Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vaillant 194/3-c-hl - Komunikat F.22 - zbyt niskie ciśnienie wody w piecyku

03 Sty 2013 19:32 8139 9
  • Poziom 8  
    Witam!

Problem jest następujący:

Piecyk gazowy Vaillant Atmo TEC Classic 194/3-c-hl nie włącza sie podając komunikat F.22 - zobaczyłem w manualu i chodzi o zbyt niskie ciśnienie wody w piecyku. W manualu wskazane jest jak "dolać" wody do systemu (link do niemieckiego manuala
    http://www.vaillant.at/stepone2/data/downloads/60/38/00/834656_13.pdf)

natomiast mój piecyk nie ma takiej opcji tj. w ogóle nie ma tej rurki, która jest wskazana w instrukcji - czy ktoś z Was ma może jakieś pomysły co z tym fantem zrobić??

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc w tą mroźną noc:)

Pozdrawiam,

PK
  • Poziom 13  
    przecież musisz mieć jakiś zawór(choćby na rurkach instalacji) którym zalano wodę do układu -spróbuj poszukać ale może jeszcze naczynie wzbiorcze "straciło" azot w niektórych jest zaworek (jak w dętce rowerowej) gdzie można dopompować a tak na marginesie to czy instalacja nie ma manometru "zegarowego" ????
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Na kotle jest manometr, sprawdź na nim ciśnienie, pod kotłem musi być zaworek do dopuszczenia wody do instalacji - dopuść do 1,5 i będzie hulać.
  • Poziom 8  
    manometr zegarowy jest i pokazuje ok. 0,5 bara..

Odnośnie zaworów to w załączeniu link do zdjęcia (https://obrazki.elektroda.pl/2166259100_1357239678.jpg) i tak: zaznaczone czerwonym kółkiem z prawej strony to zawór do spuszczania wody z systemu, a zaznaczony czerwonym kółkiem na górze to odpowiednik z manuala z wskazaniem brakującego zaworu do przekręcenia.

moze coś pomoże...
    Tam powinien być trzpień na który zakłada się rączke, weź jakieś szczypce, kombinerki i przekręć do uzyskania odpowiedniego ciśnienia, po czym zakręć i gotowe
  • Poziom 8  
    mówisz o bolcu, który wystaje z zaznaczonego na górze w moim zdjęciu na czerwono elementu?
    Tak dokładnie, daj znać jak poszło :)
  • Poziom 8  
    nie chce cholerstwo ani drgnąć...ale jest tam jeszcze takie wydaje mi się, że zabezpieczenie z stalowego drutu (taka jakby wkładka w kształcie litery U) czy mam to najpierw wyjąć?
  • Poziom 10  
    pkasp napisał:
    nie chce cholerstwo ani drgnąć...ale jest tam jeszcze takie wydaje mi się, że zabezpieczenie z stalowego drutu (taka jakby wkładka w kształcie litery U) czy mam to najpierw wyjąć?

Witam, mam taki sam piec z takim samym trzpieniem.. ludzie nie wyciągajcie go dopóki nie zakręcicie zasilenia z wodociągu do pieca bo palcem nie utrzyma się 5 atmosfer.. i na pewno nie słuchajcie durnych porad domorosłych naprawiaczy, kupę kasy mnie kosztowała wymiana paneli w kuchni pokoju i przedpokoju i malowanie u sąsiada z dołu bo u mnie zawór główny jest daleeko.. proszę moderatora o wycinanie niekompletnych lub amatorskich porad prowadzących do katastrofy
  • Poziom 2  
    witam Was :D
    Mam problem z przezbrojeniem pieca z gazu ziemnego na gaz propan-butan (z butli) szukam do niego dysz. W Vaillant polska dowiedzialem sie ze jest to piec tylko na niemiecki rynek ( tam go kupiłem) i nie sa w stanie mi pomoc. Nie mam pojecia jaka ma byc srednica omawianej dyszy czyli jaka zastosowac.. Pozdrawiam