Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica kuchenka - Problemy z piekarnikiem pieczeniem ciast

la9una 04 Jan 2013 10:19 12432 2
 • #1
  la9una
  Level 2  
  Witam Szanownych forumowiczów.

  Od przeszło dwóch lat posiadam kuchenkę gaz-elektr Amica i można powiedzieć, że od początku są same problemy a konkretnie , piecze i to mówiąc dosłownie jak się jej podoba.I tak począwszy od ciast drożdżowych , przez ucierane, babki, kończąc na kruchych a nawet pizzy za każdym razem jest co innego.Pomijam już fakt babek bo w ogóle ich nie piekę, wychodzą same zakalce albo spalona góra a środek jest surowy, lub też niedopieczone ale na innym asortymencie, również widać różnicę.Raz spód ciastek jest niedopieczony a raz za bardzo , to samo tyczy się góry ciast czy pizzy.Testowałam już różne ustawienia, poziomu blachy w piekarniku , czy też samej temperatury i efekt zawsze jest ten sam. Nawet na pizzy , kiedy piekę na termoobiegu i ustawiam za każdym razem taką samą temp jest różnie.Czasem piecze się ok 7-8 min , czasem też uzyskuję żądany efekt po ok 12-14 min.
  Jak wspomniałam od samego poczatku są problemy z piekarnikiem.Może przez okres ok 2 m-cy było w porządku. Wiele razy było interweniowane, był serwis, pomiary , raz była nawet wymiana czujnika czy też sondy ( drucik z przewodem w środku piekarnika ) i za każdym razem słyszałam , że wszystko jest w porzadku bo tak pokazują pomiary a wręcz sztandarowa śpiewka serwisu to jest " przyjedziemy wypiekać swoje ciasto".Może ktoś z was drodzy forumowicze ma jakiś pomysł ? Piekarnik jest po gwarancji, może coś da się z tym zrobić ? Brat od wielu m-cy to mi mówi, żeby okno otworzyć , zawołać złomiarzy to **** tam , gdzie jest miejsce tego piekarnika.
  Dziękuje za uwagę, pozdrawiam - Marta.


  Zapomniałam też dodać, że przeczytałam też inne tematy związne z problemami piekarników i mój typ to jest termostat ?. Nie chcę nic sugerować, czy tez mówić bo się po prostu nie znam ale do takiego wniosku doszłam.
 • #2
  andrzej55
  Level 36  
  Termostat może być uszkodzony, ale jak napisałaś serwis już go wymieniał. Jeśli w Twoim piekarniku są grzałki u góry i na dole to odłączanie się jednej z nich podczas pieczenia może powodować niespodzianki, a tego pewnie serwisowi nie chciało się sprawdzać. Trudno będzie coś takiego wyłapać jedynie podłączając amperomierz w zasilaniu i obserwować pobór prądu -czy grzeją dwie grzałki czy jedna.
 • #3
  User removed account
  Level 1