Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant VUW 240/3-3 - Odpala za drugim podejściem

typcor 04 Jan 2013 08:25 3030 4
 • #1
  typcor
  Level 1  
  Witam
  Od kilkunastu dni mam problem z piecem jak w temacie polegający na tym, że od czasu do czasu piec jest problem z zapłonem. Konkretnie chodzi o to że, następuje odpalenie iskrownika (słychać przeskakującą iskrę) natomiast nie ma tak jakby gazu i nie dochodzi do zapłonu. Trwa to tak kilka sekund po czym z pieca zaczynają dochodzić dziwne dźwięki (chyba z zaworu gazowego). Po chwili wszystko się uspakaja i następuje kolejna próba odpalenia pieca, która jest skuteczna i piec działa normalnie. Ostatnio się zdarzyło tak dwa razy, że piec nie był w stanie kompletnie się odpalić i zaświecił błęda F28. Zauważyłem że antidotum na to podwójne odpalanie jest po prostu reset zasilania. Z rzeczy które przy okazji tego tematu robiłem to : wyczyszczone elektrody zapłonowe i jonizacyjna, sprawdzona poprawność podłączenia elektryki do kotła.
  Proszę o podpowiedź co z tym fantem można zdziałać.

  pozdrawiam
  typcor
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  mauri_b
  Heating systems specialist
  Armatura gazowa do wymiany. Koszt 265 zł netto + robocizna + dojazd + vat
 • #3
  Kali74
  Level 2  
  Witam.Podepnę się pod temat ponieważ mój problem jest trochę podobny (thermomax VUW 260/1 XE) mianowicie po puszczeniu wody włącza się iskrownik piec odpala następnie przygasa a iskrownik dalej pstryka następnie piec gaśnie i po kilku sekundach ponawia odpalenie.Za drugim razem scenariusz taki sam z tym że albo iskrownik w kończy przestaje pstrykać i palnik zapala się pełnym płomieniem albo znów pstryka palnik przygasa i w końcu wyłącza się cały piec i zapala czerona kontrolka. Jakieś pomysły?
 • #4
  mauri_b
  Heating systems specialist
  A szukaczkę na elektrodzie widział? Było milion razy. Elektroda jonizacyjna do czyszczenia lub wymiany.
 • #5
  Kali74
  Level 2  
  Wielkie dzięki przeczytałem tyle postów że miałem w głowie mętlik więc napisałem zapytanie i jak na razie pomogło :D .Odkurzanie , elektroda + papier ścierny + dogięcie i piec pali jak złoto.