Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Z - smartphone z 5-calowym ekranem Full HD i 4-rdzeniowym CPU

pseven 04 Sty 2013 12:15 3429 2
  • Sony Xperia Z - smartphone z 5-calowym ekranem Full HD i 4-rdzeniowym CPUPotwierdzone zostały przypuszczenia o planach wprowadzenia do oferty, przez koncern SONY nowego modelu telefonu komórkowego należącego do serii Xperia, w którego konstrukcji wykorzystano ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej 5 cali. Xperia Z zamknięty został w obudowie typu candybar co oznacza, że nie posiada fizycznej klawiatury. W konstrukcji telefonu wykorzystano wyposażony w pojemnościową nakładkę dotykową ekran IPS o przekątnej 5 cali pracujący w natywnej rozdzielczości wynoszącej 1920 x 1080 pikseli, co przekłada się na rozdzielczość optyczną równą 441 pikseli na cal.

Telefon pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.1.1 (Jelly Bean). Sercem urządzenia jest platforma Snapdragon S4 Pro i układ SoC integrujący w sobie taktowany częstotliwością 1,5 GHz czterordzeniowy procesor główny współpracujący z układem graficznym Adreno 320. W konfiguracji urządzenia przewidziano 1 GB pamięci RAM i 16 pamięci Flash.

Odin wyposażony został w komplet interfejsów komunikacyjnych, takich jak: port microUSB, moduł Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0, NFC, A-GPS, wyjście słuchawkowe i modem LTE.

Szczegółowa specyfikacja techniczna, w tym wymiary zewnętrzne i waga nie została podana.

Xperia Z zadebiutować ma w Tajlandii w sugerowanej cenie detalicznej 19900 tajlandzkich wachów (ok. 2000 zł). Smartphone zaprezentowany zostać ma podczas targów CES, które odbędą się w dniach od 8 do 11 stycznia 2013 roku.

Źródło:
    http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z_pricing_and_new_official_photo_emerge-news-5280.php

Fajne! Ranking DIY
    maciej66666
    Poziom 16  
    No i już po premierze.
    Póki co posiadam Xperię T i nawet zastanawiałem się nad jej sprzedażą i kupnem Z.
    Głównie ze względu na te 2GB RAMu bo procesor i w tym daje radę.
    Niestety bardzo negatywnie rozczarowany jestem akmulatorkiem - ma tylko 2300 mAh , niewiele więcej niż obecnie ma T.
    Liczyłem na około 3000mAh - bo w chwili obecnej , przy włączonych widżetach hd , wifi czy 3G , w trakcie podrózy przez miasto, słuchając do tego muzyki i przeglądając net , bateria schodzi do minimum w mniej niż 5 godzin. Masakra.
    Jest to irytujące że dziennie 3 , 4 razy ładuje telefon.
    Powoli zaczynam rozglądać się za samsungiem, bo są pewne granice przyzwoitości.
    rafbid
    Poziom 32  
    pseven napisał:
    konfiguracji urządzenia przewidziano 1 GB pamięci RAM
    maciej66666 napisał:
    Póki co posiadam Xperię T i nawet zastanawiałem się nad jej sprzedażą i kupnem Z.
    Głównie ze względu na te 2GB RAMu
    Coś tu nie gra?