Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UHD 88 - Połączenie livebox'a z UHD 88 bezprzewodowo.

matiz_zm6 04 Sty 2013 12:15 6105 8
  • #1 04 Sty 2013 12:15
    matiz_zm6
    Poziom 7  

Przeglądając forum w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu, natknąłem się na kilka wskazówek, które na pewno wykorzystam.
    Ale napiszę od początku: przedłużając umowę z neostradą, dostałem livebox'a 2.0 oraz zestaw Sagemcom UHD 88 do telewizji satelitarnej.
    W domu mam dwa telewizory: na dole i na górze. Na dole mam tuner satelitarny, który musi mieć połączenie przewodowe z ruterem (więc muszą stać obok siebie). Na górze chciałbym zamontować tę telewizję od tpsa, natomiast nie ma jak podłączyć uhd88 do livebox'a przewodem.

Doczytałem, że można zrobić takie połączenie bezprzewodowo, mając zwykły access point podłączony do tego uhd. I teraz pytanie: czy mój stary ruter Linksys WAG200G będzie mógł służyć jako taki AP?

Aha, i zupełnie nie wiem jak to zrobić ewentualnie. Konfiguracja Livebox'a jest łatwa, ale jak "przerobić" ruter aby służył jako AP, to już zupełnie nie wiem.

0 8
  • #2 04 Sty 2013 16:45
    rapper3d
    Poziom 16  

niestety WA200G to router z modemem ADSL jest wiec wysoce malo prawdpodobne by obslugiwal tryb repeater wiec tutaj polaczenia

[livebox] ))) ((((linksysWA200G---->TV nie wykonasz, potrzebujesz routera WIFI z funkcja REPEATER lub WDS np AirLive.G DUO

0
  • #3 04 Sty 2013 21:35
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Potrzebny jest AP z trybem Client, ostatecznie coś z WDS.

0
  • #4 05 Sty 2013 09:34
    matiz_zm6
    Poziom 7  

Aha, dzięki za odpowiedzi. Czyli muszę dokupić zwykły AP z trybem Client. Trochę to kosztuje.

A czy mogę na razie podłączyć na pierwsze uruchomienie ten uhd88 pod livebox'a, zainstalować i zaktualizować wszystko, odpiąć go, podłączyć do drugiego telewizora, i dopiero później dokupić ten AP? Czy to raczej nie będzie działać, musi być cały czas połączenie?

0
  • #5 22 Sty 2013 10:59
    Bolo_12
    Poziom 2  

Nie chciałbym uchodzić za jakiegoś reklamodawcę, ale skorzystałem z możliwości zakupu Livepluga od TP Orange za 99,- PLN (w skład wchodzą dwa urządzenia podłączane do gniazdka elektrycznego w komplecie z kabelkami ethernet),chodzi o połączenie LB z dekoderem za pomocą linii elektrycznej. Dosyć fajne rozwiązanie podłączasz kabelek z zestawu do LB urządzonko do gniazdka, przy dekoderze tak samo i wszystko hula bez zadnych instalek zupełnie jak byś połączył za pomocą kabla, jeden warunek - musi byś to podłączone na tej samej fazie. A jak chcesz to przepinając do innego portu w LB masz połączenie z netem na zasadzie kabla ethernet. Jeśli chodzi o rodzaje Livepluga to na Allegro i nie tylko można znaleźć różne rodzaje włącznie z oferującymi rozszerzenie bezprzewodowej sieci na zasadzie AP wraz z opisami możliwości zastosowania.

0
  • #6 22 Sty 2013 18:57
    krzych66
    Poziom 27  

matiz_zm6 napisał:
    Aha, dzięki za odpowiedzi. Czyli muszę dokupić zwykły AP z trybem Client. Trochę to kosztuje.

A czy mogę na razie podłączyć na pierwsze uruchomienie ten uhd88 pod livebox'a, zainstalować i zaktualizować wszystko, odpiąć go, podłączyć do drugiego telewizora, i dopiero później dokupić ten AP? Czy to raczej nie będzie działać, musi być cały czas połączenie?
    Nie ponieważ po ponownym włączeniu do prądu będzie szukał połączenia z LB.

0
  • #7 22 Sty 2013 22:44
    matiz_zm6
    Poziom 7  

No słyszałem o tym liveplugu, niezła opcja, tylko nie wiem, czy mam na jednej fazie, będę musiał się zorientować, ale dzięki za odpowiedzi.

0
  • #8 10 Kwi 2013 11:03
    matiz_zm6
    Poziom 7  

Przepraszam za zabawę w górnika, ale poszukałem trochę na ten temat. Otóż liveplug nie wchodzi u mnie w grę, muszę kupić AP z funkcją client. Czy to musi być coś w cenie AirLive.G DUO? Sporo kosztuje, a przeczytałem, że może to być zwykły AP z trybem Client i WDS, może to być np. coś takiego jak
    TP-LINK TL-WR543G
    albo
    BlackBox mini Panwa2204?

Chodzi mi o to, żeby zbić cenę po prostu, ale oczywiście żeby to działało. Dzięki za odpowiedzi.

0
  • #9 10 Kwi 2013 11:25
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wystarczy zwykły AP z trybem AP Client.

0