Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy układ TV-on-a-chip

avatar 09 Lut 2005 16:05 3712 5
 • Francuski producent półprzewodników, DiBcom, zaprezentował pierwszy, jak twierdzi, przenośny układ scalony przeznaczony dla przenośnych urządzeń odbierających cyfrowy sygnał telewizyjny.

  Chip zgodny jest ze standardem Digital Videon Broadcasting-Handheld (DVB-H). Jego oficjalna premiera nastąpi w bieżącym miesiącu podczas 3GSM World Congress w Cannes, a pierwsze urządzenia, w których będzie montowany, zostaną pokazane w marcu podczas targów CeBIT.

  Układ odpowiedzialny jest za odbiór i dekodowanie sygnału zgodnego z DVB-H i DVB-Terrestrial.

  Dotychczas wydawało się, że pierwszym układem typu TV-on-a-chip do odbioru sygnału cyfrowego będzie kość zapowiadana na rok 2007 przez Texas Instruments. Amerykański układ będzie znacznie bardziej zaawansowany niż DIB7000 Francuzów. Ma być wyposażony m.in. w tuner i procesor multimedialny z dekoderem.  http://info.onet.pl/1050197,18,1,0,120,686,item.html orginal

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  avatar
  Poziom 35  
  Offline 
  Na "naszym" forum ważniejszy jest regulamin, badanie poprawności pisma i przestrzeganie tego regulaminu a nie jakieś tam posty.
  Specjalizuje się w: serwonapędy, oswietlenie
  avatar napisał 3803 postów o ocenie 236, pomógł 141 razy. Mieszka w mieście NYC. Jest z nami od 2003 roku.
 • #2
  SQ9MEM
  Poziom 28  
  Taak, a u nas w Polsce DVB, DAB czy DRM działające na więcej niż na 50% powierzchni kraju to się doczekamy może w 2015, więc nam żadne chipy nie potrzebne.
 • #3
  ch0mik
  Poziom 10  
  TVN, PolSat, TVP powołały w tym tygodniu konsorcjum dla DVB-T
 • #4
  SQ9MEM
  Poziom 28  
  Tak się składa, że TVP nie wchodzi w skład tego konsorcjum.
 • #5
  qryszard
  Poziom 20  
  TVP zainteresowana jest tylko ściąganiem abonamentu .Nie nadaje nawet przez sat.
 • #6
  sledzik6
  Poziom 15  
  własnie jestesmy strasznie zacofani...na poxczątku lat 80tych w krajach zachodnich telewizja nadawała dzwięk SREREO wysyłała kod VPS oraz telegazete..a my mieliśmy 1 i 2 od południa hahaha...beznadzieja...Tak się składa że trzeba nam dużej zmiany..ale cieżko to zrobić mając biedne społeczeństwo które boryka się w wiekszości z brakiem pracy i zarabianiem pięniedzy niż z tym że nie mam cyfowej telewizji.