN 156 AT02) - jestem pewien, że matryca pasuje do laptopa, z tą różnicą, że jest to matryca typu LED (poprzednia matryca to matryca CCFL).

Wobec tego chciałem zamówić konwerter CCFL => LED, ale po zapytaniu sprzedającego o działanie konwertera z tym laptopem zostałem poinformowany o potrzebie wymiany firmware w matrycy.

Po krótkich poszukiwaniach niestety nie udało mi się dowiedzieć w jaki sposób można dokonać takiej wymiany oraz skąd można pobrać taki firmware. To jest więc moim głównym problemem - skąd i jak?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    matrycę już masz, więc główny koszt już poniosłeś, zamów konwerter i po prostu spróbuj to połączyć. W kilku asusach już wymieniałem matryce z ccfl na led i nigdy żadnego firmware nie musiałem wgrywać.
  • Poziom 7  
    Nie jest to takie proste. Tak naprawdę miałem otrzymać matrycę CCFL, wobec czego dostałem dwie możliwości rozwiązania problemu:

- odsyłam im matrycę i dostaję nową, odpowiednią (co wiąże się z wydłużonym okresem oczekiwania - towar pochodzi z Chin)
    - zamawiam na koszt sprzedającego konwerter (dlatego muszę mieć pewność, że będzie on działał, w przeciwnym wypadku zostanę z bezużyteczną dla mnie matrycą oraz konwerterem + zwrotem kosztów zakupu matrycy, ponieważ nie jest ona dla mnie)

Stąd też moje pytanie o sposób zmiany firmware w matrycy oraz źródła, skąd można takowy pobrać w razie potrzeby : )
  • Poziom 15  
    bzdury - na jaki niby firmware ma być zastąpiony ten w matrycy led? bo przecież nie od ccfl
    niech sprzedawca określi dokładnie

powiem Ci tak - z tymi przejściówkami to jest loteria, raz to będzie działać, raz nie i nie ma na to żadnej reguły. To jest taki półśrodek.
    Sprzedawca po prostu się zabezpiecza - wyśle Ci konwerter a jak nie będzie pasować to jest wymówka - przecież mówiłem że trzeba zmienić wsad eeprom w matrycy i Ty zostajesz z problemem.

Jeśli wina nie leży po Twojej stronie (nie wiem jak wyglądała oferta sprzedaży i czy to Ty nie upewniłeś się przed zakupem jaką kupujesz matrycę a jaką masz) to wyślij sprzedawcy laptopa wraz z matrycą i niech odeśle Ci gotowego - sprawnego.

Jeśli kupiłeś bez sprawdzenia dokładnego przed zakupem - to Twoja strata
  • Poziom 7  
    Jeśli chodzi o firmware nie zagłębiałem się za bardzo : ) Zaproponowali, że go zmienią za 50 PLN netto - wobec czego podziękowałem z góry z oferty zarówno zmiany firmware oraz zakupu konwertera od tego sprzedawcy.

Z tego co zdążyłem odnaleźć w sieci chodzi tutaj o to, że niektórzy producenci laptopów modyfikują fw matrycy oraz bios tak, aby ich bios współpracował tylko z konkretnym fw matrycy.

Choć z drugiej strony matryca powinna być zgodna z laptopem, skoro dla niego została zamówiona (po prostu sprzedawca przeoczył informację o tym, że oryginalna matryca jest w standardzie CCFL i wysłał LED). Wobec tego, jak rozumiem, sam konwerter nie ma wpływu na to czy matryca zadziała? (Pomijając oczywiste, jak podłączenie).
  • Poziom 15  
    w acerze zadziała niemal każda matryca, akurat acer to najmniej wybredna marka jeśli o kompatybilność matryc chodzi w dellach oraz niektórych lenovo i sony jest jedynie taki problem z eepromem i niekompatybilnością

problem leży jedynie w niepełnej i losowej kompatybilności tych konwerterów
  • Poziom 7  
    Wobec tego ostatnie pytanie - kompatybilności z matrycą czy laptopem?
  • Poziom 1  
    Witam, Właśnie odebrałem laptopa z serwisu po wymianie matrycy (eMachines E730). Laptop był tam bez HDD więc chyba nic mi nie wgrano. Natomiast podczas uruchamiania i działania Windowsa dzieją się cuda-wianki. Najwięcej problemów jest z działaniem Launch Manager'a a szczególnie funkcji jaśniej-ciemniej. Nie ma stopni ciemności ekranu. Albo jest bardzo jasno, albo tak ciemny że nic nie widać. Brak pośrednich. Ponadto działając na baterii laptop uruchamia się na ciemnym ekranie do uruchomienia windowsa również. Dopiero wywolanie klawiszem MENU START powoduje rozjaśnienie ekranu. Gaśnie również podczas przeglądania niektórych stron www. nie wiem jak to rozgryźć. w awaryjnym chodzi bez zarzutów. Sterowników nowych jak i aktualizacji nie potrzebuje. nie wiem o co chodzi. Proszę o pomoc
  • Poziom 22  
    Jeśli w awaryjnym chodzi poprawnie, to pierwsze co powinieneś zrobić, to pobrać komplet sterowników ze strony producenta, odinstalować stare i zainstalować komplet ponownie.
    Jeśli masz taką możliwość, postaw czysty system na nowym dysku, jeśli na czystym będzie działać tak samo, to reklamuj naprawę.