Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Panasonic - Jak nagrać z kamery na dvd przez hdmi telewizora

junkus 03 Sty 2013 20:56 2001 5
  • #1 03 Sty 2013 20:56
    junkus
    Poziom 9  

Cześć.
    Nabyłem kamerę hd Sony.
    Posiadam tv Panasonic VIERA TX-P42S20E i podłączoną do niego nagrywarkę DVD Panasonic DMR-EH55.
    Obraz bezpośrednio z tv nagrywa bez problemu ale podłączyłem kamerę do TV przez hdmi to obraz na tv jest ale nie nagrywai.
    Jak nagrywam bezpośrednio na nagrywarkę przez 3 kabelki to jest gorszy obraz więc myślę że jak z tv przez hdmi to będzie lepszy.
    Ciekawe czy dobrze myślę:)))

0 5
  • Pomocny post
    #2 03 Sty 2013 22:14
    kazikszach
    Poziom 33  

Telewizor nie przetwarza sygnału cyfrowego z wejścia HDMI na sygnał analogowy na wyjście- taka jego konstrukcja, stąd brak możliwości takiego nagrania.
    Jest to nagrywarka SD i stąd gorsza jakość niż HD.

0
  • #3 04 Sty 2013 00:07
    houruk
    Poziom 18  

No niestety źle myślisz:-)

0
  • Pomocny post
    #4 04 Sty 2013 01:34
    anmedia
    Poziom 39  

houruk napisał:
    No niestety źle myślisz:-)

W kwesti TV ma racje kolega kazikszach. Co innego gdyby byl podlaczony poprzez component. Wowczas istnieje mozliwosci wyprowadzenia video i audio z euro. Ten TV jako jeden z nielicznych posiada w HDMi wyjscie audio.
    Te kamere HD najlepiej jest podlaczyc poprzez HDMI bezposrednio do TV (oczywiscie nie znamy modelu, bo to szczegol) a z drugiego wyjscia SD bezposrednio do nagrywarki. Takie rozwiazanie spowoduje pogorszenie jakosci obrazu, ale bedzie ono jak najbardziej do zaakceptowania i najlepsze w przypadku nagrania materialu HD na DVD.

Nie wiem czy wiesz ale malo ktory TV posiada wyjscie Video poprzez HDMI. A wiec nagrywanie na zewnetrzna nagrywarke poprzez HDMI z TV jest nie mozliwe.

0
  • #5 04 Sty 2013 11:38
    kazikszach
    Poziom 33  

Ta nagrywarka nie ma wejścia ani wyjścia HDMI, tylko AV, RGB i S-Video, więc tak jak pisałem wcześniej nie może w tej konfiguracji nagrywać.

0
  • #6 04 Sty 2013 21:57
    anmedia
    Poziom 39  

Kolego kazikszach a o ktorej konfiguracji piszesz? Przeciez ja nie napisalem ze ma nagrywac z TV. Samo AV do zgrania na DVD wystarczy. Napisalem w poscie nr 4 ze podlacza do TV za pomoca HDMI aby widziec obraz (oczywiscie przy zgrywaniu wystarczy obraz z wyswietlacza kamery) ale podlaczenie kamera nagrywarka za pomoca wyjscia analogowego z kamery. To rozwiazanie daje zainteresowanemu najlepsze rozwiazanie czyli downscaling hardwarowy i automatycznie nagranie w standardzie DVD na nagrywarce.
    A przepuszczanie tego (oczywiscie gdyby technicznie byal taka mozliwosc) przez dodatkowe urzadzenie jakim jest TV byloby bezsensowne.

0