Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood Amplituner KR-A380 + Altus 300

03 Jan 2013 19:42 1605 5
  • Level 9  
    Witam mam takie pytanie czy może ktoś coś wie na temat takiego połączenia jak w temacie czy daje radę. Mam możliwość zakupu takiego zestawu za niewielkie pieniądze i zastanawiam się czy ten Kenwood będzie się nadawał do tych kolumn.
  • Level 30  
    Ten amplituner jest zdecydowanie zasłaby do tych kolumn (ok.30W na kanał). Nie wiem jak głośno lubisz słuchać :D Może Ci to wystarczyć jeśli np.mieszkasz w bloku :D
  • Level 9  
    Mieszkam w domku i lubię głośniej słuchać muzyki ale mam możliwość kupienia takiego zestawu za 800 zł i się zastanawiam. Czy kupić ten zestaw i zmienić wzmacniacz. A jeżeli już bym zmieniał to ile wat powinien mieć taki wzmacniacz na kanał?
  • Level 13  
    Witam
    Żeby rozruszać te kolumny powinieneś mieć co najmniej 60watt a najlepiej pow 100watt.
    Wiesz ze 30cm głośnik basowy nie gwarantuje „potężnego i niskiego basu”.
    Miałeś okazje posłuchać Altusów 300 (lub tego zastawu)
    Możesz doprowadzić do uszkodzenia wzmacniacza jak będziesz go zmuszał do „katorżniczej pracy” z tymi kolumnami przy długotrwałym słuchaniu .
    Kwota za którą masz okazje kopic ten zestaw jest przyzwoita (zobacz ceny samych Atusów)
    Sprawdź przy okazji ceny tego wzmacniacza jak sobie to odejmiesz od 800zł wygląda nawet nie źle .
    Co do wzmacniacza musisz sam określić ile chcesz przeznaczyć na jego zakup .
    Osobiście do tych kolumn szukałbym wzmacniacza „starszej daty” na poczciwych tranzystorach w końcówkach lub końcówki mocy (tu dojdzie wydatek na kupno przedwzmacniacza) ale to nie mój portfel.
  • Level 9  
    Tak też właśnie myślałem że przy głośnym słuchaniu muzyki wzmacniacz może się spalić. I myślałem też o zakupie jakiegoś starszego wzmacniacz np jakiegoś tonsila lub diore. Tylko nie wiem za jakim mam się rozglądać. I możesz mi powiedzieć o co chodzi z tymi końcówkami mocy. I ile by coś takiego mogło kosztować z tym przed wzmacniaczem.
  • Level 13  
    kubolb wrote:
    I możesz mi powiedzieć o co chodzi z tymi końcówkami mocy

Główną cechą końcówek mocy jest brak zintegrowanego przedwzmacniacza
    (czyli nie posiadają gałki wzmocnienia dźwięku)
    Większość posiada potencjometry do drobnych regulacji mocy między kanałami
    A zarazem nie mają selektora wejść urządzeń zewnętrznych np. Tape1 / Tape2 / CD / AUX/ itd.
    Posiadają przeważnie jedno wejście sygnałowe pod Pre-Out z przedwzmacniacza
    (czasem dodatkowo gramofonowe).
    Eliminuje to „ewentualne przegłosy przebicia i inne zakłócenia z przedwzmacniacza a końcówką mocy”.
    Charakteryzują się w większości lepszą kulturą pracy (możliwość dobrania pre-ampa o charakterystyce dźwięku jaka preferujemy) lub na jaką nas stać w danym czasie .
    Jak zapewne widziałeś przedwzmacniacze mogą kosztować astronomiczne kwoty od 100zł do 10 000zł i więcej
    końcówki mogą być znacznie droższe .
    kubolb wrote:
    I myślałem też o zakupie jakiegoś starszego wzmacniacz np jakiegoś Tonsila lub Diore.

Raczej odradzam niewiele z nich podoła tym kolumnom słaba jakość dźwięku z tych głośników + mizerny wzmacniacz Diory skutecznie potrafi zmęczyć słuchającego .
    Altus 300 budzi zainteresowanie swym wyglądem gorzej wypada w praktyce do muzyki dynamicznej głośnej ujdzie a z porządnym „piecem” może zadziwić .
    Ale przy słabym wzmacniaczu i wokalach wręcz odwrotnie .
    kubolb wrote:
    Tylko nie wiem za jakim mam się rozglądać.

Możliwości jest dużo ale nadal nie pisałeś o kwocie na ten cel ?
    Zresztą mam czas napisz do mnie na GG 6375127 może (lepiej dopasuje się coś do pomieszczenia preferowanej
    muzyki i środków na ten cel które posiadasz lub chcesz przeznaczyć .

To jedno gorszych z rozwiązań :
    Dużym uznaniem w śród moździerzy cieszą się końcówki Sharp 8800 wadą jest ich hybrydowa końcówka mocy (awaryjna i często są grzebane) słaba jakość dźwięku .
    Zaletą jest ich cena i nawet nie zła moc .
    Na pewno będzie o wiele głośniej niż z niejednego wzmacniacza
    (uważam jednak ze to złoty środek na psucie nerwów sąsiadom a z czasem i własnych .
    Coś do poczytania w temacie Sharp 8800
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic488954.html