Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywanie PVR sygnału z HDMI

avarax2 03 Jan 2013 23:13 17565 31
 • #1
  avarax2
  Level 12  
  Witam!

  Posiadam telewizor 3D Manty i ma on funkcje PVR. Funkcja ta działa, gdy nagrywam obraz DVB-T, a nie działa, gdy chcę nagrać obraz z HDMI a dokładnie z dekodera UPC. Moderator forum Manty powiedział, że nagrywanie jest niby nielegalne, czy jest to prawda? Gdzie tutaj logika legalności nagrywania DVB a HDMI? Nie chce bulić 15 zł miesięcznie za nagrywarkę z UPC z której korzystam 2 razy w miesiącu zależnie od tego kiedy pracuję.
 • #2
  maćko21
  Level 10  
  Nagrywanie jest legalne! tak jak dostajemy np do dekodera cyfrowego polsatu dysk żebyśmy sobie coś nagrali... to gdzie tu logika. tak jak mowie nagrywać możemy ale nie możemy tego rozpowszechniać.. wrzucać do sieci.. mamy to po prostu na swój użytek..
 • #3
  avarax2
  Level 12  
  Chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Chodzi mi o nagrywanie przez telewizor na pendrive.
 • #4
  Sl4V4
  Level 17  
  Nie ma możliwości nagrywania z innego źródła niż wbudowany tuner TV. Wszelkie wejścia AV/HDMI/USB nie posiadają funkcjonalności nagrywania na USB (czy to jest pendrive czy HDD)
 • #5
  avarax2
  Level 12  
  A nawet nie mogę przegrać przez TV na pendrive przez mangetovid na EURO kaset video z komunii, ślubów itp.?
 • #6
  Sl4V4
  Level 17  
  Nie, nie ma takiej możliwości. To jest TV z możliwością nagrywania na usb, a nie sprzęt do przegrywania z jednego urządzenia na inne..
 • #7
  andre49
  Level 11  
  Czy konwerter HDMI do Euro Scart lub HDMI do YPbPr+Audio L+R, w cenie 120 zł, 250 zł lub 1600 zł - pozwoli przegrać nagrania, z dysku dekodera UPC Mediabox CISCO (oczywiście tylko w jakości SD) na zewnętrzną nagrywarkę (DVD)?

  Oto linki do takich konwerterów:
  Czy ktoś to używał, czy to działa z dekoderem UPC i pozwala kopiować nagrania z dysku Mediabox CISCO- na dysk nagrywarki zewnętrznej (w jakości 720x576, PAL, stereo)?
  A może sygnał HDMI z dekodera UPC ma blokadę nagrania, pozwala tylko oglądać obraz na TV po HDMI, a wtedy owe konwertery są bezużyteczne, do tego celu?

  1) http://sklep.delta.poznan.pl/konwerter-hdmi-e...l?ps_session=39894eee850f5a9d5436da3c11dbcc48

  2) http://sklep.rms.pl/index.php?p5778,konwerter...cvbs-s-video-i-audio-stereo-2xrca-lindy-32597

  3) http://www.saturion.pl/product/170556/Akcesor...ter_HDMI_do_sygnalu_analogowego_Ypbpr_2m.html
 • #8
  egon42
  Level 37  
  Kolego poczytaj trochę o sygnale HDMI a szczególnie o zabezpieczeniu HDCP po co one jest i jakie daje ograniczenia, cytuję "HDCP (ang. High-bandwidth Digital Content Protection) – opracowany przez firmę Intel mechanizm pozwalający na kontrolę przesyłania dźwięku i obrazu w formie danych cyfrowych pomiędzy dwoma urządzeniami. Głównym celem HDCP jest uniemożliwienie przesyłania treści w wysokiej rozdzielczości w postaci, która pozwalałaby na utworzenie nieautoryzowanych kopii". UPC nie pozwala nagrywać zwykłego sygnału nawet analogowego (poczytaj ten wątek https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2516955.html a ty byś chciał nagrywać cyfrowy HD.
 • #9
  andre49
  Level 11  
  Kolego egon42!
  Chylę głowę przed ogromem Twojej wiedzy nt. nagrywania i posługiwania się dekoderem UPC Mediabox CISCO lub innym, dekoderem UPC (wiedzy teoretycznej).

  Zadałem w miarę proste pytanie- głównie użytkownikom urządzeń realnie istniejących na polskim rynku RTV -i to od dawna, co do których nie mogę o dziwo znaleźć, nigdzie w necie -po kilkudziesięciu minutach googlowania, i nawet Od Ciebie- Specjalisty - jak się domyślam -w tych dziedzinach, jakiejkolwiek opinii, recenzji użytkownika, czy wyników jakiegoś testu tych trzech urządzeń. Jakby dotąd nikt nie kupił, nawet nie testował w ramach obowiązków służbowych, w testach gazet komputerowych i TV-Video. Nawet z Chip, Komputerświat (gdzie reklamowano kabelek LogiLink), Ekspert, PCWORD - nikt z tamtejszych ekspertów nie pochwalił się, jak to się sprawuje, co potrafi naprawdę?
  A Ty mnie tu nauczasz, o czymś, czego sam nie wiesz, bo po tym, co tu piszesz, widzę, że nie masz żadnego dekodera UPC telewizji kablowej cyfrowej, a już na pewno nie masz Mediabox CISCO z nagrywarką i dyskiem. Poniżej masz parę zdań na ten temat, ode mnie, na innym wątku.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2516955-210.html
 • #10
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  egon42 wrote:
  UPC nie pozwala nagrywać zwykłego sygnału nawet analogowego

