Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP F4210 - wypluwa czyste kartki

03 Sty 2013 21:55 1950 1
  • Poziom 1  
    Witajcie,
    Mam problem z HP F4210. Drukarka dość długi czas nie była używana. Przyszedł dzień, kiedy to trzeba wydrukować kartkę. Niestety z tego co mi wiadomo nie poszło (biała kartka , fragmentaryczny wydruk). Na taką informację mówię, że pewnie tusz wyschnął lub się skończył. Ciotka (bo to właśnie jej drukarka) kupiła zamiennik pod dokładnie ten model. Próbuję drukować niestety nici.
    Osobiścieuruchomiłem czyszczenie dysz itp. wyrzuciło tylko jedna kartkę, na podstawie której ma odbyć się kalibracja sugerowana po wymianie tuszy. Dalej już tylko wciągało kartkę i wypluwało czystą (brak odgłosu poruszania się pojemnika z tuszami) oraz mruga dioda o braku papieru. Klikam wznów drukowanie wciąga kartkę i ponownie wypluwa czystą, a następnie miga dioda.
    Odłączanie i podłączanie do zasilania oraz usb nic nie dają, drukowanie bezpośrednie pomijające buffor także bez rezultatu. Przetestowałem inne kable do USB oraz zainstalowałem na innych kompach , także nic. Efekt ten sam .. wciąganie i wyrzucanie pustej kartki, a następnie mruganie wznów.
    Co ciekawe jak zainstalowałem na kompie innym kliknąłem w wydruk testowy to wywaliło elegancko w kolorze obrazek.

Myślałem, że spróbuję opcji POWER + 4 x Wznów, aby zobaczyć czy nie ma błędów i co ? Wciąga kartkę i wyrzuca białą.

Czy jest to możliwe, że winą jest nieoryginalny pojemnik z tuszem ?

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne rady.
  • Poziom 31  
    Zamiennik nie ma tu nic do gadania. Piszesz, że na oryginale też było tak samo. Podobny problem miałem z hp f2180, aktualizacja urządzenia pomogła. Nie zagłębiałem się w temat, była na gwarancji więc zrobili to w serwisie w około 20 minut. U mnie drukowało jakieś 5 cm kartki i resztę wypluwał. Potem komunikat, że brak papieru mimo, że nawet kolejnej nie chciał z podajnika.