Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson LX-300+II - Przejściówka na USB Subiekt zmiana czcionki

03 Sty 2013 20:24 1812 1
  • Poziom 7  
    Korzystam z programu Subiekt oraz drukarki igłowej Espon LX-300 + II. Zmieniłem komputer na taki bez portu LPT. Kupiłem zatem przejściówkę na USB. Drukarka drukuje, ale zmienił się rozmiar czcionki. Drukuje małe litery. Pamiętam, że podobnie się działo, gdy chciałem wydrukować coś w sieci z innego komputera (windows 7). Stary i nowy serwer działają pod Windows XP. Teraz chciałbym zmienić rozmiar czcionki na większy. Ustawianie przy drukarce nic nie daje. Może jakieś rozwiązanie softwareowe?
  • Poziom 7  
    Trochę powalczyłem i już wiem o co chodzi. Subiekt ma 2 opcje drukowania:

1) przez sterownik drukarki wybraną czcionką
    2) na wybrany port

Niestety opcja nr 2 w moim przypadku nie działa - zapewne przez przejściówkę USB. Mogę ustawić port USB zamiast LPT, ale drukowanie się zacina.

Kombinuje teraz z doborem czcionki. PROBLEM - wybierając opcję numer 1 drukarka nie korzysta ze swoich kodów (MAZOVIA) i wybierając rodzaj czcionki, która mi odpowiada (DRAFT - rozrzedzona, przez co szybka) nie ma ona polskich znaków.Jest tylko WESTERN. Wszystkie z CENTRAL EUROPE są "bogatsze", co wydłuża wydruk.

PYTANIE - gdzie można ściągnąć czcionkę na drukarkę igłową z polskimi znakami i jak ją wgrać do Subiekta? Na drukarkę igłową, czyli typu draft, którą będzie szybko drukować. Ja walczę dalej...