  Pozwoli kolega, że będę miał odmienne zdanie w tej materii,
  mam w domu i DTV, jak i analogową UPC, nie ma żadnego problemu z nagrywaniem analogowego sygnału, gdzie, na co chcesz, był taki okres, gdzie było to nie możliwe, ale już tego nie ma, można spokojnie nagrywać.
 • #11
  Pablo1964
  Moderator
  Ja również nie mam żadnego problemu z nagrywaniem analogowego sygnału UPC. Ale proponuję powrócić do tematu.
 • #12
  andre49
  Level 11  
  Panowie Kocurek i Pablo. Widzę, że też jesteście -jak i ja -antagonistycznie nastawieni do mądrości tekstu kolegi fachury-egon42. Ale jak już piszecie swoje uwagi, to bądźcie precyzyjni - w swoich wypowiedziach.
  Na pewno możecie nagrywać z UPC, z dekodera Mediabox CISCO lub podobnego - ale tylko na żywo, on line! Tego panowie zapomnieliście dopisać, a to ważna uwaga!
  O ten "drobiazg" dochodzą się co najmniej setki-albo i tysiące klientów UPC, pozbawieni - chyba od 6 marca 2013 (a ja dopiero od 6/7 czerwca 2013) możliwości kopiowania - nagrywania analogowego z UPC, ale tylko z odtwarzania nagrań, z dysku dekodera UPC!
  Przejściowo , chyba jeden dzień - po wymianie dekodera Mediabox, w dniu 6 -06-2013 miałem jeszcze niezablokowane kopiowanie z dysku i nagrywanie na żywo! Ale po nocnych aktualizacjach zdalnych z UPC, na następny dzień, zablokowano mi wszystko, tak kopiowanie jak i nagrywanie na żywo. Po interwencji w BOK, telefonicznej, na drugi dzień, odblokowano mi zdalnie tylko nagrywanie na żywo po analogu SCART! A pozostawiono blokadę kopiowania po analogu SCART, z dysku dekodera Mediaox, i tak jest też na trzecim już moim dekoderze, od 14.08.2013.
  Kolega egon42 powinien nauczyć się tego tekstu na pamięć, aby nie wypisywał tu swoich herezji, branych z sufitu, nt. UPC.

  Dodano po 35 [minuty]:

  Moja mala teoria spiskowa nt. dekodera Mediabox CISCO
  Pytam, kto ma jeszcze w domu- dekoder Mediabox CISCO, przydzielony mu w styczniu 2012 lub trochę wcześniej?
  Mój pierwszy dekoder jw. otrzymany w styczniu 2012, był prod. czeskiej i miał oznaczenia:
  8485DVB-UPC EURO
  CA ID: 171119.... ..
  STB S/N: 8/AXB.... ..
  I ten dekoder nie był posłuszny UPC, w zakresie zdalnego zablokowania, kopiowania z jego dysku! Jego firmware nie chciało się podporządkować zdalnemu dyktatowi UPC, i nadal mogłem z niego kopiować (po marcu 2013, do czerwca 2013), z jego dysku, po analogu SCART, nagrania na moją nagrywarkę DVD. W tym czasie, nowsze dekodery UPC, w zasadzie to ich firmware - pozwalały (zdalnie) zablokować (chyba od 6 od marca 2013) kopiowanie z ich dysków. Dlatego - tak sądzę, pod koniec maja 2013, nie mogąc zdalnie zablokować kopiowania z mojego dekodera (tak jak tysiącom innych klientów), zaczęto w sieci UPC, zdalnie wyłączać mi, progresywnie, odbiór większości kanałów, jakby losowo dobierane wyłączenia, na moim dekoderze... To zmusiło mnie wreszcie do wezwania serwisanta, na co właśnie czekało UPC! A ten przyjechał od razu, z nowym dekoderem, i bez mrugnięcia okiem, wymienił dekoder, na nówkę w foliach, i ten dekoder Mediabox CISCO - już był, spolegliwy, wobec zdalnych dyspozycji z UPC. Ale po dwóch miesiącach padł -nie przyjmował żadnej aktualizacji i zawiesił się na dobre. Wymieniono mi go na trzeci już egzemplarz takiego dekodera, w sierpniu 2013, też nówka w foliach. Ten też jest posłuszny zdalnym dyspozycjom z UPC, kopiowanie po SCART z dysku - ma zablokowane.
 • #13
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  andre49 wrote:
  Na pewno możecie nagrywać z UPC, z dekodera Mediabox CISCO lub podobnego - ale tylko na żywo, on line! Tego panowie zapomnieliście dopisać, a to ważna uwaga!

