Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EW1067 F - Błąd E62

03 Sty 2013 22:43 4395 18
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Gość wymieniał jakąś pompę i niby ok. Okazało się, że podczas prania pralka mocno skraca sobie czas. Poczytałem forum ale akurat takiego problemu nie znalazłem. Wszedłem w tryb serwisowy - zgodnie ze wskazówkami forumowiczów - i wywala błąd E62. Również na tym forum znalazłem opis tego błędu - dotyczył co prawda nie wiadomo jakiego modułu a brzmi mniej więcej tak E62- za wysoka temperatura wody.
    Nie wiem czy prawidłowo znalazłem opis błędu. Pytanko - co może być przyczyną takiego błędu. Dodam, że gość musiał zrobić jakieś spięcie bo miałem telefon jak włączyć prąd w domu (bezpiecznik przepięciowy). I Jeszcze pytanko - nie znalazłem sposobu na skasowanie tego błędu - może po prostu coś uszkodzone i się nie da go skasować?
  • PCBway
  • Poziom 27  
    Tak dobrze ale nie do końca ,cyt-przegrzanie podczas prania temeratura powyżej 88"C przez ponad 5 minut .
    To jest opis , natomiast możliwa usterka to cyt-
    usterka przewodów, usterka sondy NTC dla cyklu prania,usterka grzałki usterka głównej płytki PCB.
  • Poziom 18  
    Sprawdź na początek czujnik NTC przy grzałce.
  • Poziom 9  
    Panowie więc tak:
    Grzałka sprawdzona - jest ok
    Czujnik sprawdzony - jest ok
    We wiązce zrobiło się zwarcie i wywaliło bezpiecznik przepięciowy w domu (podczas czyszczenia silnika a w zasadzie podczas jego osadzania dotknął jakiejś zgiętej wiązki)
    Wiązka nie została wymieniona tylko kable zaizolowane.
    I tu pytanko czy zmiana wiązki cokolwiek zmieni??
    Czy walnął moduł podczas przepięcia ( chociaż ten bezpiecznik jest tak czuły, że wywala go jak w łazience zrobi się za bardzo wilgotno)?
    Szukałem i nie znalazłem jak ewentualnie skasować ten błąd w tym modelu ( tak sobie myślę, że mógł się zapisać podczas tego zwarcia).
    Znalazłem różne podpowiedzi, ale jak krowie na rowie to nie.
    Dzięki
  • PCBway
  • Poziom 18  
    Sprawdź grzałkę i silnik pod kątem upływności. Electrolux lubi wywalać błędy niezwiązane z faktycznym uszkodzeniem.
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Bardzo pomógł mi post kolegi "czołgisty" w skasowaniu błędu.
    Nie mniej jednak problem dalej istnieje. Program idzie do pewnego momentu a później drastycznie się skraca. Domyślam się, że w momencie robienia chyba pomiaru temp. bo tak około 10 min od rozpoczęcia - chyba, że dopiero wtedy włącza się grzałka.
    I tu moje pytanie, czy mogę sprawdzić w prosty sposób czy to grzałka lub czujnik czy co innego odłączając wiązkę od grzałki i czujnika ?? Czy po odłączeniu maszyna będzie na tyle głupia i pójdzie dłużej czy jednak będzie widziała brak urządzeń. Bo rozumiem, że w pewnym momencie strzeli pomiar temp i się wysypie.
    Tak na chłopski rozum jeżeli by program poszedł dłużej bez grzałki i czujnika to może moduł jest cały ???? (choć podobno grzałka była sprawdzana - ale nie wierze do końca ).
  • Poziom 27  
    Nie , odłączając grzałkę wyskoczy inny błąd .Jest ona z czujnikiem NTC
    wioletta92 napisał:
    Sprawdź grzałkę i silnik pod kątem upływności
    prawdopodobnie grzałka a sprawdzisz ją tylko specjalnym miernikiem a nie multimetrem . ew podmień na nową z tym samym czujnikiem .
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Walnięty moduł.
    Cena nowego modułu 450 zł - nie opyla się.
    Pozostaje albo naprawa modułu albo kupno nowej.
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Rozumiem że instalacja sprawdzona zwłaszcza kable od ntc.
  • Poziom 9  
    Tak instalacja sprawdzona.
    Poniżej zdjęcia płytki. Nic szczególnie niepokojącego na niej nie widzę.
    Jedyne co zauważyłem to ciemny pyłek na niektórych elementach (rozumiem, że to od szczotek ???)
    Poprzednio źle wstawiłem fotki. :)
    Pralka Elektrolux EW1067 F - Błąd E62 Pralka Elektrolux EW1067 F - Błąd E62 Pralka Elektrolux EW1067 F - Błąd E62 Pralka Elektrolux EW1067 F - Błąd E62
  • Poziom 27  
    zioma1 napisał:
    Grzałka sprawdzona - jest ok
    Czujnik sprawdzony - jest ok
    jak te elementy sprawdziłeś? opisz jakie przewody uległy
    zioma1 napisał:
    We wiązce zrobiło się zwarcie i wywaliło bezpiecznik przepięciowy w domu
    uszkodzeniu .
  • Poziom 9  
    Witam!!!

Czujnik i grzałkę sprawdzał serwisant.
    A zwarcie zrobiły kable idące do grzałki.
    W tej chwili programator w naprawie (pozytywne opinie na elektrodzie, ale ja chyba takich nie będę miał)
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    No niestety tak jak myślałem naprawa płytki się nie powiodła.
    Mogę jednak kupić płytkę z innej podobno sprawnej pralki.
    I tu pytanko.
    Czy operacja będzie polegała na zwykłej wymianie płytek i po sprawie czy jednak trzeba to jakoś programować - coś wspominał mi o tym gość z serwisu?