Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Favorit 1,3 LPG '92 - przestawiajacy sie zaplon

03 Sty 2013 19:21 1887 9
  • Poziom 7  
    Witam mam problem ze Skodą przestawia się notorycznie zapłon czy to po odpaleniu lub po przejechaniu kilku kilometrów. Raz pali na dotyk czasami trzeba ciągnąc nie ma różnicy czy na gazie czy tez na paliwie. Raz ustawiam go na zero raz na 7 raz na 15 raz na 20. Wymieniony aparat, kable, nowa głowica z Felicji w starej wpalało zawory, wyregulowane luzy zaworowe nowa guma pod gaźnikiem, wymieniona membrana podciśnienia w gaźniku filtr paliwa, oleju. Czy może to być wina rozrządu? Trochę szumi. Proszę o pomoc.
  • Poziom 13  
    witaj- trochę dziwne zachowanie -łańcuch w Skodzie wiele potrafi ale nie 20 stopni !!!widziałbym tu więcej przyczyn, które się sumują (choćby zębatki napędzające aparat zapł. no i"kołeczek" mocujący zębatką na osi aparatu oraz klin na wale często się wypracowuje)
    podłącz stroboskop i zamelduj jak wygląda "rozrzut" wskazań
  • Poziom 7  
    Aparat wymieniłem z podstawa, kołeczek jest ok lampę oddałem! Moje podejrzenia cały czas kieruję w stronę rozrządu chyba jutro zabiorę się za rozkrecanie
  • Poziom 23  
    Jak zajrzysz do rozrządu to sprawdź czy nie ma luzu na zębatce napędu (poluzowana śruba mocująca) i czy wałek rozrządu nie ma zbyt dużego luzu na łożyskach.
  • Poziom 7  
    Wymieniłem łańcuch wraz z kołami był lekko naciągnięty powodem rozregulowania aparatu była krzywa oś napędzająca pompę olejową, też wymieniłem. Wszystko ustawione na punktach i nie pali.
  • Poziom 13  
    ustawiłeś na 12 oczek???(po prawej stronie) to przestaw kable zapłonowe o 180 stopni
  • Poziom 7  
    Tak ustawilem 12 oczek. Przestawić powiadasz... Sprawdzalem tłoki z aparatem 1423 na 1 iskra tłok w górze itd Czeski film
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    kolejność zapłonu to 1342
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Musisz ustawić aparat na odpowiednie miejsce. Ustaw na mijankę zaworów na 4 cylindrze licząc od rozrządu, zdejmij kopułkę i sprawdź czy palec rozdzielacza stoi naprzeciw trzpienia przewodu zapłonowego 1 cylindra . Obróć wałem lub rozrusznikiem i zobacz w którą stronę chodzi aparat i tak poustawiaj kolejność przewodów na kopułce.
  • Poziom 7  
    Dziękuje koledzy za fachowa i rzetelna pomoc. Landryna pracuje jak nowa, przyczyna był przestawiony zapłon o 180 stopni