  By uciąć Twoje domysły, co do mojego sprzętu który mam w domu od UPC, i co działa, a co nie działa:
  Sygnał analogowy mogę nagrywać na co tylko chcę, sygnał NIE JEST ZABLOKOWANY,
  posiadam również Cisco z PVR to jedyne które tylko teraz oferują (mam ten dekoder od 09.09.2013), mogę na moją własną nagrywarkę Pioneer DVR 540H po scart nagrywać wszystko co generuje ten dekoder, mogę nagrywać na "żywo", mogę także nagrywać wszystko "podane" z dysku tego dekodera, wszystko co pokazuje, odtwarza ten dekoder mogę nagrywać na moją własną zewnętrzną nagrywarkę, sygnał NIE JEST ZABLOKOWANY.
  Także sam widzisz, że mam pełną swobodę, kontrolę nad tym wszystkim, dekoder był przywieziony w białym pudle, zaklejony wszelakimi taśmami, to była/jest NÓWKA dekoder.
 • #14
  andre49
  Level 11  
  Klienci UPC, użytkownicy dekodera Mediabox CISCO-
  1) kto z Was, poza kolegą "Kocurkierm1970" - może dzisiaj jeszcze kopiować- i to w KOLORZE -nagrania z dysku swojego dekodera -na zewnętrzną nagrywarkę -po kablu HDMI lub z łącza SCART- ręka w górę!

  2) kto ma konwenter "signal HDMI to analog video+Audio L+R" - proszę o wpis o nim...
  ==============================
  Kolego Kocurek1970, jestem pod wrażeniem Twojego szczęścia, ale chyba tylko do czasu.
  Nie napisałeś precyzyjnie, czy kopiujesz z dysku dekodera Mediabox CISCO, po łączu SCART dekodera, czy może używasz jakiegoś pirackiego "patentu", albo legalnego sprytnego urządzenia, tj. dostępnego już na rynku konwertera-sygnału z kabla HDMI, z dekodera -przerabiając ten sygnał na analog video +audio L+R.
  Właśnie szukam opinii o tych konwenterach - kosztujących ok. 114-250 zł lub nawet 1600 zl (signal HDMI do analog Video+Audio L+R). Dopytuję się na forach, bo nigdzie w googlowaniu, nie ma śladu testu lub recenzji takiego konwentera.
  Nie wiadomo, czy jeszcze dzisiaj możesz kopiować, z dysku dekodera UPC Mediabox CISCO po łączu SCART (w co ośmielę się wątpić) bo niby dlaczego tylko u Ciebie UPC "zaspało", na 10 dni, od 9 września 2013 - z zablokowaniem zdalnym dekodera w Twoim posiadaniu.
  Chyba tylko Ty- jedyny z klientów UPC w Polsce, albo jeden z kliku szczęśliwców, użytkowników Mediabox CISCO - możesz jeszcze to robić, i nie wiadomo jakim cudem, UPC nie daje rady Twojemu dekoderowi?
  To nie znaczy, że Twoja sytuacja (odn. możliwości kopiowania z dekodera UPC) jest podobna do innych Klientów UPC. Większość klientów UPC ma zablokowaną już od marca 2013, albo w ciągu następnych trzech miesięcy po marcu 2013 - tzn. przy najbliższej wymianie ich "nieposłusznego zdalnie" dekodera, na dekoder -z nowym firmware, które już ma wgraną blokadę, albo przyjmie taką aktualizację, zdalnie w kilka dni, po wymianie dekodera- tak, jak było u mnie - w czerwcu 2013!
  ==============
  Tu jest ostatnia, formalna odpowiedź pisemna do mnie z UPC, z dnia 19-7-2013 i takie treści otrzymują wszyscy, domagający się odblokowania kopiowania z dekodera UPC:
  ."...Zaznaczam jednocześnie, że zgodnie z Regulaminem świadczenia usług UPC, którego warunki zaakceptował Pan wraz z zawarciem Umowy „Abonent może kopiować Programy w całości lub ich części wyłącznie dla własnego użytku osobistego, jeżeli nie łączy się z tym osiąganie korzyści majątkowych. Dostawca usług może ograniczyć nagrywanie Programów i innych treści na zewnętrznych nośnikach danych” (paragraf 18, punkt 7)."
  Wyjaśniam, że ze względu na obowiązujące przepisy dotyczące ochrony praw autorskich, nagrane za pomocą dekodera programy mogą być przechowywane jedynie na dysku twardym nagrywarki.
  Jeśli pojawią się dodatkowe pytania lub wątpliwości, proszę o skorzystanie z formularza dostępnego na stronie www.upc.pl/kontakt lub nawiązanie kontaktu telefonicznego z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 801 94 94 80 (z telefonu stacjonarnego) lub 324 94 94 80 (z telefonu komórkowego)."
  ===================================
  Jest jeszcze inne dobre wytłumaczenia tego osobliwego, indywidualnego szczęścia Kolegi Kocurka 1970!
  Jego nagrywarka, Pioneer DVR 540H - to jest przecież "stary strup", z dawnych produkcji, zaprojektowana na długo przed 2007 r. (np. na forum elektroda wspominana jest w styczniu 2007) -który nie ma ochoty porozumieć się z HDCP dekodera UPC, podobnie jak większość starych magnetowidów - nagrywających w kolorze, kopie z dysku dekodera UPC, na kasetę VHS,...
  Ja też mam nieco szczęścia, ale przez łzy, bo moja leciwa nagrywarka DVD, zakupiona w X.2007 r. w Auchan, "DVD Manta Emepror 028 z HDD" -też mi "niby kopiuje" nagrania, z dysku Dekodera Mediabox CISCO!
  Ale kopiuje tylko obraz czarno-biały z lekkimi , okresowymi zakłóceniami, jakieś prążki. Nie idzie tego bez przekleństw na UPC oglądać, ale gdyby ktoś się uparł, to i ja też mogę kopiować, z dysku dekodera UPC...
 • #15
  avarax2
  Level 12  
  To ja też się wypowiem.

