Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S80 II ('08) - Nie działające radio/CD

xardas97 03 Sty 2013 18:21 4443 9
  • #1 03 Sty 2013 18:21
    xardas97
    Poziom 20  

Witam.
    Samochód jak w temacie, radio/cd seryjne (fot. poglądowe:
    Volvo S80 II ('08) - Nie działające radio/CD
    Po naciśnięciu przycisku "Power/Volume", pojawia się "logo" High performance sound, i na tym koniec.Słychać że silniczek obraca płytę, lecz brzmi to tak jakby nie mógł jej odczytać(nie praca ciągła, tylko rusza płytą, po chwili przestaje, i znowu to samo.). Płyty nie da się wyjąć.
    Potem, od razu po zniknięciu tego w.w. logo, wyłącza się radio, i konsola tj wyświetlacz pokazuje to co wcześniej tj puste pole i w dolnych rogach temperaturę w samochodzie - jednym słowem tak jakby nie włączać w ogóle radia.
    Ważne: Czasem ni z tego ni z owego słychać jak CD robi z płytą to co napisałem wyżej. Przy włączonej elektryce, lub po prostu przy zapalonym silniku.
    Proszę o pomoc ponieważ napra pewnie będzie kosztować x.xxx zł, więc wolę sam pogrzebać. Zaplecze mam, ale nie wiem co pomierzyć, co sprawdzić...
    Pozdrawiam serdecznie ;)

0 9
  • #2 03 Sty 2013 20:31
    mtracz
    Poziom 29  

Najpierw wyjmij radio i oceń dlaczego płyta nie chce wyjść.
    Może płyta jest uszkodzona i dlatego nie czyta jej.

0
  • #3 03 Sty 2013 20:42
    xardas97
    Poziom 20  

Płyta nie chce wyjsć, poniewaz jest wyjmowana za pomocą guzika, który steruje jakimś układem elektronicznym, a nie za pomocą "dzyndzla" który jest fizycznie połączony z mechanizmem odpowiadającym za wyjmowanie płyty.
    EDIT: Aktualnie odłaczyłem uziemienie na aku., za 20 minut podłączę, może to coś da, aczkolwiek wątpię, i to bardzo..
    Aha, nie to że nie czyta płyt - on wogóle nie reaguje na klawisze FM, AM, CD.
    I tak jak pisałem - dziwne jest to, że co chwila słychać kręcenie płytą.

0
  • #4 03 Sty 2013 20:56
    mtracz
    Poziom 29  

A ja myślałem, że jak w starym kaseciaku.
    A skąd pewność, że mechanizm działa prawidłowo.
    Jak radio wyjęte można manualnie zmusić radio do wyplucia płyty, jak zostanie w samochodzie samo się nie naprawi.

0
  • #5 03 Sty 2013 21:50
    btomko
    Poziom 34  

Czy to radio grało już w tym samochodzie, czy kupiłeś radio i zamontowałeś do samochodu.

0
  • #6 04 Sty 2013 21:02
    xardas97
    Poziom 20  

Grało w tym samochodzie. Działało. Dzisiaj laduje na stół, i wyjmę płytę.

0
  • #7 05 Sty 2013 17:05
    oskarv
    Poziom 15  

Nie wygląda to na problem samego napędu CD, przy problemie z wyjęciem płyty, masz komunikat CD error, jeśli gaśnie pole gdzie są wyświetlane informacje radia i nie możesz wybrać np FM, ani AUX za pomocą MODE, ani radio nie reaguje na przycisk POWER to problem leży raczej w Uszkodzeniu lub braku ciągłości sieci światłowodowej, czyli braku wymiany informacji pomiędzy modułem wyświetlacza ICM a resztą systemu. Radzę więc zacząć od odczytania błędów .

0
  • #8 05 Sty 2013 17:11
    xardas97
    Poziom 20  

Kolego może inaczej, zaraz wstawię filmik na youtube z opisem problemu (za max 20 minut)
    EDIT:
    http://www.youtube.com/watch?v=toHQfoAqLVs&feature=youtu.be
    Jak widać, włączam radio, a ono samo się wyłącza.
    PS: Przepraszam za to że na youtube, a nie na filmy.elektroda.pl, ale wyskakuje błąd...
    Odczytania błędów, tj tylko interfejsem, nie ma jakiejś kombinazji klawiszy aby pokazać same kody błędów?
    Na przyciski FM/AM itp. nie reaguje... ale chyba dlatego, bo po prostu nie zdąży zaregaować, bo jak widzicie radio od razu po zniknięciu loga samo się wyłącza..
    Warto dodać że reaguje na przycisk power/volume jak chce, tj czasem zareaguje za 1wszym razem, a czasem po 5tym razie się włącza.

0
  • #9 06 Sty 2013 00:06
    mateusz148
    Poziom 10  

Moduły audio w tym samochodzie połączone są ze sobą siecią MOST (światłowód). Objawy wskazują na problem z siecią. Masz dostęp sprzętu do VIDA/DICE?

0
  • #10 06 Sty 2013 08:27
    xardas97
    Poziom 20  

Nie, do dedykowanych od volvo nie zbyt. Jak na razie co najwyżej do zabawki zwanej elm327, ale słyszałem że z s80 II nie chce się połączyć.
    Czy mogę coś zrobić jeszcze we własnym zakresie, czy bez komputera to wróżenie z fusów?

0
  Szukaj w 5mln produktów