Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat - dławi się i nikt nie wie co moze być przyczyną

iwona79 03 Sty 2013 21:00 3540 10
  • #1 03 Sty 2013 21:00
    iwona79
    Poziom 2  

Witam, Panowie proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z moim nieszczęsnym VW Passatem, 1,8 z 1997roku. Autko sprawowało sie super , ale od kilku miesiecy nie sposób nim jeździć. Mam sekwencyjną instalację LPG. Od pewnego czasu auto dusi się i dławi, obroty falują , nie da się wyprzedzic, ani przyspieszyć. Ciągle wychodzi błąd przepływomierza. Wybaczcie jeśli cos pomylę (nie znam się) ale z tego co pamietam to wymienione były świece, przewody, silnik krokowy, sonda lambda, przepływomierz 3 razy, przepustnica, jakaś cewka, czyszczone było wszystko, rozbity katalizator...itd Ciągle nie dawało to rezultatów.Gdy jeździł ok na banzynie to gaz mieszał mapę paliwową benzyny i znow po 100 km się zaczynało...kasowano go i znow na 100 km był ok(masakra). Gazownik wymienił parownik, wtryskiwacze gazu 4 szt. filtry itd i nic.
    Przed świetami auto zamarło, nie było ciśnienia na tłokach, silnik trzeba było wymienic. Auto mam 3 dzien i dzieje się to samo, wymieniony silnik, rozrząd i znow...nie da sie jechac. Znów występuje błąd przepływomierza. Co moge jeszcze zrobic?Pomocy bo juz nie mam siły i koszty przerosły jego wartość.

0 10
  • #2 03 Sty 2013 21:25
    Antoni.T
    Poziom 2  

Mysle ze komputer moze byc uszkodzony.

0
  • #3 03 Sty 2013 21:48
    mateusz726642
    Poziom 16  

Podepnij inny komputer. Wtedy się przekonasz.

0
  • #4 03 Sty 2013 22:13
    guard10
    Poziom 28  

Witam,diagnostyka ,diagnostyka i jeszcze raz.Szanowny kolego znajdziesz napewno garaz z oprzyzadowaniem i powiedza ci co w trawie piszczy a nie placic za glupote domoroslych elekrtomechanikow i naciaganie Ciebie na koszty.Pozdrawiam

0
  • #5 03 Sty 2013 22:50
    iwona79
    Poziom 2  

Zaprowadzam do serwisów gdzie uważałam, ze powinni zdiagnozować usterke, ale w 3 miejscach juz tylko rozkładają ręce. Ostatni mechanik powiedział, ze chyba nie umiem jeździc :) Nikt wcześniej nie mówił o komputerze. A czy to co się dzieje mogło wpłynąć na awarię silnika?

0
  • #6 04 Sty 2013 17:52
    Antoni.T
    Poziom 2  

do awarii silnika moze przyczynic sie brak oleju w tym silniku,moze tez kilkaset tysiecy przejechanych kilometrow.

0
  • #7 04 Sty 2013 22:02
    iwona79
    Poziom 2  

Na komputerze wychodzi błąd przepływomierza, ale był już zmieniany chyba 3 razy, ostatnio miesiąc temu i ciągle ten sam błąd. Jestem kobietą, nie znam się, ale mam wrażenie, że mechańicy żartują sobie ze mnie. Dziś powiedział, że może trzeba kolejny kupić...a ja się pytam czy jak kupie 20ty to będzie ok? Ile można. Nie ma naprawde jakiegoś rozwiązania? A olej sprawdzam regularnie i diagnosatykę robię też regularnie.

0
  • #8 04 Sty 2013 23:06
    krocze
    Poziom 25  

Koleżanko, jesteś pewna, że mechanicy zrobili i wymienili to za co Cię skasowali, czy tylko ufasz im na słowo? W dzisiejszych czasach mechanicy od siedmiu boleści tylko pieniądze brać potrafią...

Przecież nie możesz wydawać pieniądze w nieskończoność! Rada na przyszłość - nie kupuj auta jeżdżonego w Polsce na gazie. Kup auto na benzynę i załóż nowy gaz, to pojeździsz spokojnie kilka lat.

0
  • #9 05 Sty 2013 14:11
    iwona79
    Poziom 2  

Ale ja w nim zakłądałam lpg po sprowadzeniu go z niemiec kilka lat temu i było ok. A co do mechaników...cóż mam powiedziec, nie wiem czy wymieniali części tak jak mówili, ale myślę, ze tak, zaprowadzam do wiekszych warsztató auto. Dziś jechałam i zauwqażyłam ze na benzynie jedzie w miarę dobrze, choc nie ma siły tak jak wczesniej i zatyka go lekko ale bez szarpania, natomiast na gazie potrafi nawet zgasnąć, szarpuie bardzo. Czasami wystaczy zgasic silnik , odpalic i cos sie układa i jedzie super, a czasami..wogóle sie nie da.Nie mam juz pomysłu na niego.

0
  • #10 05 Sty 2013 17:59
    byczek779
    Poziom 1  

Aj a próbowała pani podjechać do innego mechanika? przepływomierz nie sypie się co 500 km. Jeżeli faktycznie jest tak jak wyżej koleżanka opisała trzeba sprawdzić instalacje ale najpier proponowałbym podjechać do innego mechanika.

0
  • #11 05 Sty 2013 21:43
    krocze
    Poziom 25  

iwona79 napisał:
    Dziś jechałam i zauwqażyłam ze na benzynie jedzie w miarę dobrze, choc nie ma siły tak jak wczesniej i zatyka go lekko ale bez szarpania, natomiast na gazie potrafi nawet zgasnąć, szarpuie bardzo.

Koleżanko, w takim przypadku ewidentnie wina instalacji LPG. Miałem podobnie w moim aucie. Poszukaj kogoś kto zna się na rzeczy i naprawi Ci auto, a nie wydoi z pieniędzy. Dziś nie łatwo o dobrego gazownika. Poszukaj, popytaj w okolicy o dobrego gazownika i pojedź nawet 100 km jeżeli auto tego wymaga.
    Tutaj w ciemno zapewne nikt nie pomoże...

0