  UPC analog można sobie nagrywać choćby tunerem PC. Szkoda, że zdecydowana większość telewizorów nowych nie ma funkcji nagrywania analogu tylko sam DTV. Zna ktoś może jakąś stronę z custom rom'ami do TV? Nagrywanie analogu w TV byłoby fajną sprawą, ja tak zgrywałem kasety VHS na komputer właśnie przez tuner analogowy PC po wyjściu antenowym magnetowidu. Zapewne zgrywanie przez TV obrazu z dekodera HDMI by się dało za sprawą odpowiedniego FW. Ciekawi mnie też czy FW dałoby się zrobić z tunera DVB-T tuner DVB-T, bo znowu banda łapiduchów będzie na nas zarbiać grube miliony za 3 lata jak nam zmienią sygnał. Upgrade z DVB-T Mpeg-2 do Mpeg-4 jest możliwy ciekawe jak jest z T2.

  Co do nagrywania na swoje urządzenie cyfrowego sygnału to są dwie opcje:

  1) Pierwsza, której nie testowałem to po prostu wyjąć dysk twardy z dekodera (nikt tego nie sprawdza, zn się plomb itp zresztą w starym dekoderze już go nie mam sam naprawiłem wiatrak bo chodził jak helikopter a speszjalista z UPC miał przyjść w ciągu miesiąca)

  2) Poczytać o tym jak ludzie zgrywają gameplay'e z PS3 po HDMI. Te kable specjalne są w granicach 200 zł może mniej. Zapewne wymagane jest użycie PC do tego celu. Ogólnie radziłbym wejść na jedną z wielu stron gdzie są zgrane programy z cyfrowych kablówek i zadać pytanie w poście o sprzęt jakiego używają dani jegomoście.
 • #16
  andre49
  Level 11  
  @avarax2:
  Jest takie porzekadło - jak to uczył Marcin- Marcina...
  1. Nie szukam tu nauki kopiowania, ani wskazówek, jakich jeden "Marcin" chce udzielać drugiemu "Marcinowi", ani jak szukać informacji, tylko potrzebuje konkretnej opinii- od użytkowników konwenterów "Signal HDMI do analog video+Audio L+R", o których przecież wyraźnie piszę wyżej i podaję nawet do nich linki sklepowe...
  2. Wyjmowanie dysku z dekodera UPC - z zakodowanymi plikami nagrań, pomijając umowną karę do zapłacenia -500 zł dla UPC, nic nie da, nie odtworzysz tych plików nigdzie poza dekoderem - tym właśnie i z tą właśnie kartą kodowania z UPC (sparowana z tym egzemplarzem dekodera) - bo to już przerabiali inni i jest o tym sporo na różnych forach.
 • #17
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  andre49 wrote:
  Nie napisałeś precyzyjnie, czy kopiujesz z dysku dekodera Mediabox CISCO, po łączu SCART dekodera

  :) .
  KOCUREK1970 wrote:
  mogę na moją własną nagrywarkę Pioneer DVR 540H po scart nagrywać wszystko co generuje ten dekoder, mogę nagrywać na "żywo", mogę także nagrywać wszystko "podane" z dysku tego dekodera,

  Nie mam do tego żadnego "magicznego czegoś", programu, sprzętu, transkodera, lub czegokolwiek podobnego, tylko kabel euro-euro, zresztą portu HDMI nie wykorzystuję w ogóle, bo tv to jeszcze stary lampowy Philips.
  andre49 wrote:
  czy może używasz jakiegoś pirackiego "patentu", albo legalnego sprytnego urządzenia, tj. dostępnego już na rynku konwertera-sygnału z kabla HDMI, z dekodera -przerabiając ten sygnał na analog video +audio L+R.

