Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światłowody praca inżynierska - liczenie dyspersji w skrypcie

03 Sty 2013 22:26 1953 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Tematem mojej pracy jest opis światłowodów z stworzeniem strony internetowej. Na stronie ma być kalkulator do światłowodów. Jest tylko jedno ale.
    Więc wymagania odnośnie mojej pracy:
    - opis światłowodów
    - wykonanie strony internetowej poświęconej światłowodom
    - kalkulator do dyspersji skokowe, gradientowe
    Kalkulator ma chodzić na stronce, liczyć bez zapisywania. Czy da się jakikolwiek sposób liczyć współczynniki dyspersji w skrypcie na stronie? Wzory są trudne do liczenia,wymagają podwójnych pochodnych, rozwiązywania funkcji Bessela, podawania charakterystycznych współczynników do krzemu itp. Po prostu jest tego bardzo dużo.
    Dodam, że znalazłem jedna pracę inżynierska z tym co chcę w Matlabie, ale tylko dla światłowodów skokowych szklanych. Moje zdziwienie było jak przeczytałem że Matlab ma liczyć to do jednej minuty.

Proszę o jakąś doradę, ponieważ nie mam pojęcia jak umieścić coś takiego na stronie aby chodziło. Problemem są współczynniki dyspersji, które wymagają skomplikowanych obliczeń. Każda pomoc sie przyda. Moje inne pytanie, czy to w ogóle jest możliwe aby coś takiego stworzyć?
  • Poziom 11  
    Z tego co pamiętam to matlab na dobrym sprzęcie potrafił liczyć nawet ok. 3 minut podobne zagadnienia więc obstawiam że obliczanie tego w locie za pomocą programu np. w javie zajmie dużo czasu jeśli w ogóle uda się zaimplementować takie obliczenia.
  • Poziom 10  
    Niby znalazłem jak to liczyć. Ale nie potrafię sobie poradzić z tym poradzić co jest w załączniku. Niby mam podane równanie Bessela, a mam szukać rozwiązania dla pierwszego modu dla danego V, czyli częstotliwości znormalizowanej. Tylko jak rozwiązuje się takie równania. Nie mam pojęcia, jak ktoś wie to prosiłbym o pomoc.

Częstotliwość znormalizowana światłowodu to:

V= ( 2 pi a / lambda ) NA
  • Poziom 9  
    odpusc to sobie. jak nie potrafisz postudiach inzynierskich obslugiwac gugla (a wszystkie wzory syntetyczne sa na sieci, symulacja propagacji to faktycznie matlab a nie skrypt), to z tematem sobie i tak nie poradzisz. lepiej zaplac komus, kto umie obsluzyc gugla.

ale z okazji nowego roku, lmgfy:dyspersja modowa, transmisja optyczna, leksykon
  • Poziom 10  
    Akuratnie z Tobą w tej kwestii się nie zgodzę. Wszystkie wzory prowadzą do światłowodów szklanych, ale nie jest to w tej chwili ważne. Poradziłem sobie w inny sposób. Światłowody skokowe jeszcze jako tako można ogarnąć znając ich parametry. Gradientowe to jest całkiem inna bajka, nie ma za bardzo możliwości ich opisania parametrów na stronce internetowej. Niektóre obliczenia zajmują sporo czasu nawet matlabowi. Szukanie w Google nie zawsze daje odpowiedni efekt.