  Tylko przez kabel euro-euro firmy MRS,
  nagrywarka jednym takim kablem jest podpięta do tv, a drugi taki sam kabel z nagrywarki idzie do dekodera, czyli sygnał z dekodera "przelatuje" przez nagrywarkę nim pokaże go tv.
  A spróbuj odłączyć w ogóle kabel HDMI z dekodera i podłączyć własną nagrywarkę tylko kablem euro-euro z dekoderem i wtedy sprawdzić to wszystko, może być tak, że dopóki kabel HDMI jest połączony/podłączony, to dekoder wykrywa HDCP i dlatego takie numery.
  Najlepiej by było dekoder wyłączyć z prądu, pozbyć się kabla HDMI, połączyć to wszystko razem przez scart, odpalić dekoder na nowo i wtedy sprawdzić.
 • #18
  Kpc21
  Level 24  
  avarax2 wrote:
  Zna ktoś może jakąś stronę z custom rom'ami do TV? Nagrywanie analogu w TV byłoby fajną sprawą, ja tak zgrywałem kasety VHS na komputer właśnie przez tuner analogowy PC po wyjściu antenowym magnetowidu.

  Podejrzewam że to nie przejdzie. Z DVB-T taki TV zgrywa bezpośrednio nadawany strumień wideo. Z tym jest podobnie, jak z niektórymi internetowymi stacjami radiowymi - plik takiej stacji można ściągać w nieskończoność (dopóki nie zostanie wyłączony serwer), bo to jest tak naprawdę strumień.

  Quote:
  Zapewne zgrywanie przez TV obrazu z dekodera HDMI by się dało za sprawą odpowiedniego FW.

  Być może, choć mam wątpliwości.

  Quote:
  Co do nagrywania na swoje urządzenie cyfrowego sygnału to są dwie opcje:

  1) Pierwsza, której nie testowałem to po prostu wyjąć dysk twardy z dekodera (nikt tego nie sprawdza, zn się plomb itp zresztą w starym dekoderze już go nie mam sam naprawiłem wiatrak bo chodził jak helikopter a speszjalista z UPC miał przyjść w ciągu miesiąca)

  Na 99% zawartość dysku, pomijając zapis w jakimś egzotycznym systemie plików, będzie zaszyfrowana.

  Quote:
  2) Poczytać o tym jak ludzie zgrywają gameplay'e z PS3 po HDMI. Te kable specjalne są w granicach 200 zł może mniej. Zapewne wymagane jest użycie PC do tego celu. Ogólnie radziłbym wejść na jedną z wielu stron gdzie są zgrane programy z cyfrowych kablówek i zadać pytanie w poście o sprzęt jakiego używają dani jegomoście.

  To już jakiś pomysł, widziałem chyba taki kabel "obchodzący HDCP". Choć nie jestem przekonany, czy to legalny sprzęt, bo o ile nagrywanie materiałów z telewizji na własny użytek jest jak najbardziej dozwolone (kupując nagrywarkę DVD lub podobne urządzenie, opłacamy nawet za to - za pośrednictwem producenta sprzętu - ZAiKS), to łamanie zabezpieczeń już niekoniecznie. A że HDCP jest już złamane... można to przyrównać do "wbijania się" do sieci wi-fi zabezpieczonej WEP-em.
 • #19
  andre49
  Level 11  
  Kocurku1970, dlaczego nie sprawdziłeś, przed godziną, czy na pewno jeszcze możesz skopiować, coś z dysku dekodera UPC na Twoją nagrywarkę???
  Jeśli nie to sprawdź i daj jeszcze głos...

  Kolego Kocurku1970, nasz moderator już mi wypomniał, a Tobie pewnie też przypominał - że ten wątek dotyczy "Nagrywanie PVR sygnału z HDMI".
  Dyskusja nt. nagrywania z łącza SCART - jest u niejako uboczną sprawą, wywołana przez koleżkę "egona42", jego wypowiedzią o nagrywaniu analogowego sygnału UPC..

  Ty kocurku1970, jesteś jakby poza kręgiem dyskusji odn. nagrywania sygnału HDMI, bo nie używasz gniazda HDMI w dekoderze UPC, i niejako ubocznie z Tobą tu dyskutujemy, o problematycznym, zablokowanym dla nowoczesnych nagrywarek, np. tych "poczętych" od 2007 r. -korzystaniu z gniazda SCART, w dekoderze UPC, do kopiowania nagrań z dysku dekodera.

  Jestem już na 100% pewny- jeśli naprawdę możesz nawet dzisiaj kopiować nagrania z dysku Mediabox, że po prostu Twoja staruszka nagrywarka, jest nieczuła, na sygnał blokowania nagrywania, przy odtwarzania nagrań z dysku dekodera UPC i tyle. Jeżeli pożyczysz od kogoś, choćby od sąsiada - na parę minut nowszą nagrywarkę DVD i podłączysz do swojego dekodera UPC, to na bank, nie skopiujesz (w kolorze, bez zniekształceń celowych obrazu i głosu) żadnego nagrania - ze swojego dysku w dekoderze UPC.
  <A spróbuj odłączyć w ogóle kabel HDMI z dekodera i podłączyć własną nagrywarkę tylko kablem euro-euro z dekoderem>
  Na innym wątku elektroda, o nagrywaniu z UPC, piszę - że dekoder UPC ma gniazdo HDMI nadrzędne nad SCART. Nie można równolegle pobierać sygnału z obu gniazd Dekodera Mediabox CISCO. Jeśli nie odłączysz od dekodera UPC kabla HDMI (z podpiętym telewizorem po HDMI), albo nie odepniesz telewizora, na drugim końcu HDMI- wystającego z dekodera, albo nie rozłączysz tego połączenia "Dekoder-HDMI-TELEWIZIR", poprzez przełączenie w splitterze (1IN - 2 lub więcej -OUT), kabla HDMI z dekodera -na puste gniazdo HDMI w splitterze - to wyjście SCART z dekodera Mediabox jest nieaktywne- i tyle.
  Ponieważ nie mam tak sprytnej (bo staroświeckiej) nagrywarki DVD, jak Twoja, więc zmuszony jestem szukać legalnego urządzenia, które być może (?) pozwoli kopiować nagrania z dysku dekodera UPC, po kablu HDMI -ale poprzez konwersję sygnału cyfrowego HDMI -do sygnału analogowego: video plus audio stereo! Bo póki co nie ma stacjonarnych nagrywarek, przynajmniej legalnych, w EURULANDACH, za kilkaset złotych (najwyżej 200-300 zł) i długo nie będzie, do nagrywania z kabla HDMI. A jeżeli się pojawią, to i tak pewnie będą blokowane za pomocą HDCP albo innego klucza, na kopiowanie nagrań, np. z dysku dekodera UPC, albo z blokadą na inne sygnały, zabezpieczone przed nagrywaniem, jak filmy płatne, z wypożyczalni UPC itd.
  Najwyżej w locie, ewentualnie pozwolą, na przyszłych nagrywarkach HDMI - zapisywać, jak teraz po SCART, tylko sygnały w locie, na żywo, niekodowane, niezabezpieczone jakimiś Macrovisionami i innymi kluczami..
  Cały czas, od początku na tym wątku, o tym właśnie piszę i pytam się - kto to ma i jak się to sprawuje, ale nikt nie chce dać tu głosu? Czyżby celowo opinie (wszystkie negatywne jak sądzę) były wycinane przez podstępnych sprzedawców, na ich forach- sklepu. Zawsze mogę być tylko pierwszym, do nacięcia się, na zakupie - i zaopiniowania (a oni to potem wykasują...) dla tych podejrzanych urządzeń-konwenterów HDMI na analog!
  Mam jeszcze, coraz słabszą, nadzieję, że takie pudełko za ok. 290 zł brutto, plus wysyłka, pozwoli przerobić sygnał HDMI na Video cinch plus audio L+R, a to pozwoli wejść z tymi sygnałami na wejście nagrywarki DVD i nagrać na jej dysk, materiał z dysku Dekodera UPC. Ale jeżeli i takie przejście, sygnału UPC z odtwarzanego nagrania z dysku dekodera, z HDMI na analog, też będzie miało jakieś blokowanie Macrovisionem, to klapa, szkoda wywalać ponad 300 zł na pudełko. Byłoby ono potrzebne, w obecnych czasach, tylko do najtańszych odtwarzaczy Blu-ray, mających tylko wyjście HDMI, dla kogoś, kto ma TV bez gniazda HDMI.
 • #20
  Kpc21
  Level 24  
  andre49 wrote:
  Bo póki co nie ma stacjonarnych nagrywarek Przynajmniej w EURULANDACH, za kilkaset złotych (najwyżej 200-300 zł) i długo nie będzie, do nagrywania z kabla HDMI.

  Nie wiem jak w nich z HDCP (to zresztą chyba kwestia programowa), ale są - w postaci karty rozszerzeń do komputera.
  http://sklepwideo.pl/details.php?id=mn105100

  Według opisu - HDCP obsługuje.
 • #21
  andre49
  Level 11  
  Sprawa karty TV do PC nagrywającej HDMI oraz Hauppauge były już od dawna omawiane na różnych forach, w tym chyba na HDTV, może i na elektroda, ale nie pod kątem zgrywania z dysku dekodera UPC. UPC też o nich wie, od dawna, więc pewnie zamówiło takie oprogramowanie u producenta - do Mediabox, aby i to okienko kopiowania -po marcu 2013 - zastopować. Te Hauppauge dawniej były w cenie ok. 850-900zl, karty TV tez coś ok. 600-800 zl, teraz tanieją. Do takiej karty trzeba porządnego kompa, wydajny dysk, i plątaninę kabli, po mieszkaniu, zwykle PC są daleko do Dekodera UPC; chociaż ja akurat mam- na kablu HDMI, dł. 4 lub 5 m podpięty poprzez splitter - Monitor LCD 22" z wejściem HDMI i swoimi głośniczkami...- zamiennie włączany, jako tymczasowy TV, zamiast TV LED 37". Można by na upartego tym kabelkiem HDMI podać sygnał do PC, ale trzeba by kupić tę kartę, oprogramowanie i mocny komputer; ja nie zainwestuję w to, nie wiedząc nawet, czy sygnał HDMI, z dekodera UPC, z odtwarzania z dysku dekodera - po kablu HDMI, nadal nie będzie blokowany, jak jest to robione po SCART, do nagrywania, np. Macrovisionem czy innym...
  http://www.pixmania.pl/karta-monta-u-nabycia-...pauge-hd-pvr-2-gaming-edition/18190908-a.html
 • #22
  Kpc21
  Level 24  
  Tyle że nie jestem pewien, czy taki sprzęt ma tu w ogóle cokolwiek do gadania - przecież (szczególnie jeśli faktycznie wymaga to wydajnego PC) przesyłany sygnał jest dekodowany dopiero przez oprogramowanie na komputerze.

  Przede wszystkim należałoby najpierw sprawdzić w umowie z UPC, czy jest klauzula o możliwości zablokowania nagrywania. Jak nie ma - wysyłasz do nich pismo, że odblokowują (bo wykupując usługę masz prawo spodziewać się, że będzie można nagrywać odbierane programy i odtwarzać potem na innym sprzęcie, skoro taką możliwość daje ci prawo) albo żegnają się z abonentem.

  Tak poza tym, z tego co pamiętam, w tamtym wątku ktoś wspominał, że ta blokada nie działa na prywatnych tunerach DVB-C z modułem CI od UPC.
 • #23
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  andre49 wrote:
  Kocurku1970, dlaczego nie sprawdziłeś, przed godziną, czy na pewno jeszcze możesz skopiować, coś z dysku dekodera UPC na Twoją nagrywarkę???
  Jeśli nie to sprawdź i daj jeszcze głos...

  Sprawdzone 2 minuty temu, bez zmian.
  andre49 wrote:
  Kolego Kocurku1970, nasz moderator już mi wypomniał, a Tobie pewnie też przypominał - że ten wątek dotyczy "Nagrywanie PVR sygnału z HDMI".

  Nic mi na ten temat nie wiadomo, ale już się zamykam.
  Moderatora "z góry" przepraszam.
 • #24
  andre49
  Level 11  
  Kpc21
  Rzuć okiem na mój post wyżej, z godz. 13:49-tam masz stanowisko UPC, z powołaniem się na nowy (zmodyfikowany od marca 2013) Regulamin. Każdy użytkownik był powiadomiony o możliwości niezaakceptowania zmian Regulaminu, potem także zmian w ofercie programowej (kanałów) i mógł rozwiązać bezkarnie umowę, z winy UPC. Jednak w samej noweli Regulaminu nie bylo jasno zapisane, Zablokujemy Wam na pewno, drodzy klienci, kopiowanie z dekodera od 6 marca 2013, lub nieco później, zależnie od możliwości technicznych służb UPC, i co nam zrobicie?
  Możemy zrobić, i ja to zapewne zrobię, po prostu (chyba?) nie przedłużę umowy z UPC, złożę takie oświadczenie woli, na jakieś 35-45 dni (limit to 30 dni) przed końcem obecnej umowy i tyle.
 • #25
  Kpc21
  Level 24  
  Tak zrobić najlepiej. Nikt was nie zmusza do korzystania z ich oferty.

  Chociaż jak dla mnie to się nadaje do UOKiK, bo UPC w pewnym sensie jest monopolistą. W większym zakresie nawet, niż NC+, a tą platformą jakoś się zajęli - mimo że żadnych przepisów nie złamała.

  Dlaczego jest monopolistą? Nie każdy ma możliwość założenia anteny satelitarnej (mieszkanie w bloku/kamienicy z oknami na północ), więc jeśli chce korzystać z TV premium, jest skazany na kablówkę. A w danym bloku, na terenie danej spółdzielni, działa zwykle jedna kablówka. Np. właśnie UPC. W takich miejscach UPC konkurencji nie ma - a NC+ konkurencję ma (Cyfrowy Polsat - zasięg identyczny).
 • #26
  andre49
  Level 11  
  Temat blokowania z UPC byl np. szeroko opisany (lin niżej na forum elektrody), wraz kol. Kocurkiem też tam pisałem - i na tę stronę też się powołałem, pisząc skargę do UOKiK, i tak mi odpisali 23-7-2013:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2516955-180.html

  "Dziękujemy uprzejmie za kontakt z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
  Niniejsze wystąpienie potraktowane zostanie jako sygnał zauważonych nieprawidłowości i szczegółowo przeanalizowane pod kątem kompetencji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W przypadku stwierdzenia w przedstawionej sprawie podstaw do podjęcia działań przez Prezesa UOKiK, podjęte będą stosowane kroki zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów lub kodeksem postępowania cywilnego. Uprzejmie informujemy, iż Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji Konsumentów jest właściwy w sprawach ochrony konkurencji i konsumentów podejmowanej jedynie w interesie publicznym (art. 1 ustawy), a zatem nie podejmuje działań w sprawach indywidualnych, mających charakter cywilnoprawny, jak również nie prowadzi działalności w zakresie poradnictwa ani na rzecz konsumentów ani na rzecz przedsiębiorców.
  Udzielaniem porad prawnych i pomocy prawnej konsumentom w sporach
  z przedsiębiorcami zajmują się organizacje konsumenckie oraz powiatowi (miejscy) rzecznicy konsumentów wykonujący zadania samorządu powiatowego w zakresie ochrony konsumentów. Lista oraz dane teleadresowe organizacji konsumenckich i powiatowych rzeczników konsumentów znajdują się na stronie internetowej Urzędu (www.uokik.gov.pl). Natomiast Prezes UOKiK realizuje cele ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, zgodnie z którą do jego zadań należy w szczególności sprawowanie kontroli przestrzegania przez przedsiębiorców przepisów ustawy. I tak, Prezes UOKiK wydaje, w przypadkach określonych ustawą, decyzje w sprawach przeciwdziałania praktykom ograniczającym konkurencję, w sprawach koncentracji lub podziału przedsiębiorców oraz przeciwdziałania praktykom naruszającym zbiorowe interesy konsumentów, a także decyzji w sprawach kar (art. 31 pkt 1 i 2 ww. ustawy). Jednocześnie wyjaśniamy, że Prezes UOKiK informację na piśmie o sposobie załatwienia zgłoszonej sprawy wraz z uzasadnieniem przekazuje w odpowiedzi na formalne zawiadomienie (art. 86 ust. 4 ustawy). Zawiadomienie takie zgłasza się na piśmie wraz z uzasadnieniem (art. 86 ust. 1 i art. 100 ust. 1 ustawy), może ono w szczególności zawierać: wskazanie przedsiębiorcy, któremu jest zarzucane naruszenie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, opis stanu faktycznego, uprawdopodobnienie naruszenia przepisów ustawy, a także dane identyfikujące zgłaszającego zawiadomienie. Do zawiadomienia dołącza się wszelkie dokumenty, które mogą stanowić dowód naruszenia przepisów ustawy(art. 86 ust. 2 i 3)."
 • #27
  Kpc21
  Level 24  
  Czyli trzeba się do nich zgłosić grupowo. Tak jak abonenci NC+.
 • #28
  Pablo1964
  Moderator
  Wydzieliłem off-topic. Przypominam temat wątku: Nagrywanie PVR sygnału z HDMI
 • #29
  avarax2
  Level 12  
  andre49 wrote:
  @avarax2:
  Jest takie porzekadło - jak to uczył Marcin- Marcina...
  1. Nie szukam tu nauki kopiowania, ani wskazówek, jakich jeden "Marcin" chce udzielać drugiemu "Marcinowi", ani jak szukać informacji, tylko potrzebuje konkretnej opinii- od użytkowników konwenterów "Signal HDMI do analog video+Audio L+R", o których przecież wyraźnie piszę wyżej i podaję nawet do nich linki sklepowe...
  2. Wyjmowanie dysku z dekodera UPC - z zakodowanymi plikami nagrań, pomijając umowną karę do zapłacenia -500 zł dla UPC, nic nie da, nie odtworzysz tych plików nigdzie poza dekoderem - tym właśnie i z tą właśnie kartą kodowania z UPC (sparowana z tym egzemplarzem dekodera) - bo to już przerabiali inni i jest o tym sporo na różnych forach.


  ta, poza offtopem i głupotą, piszesz, że chcesz zgrywać HDMI do analogu? Co to za sens takiego czegoś, gdzie tu logika? Napisałem ci, zapytaj kogoś kto już zgrywa choćby na YT, uzyskaj odpowiedź i się nią podziel tutaj. Przyszło to do główki? Poza tym umówmy się, chcesz zgrywać o w celach pirackich, bo nikt normalny nie ogląda czegoś 2 razy :D
 • #30
  Polikon
  Level 14  
  avarax2 wrote:
  bo nikt normalny nie ogląda czegoś 2 razy
  No to ja powinienem już dawno spakować walizki i iść do jakiegoś zamkniętego zakładu psychiatrycznego, bo niektóre filmy oglądam nie po dwa razy tylko po kilka razy.
  A jeśli chodzi o temat tego posta, to dziwne że jeszcze Chińczycy czegoś jeszcze nie stworzyli do zgrywania sygnału w rozdzielczości HD.

  A jednak.
  Kupiłem sobie Intensity Shuttle USB 3.0. Do zgrywania sygnału po HDMI i po podłączenieu na ekranie pojawił się napis że zadziałało zabespieczenie HDCP. Więc szukałem w necie jak się tego pozbyć. Ale okazuje się że to jest temat „Tabu”. Ale jak przystało na Chińczyków na ich serwerach można wszystko znaleźć. Więc wujek Google napracował się z tłumaczeniem, wypad do sklepu i wydane 100zł. I napis o HDCP zniknął. A zgrywane pliki graberem Intensity Shuttle USB 3.0 mają takie parametry.
  Nagrywanie PVR sygnału z HDMI
  A obraz „żyletka”