Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie liveboxa

04 Sty 2013 13:05 921 3
  • Poziom 26  
    Wielka moderacja usunęła mi temat bo według nich to są bzdury.

Problem wciąż nie rozwiązany.

Niedawno zainstalowałem liveboxa. Przejście z pstn itd.

Gdy włączę stacjonarkę (1gbit rj45) wywala modem adsl.
    Wepnę wtyczkę lan do WŁĄCZONEGO tego kompa do liveboxa i zrywa połączenie.

Wiec testuje ten kabel w tą i w drugą. No ale na innym routerze mi chodzi. Airlive, asmax itd. I zawsze od x lat chodziło bez problemu.

Łącze z laptopem (1gbit) i też działa pięknie. Zarówno przy połączeniu z liveboxem. Jak i sieć stacjonarka - laptop.

O CO TU BIEGA?

Sprawdziłem jeszcze w dosie czy wakeup on lan wyłączony.
    Ustawiłem ręcznie ip.
    To samo. Jeśli tylko włączę kompa wywala adsl w liveboxie.

Rozumiał bym że live box ma 1Gbit więc dlatego testowałem z lapem bo tu też jest 1 Gbit.
    Potem patrze w specyfikacje a tu 100Mbit.

Nie mam pomysłu. Sprawdziłem kable testerem ale mam tylko taki czy przejście jest.

I jest tak jak napisałem. Czy ktoś wierzy czy nie.

A to zę mam dziwne przypadki cóż... niektórzy tak mają.

Nie jest to moja pierwsza sieć. A co dziwne moja prywatna. Właśnie siedzę na laptopie na tym samym kablu.

Szukam jakiegoś przełamania czy coś. Nie ma
    Podłączyłem do kompa. Lapa przemieniłem na wi fi.
    Przy podłączonym zasilaniu do kompa. Świeci sie gniazdo lan. Ale liveboxa nie wybija.
    Nacisnę przycisk power na stacjonarce. I po połączeniu z netem.

Spróbuję jeszcze zmostkować bolec w gniazdku ale wątpię że to coś da.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jeszcze dlaczego może wybijać adsl? Poza mostkiem w gniazdku? Ale jeśli by to był problem zasilania to liveboxa wybiło by od razu przy podłączeniu zasilania do kompa a nie przy włączeniu go. Poza wakeup on lan nie miałem żadnych innych pomysłów bo w Biosie raczej nic innego do lanu nie ma.

Nie jest to też wada windows bo wywala sieć 2 sek po włączeniu stacjonarki. Nie jest to pewnie też problem IP bo w ciągu tych 2 sek raczej dhcp nie zadziała.

Udało mi się znaleźć po 2 dniach co dokładnie się dzieje.
    Przyniosłem stacjonarkę koło liveboxa.
    Włączam zasilanie, włączam kompa a tu zonk czerwone światełko na routerze.
    Bez podłączenia Lanem.
    Więc najwyraźniej ta stacjonarka zakłóca w jakiś sposób sieć. A także lan jeśli jest wpięty. I przez zakłócenia po Lan wywala liveboxa.

Co ciekawe jeśli stacjonarka była na dole podłączona do routera airlive. A na górze livebox wszystko ładnie działało.

Jak na złość nie mam żadnego zasilacza żeby przetestować.
  • Poziom 20  
    Z tego co piszesz wynika że uruchomiony komputera powoduje zerwanie połączenia, tylko kiedy jest spięty przez kabel ethernet z LB.
    A próbowałeś nie bezpośrednio wpiąć PC w LB tylko np. przez switch? Czy wywala wtedy połączenie? Może uszkodzenie w komputerze a LB jest bardziej podatny na zakłócenia.
  • Użytkownik obserwowany
    biomedyczny napisał:
    Wielka moderacja usunęła mi temat bo według nich to s bzdury.

Może po prostu moderator miał racje lub złamałeś regulamin. :) Moderatorzy są właśnie od tego,żeby pilnować porządku :)
    biomedyczny napisał:
    Problem wciąż nie rozwiązany.

No to trzeba by go rozwiązać. :)
    biomedyczny napisał:
    Gdy włączę stacjonarkę (1gbit rj45) wywala modem adsl.

WYWALA??Ale gdzie?Za okno. :D
    biomedyczny napisał:
    Sprawdziłem kable testerem ale mam tylko taki czy przejście jest.

Pożycz od kogoś kabel i sprawdź.To,że jest przejście wcale nie oznacza,że kabel jest sprawny. ;)
    biomedyczny napisał:
    O CO TU BIEGA?

Spróbuj zresetować i ustawić jeszcze raz router adsl. :)

Moderowany przez witux:

Ostrzeżenie za pisanie 3/4 treści nic nie wnoszącej do tematu.

• Poziom 26  
    Problem rozwiązany.

Tak jak radził jimasek. Zmostkowałem bolec z 0 i problem zniknął. tzn na 99% bo teraz mam kompa przy liveboxie. I ani na lan ani na podłączeniu kompa do sieci nie wywala.

Dziwne to bo nawet silniki, cyrkularka itd. Nie były wstanie rozłączyć routera
    A najwyraźniej z zasilaczem modecoma jest coś nie tak.
    Tyle że każdy router działa poza LB.

----

Tak wychodzi na to że livebox jest super czuły na jakieś zakłócenia. Ale jw. Kosiarki, cyrkularki itd mu nie straszne.

Pisałem że testowałem na różnych kablach.
    Poza tym gdyby kabel był minimalnie uszkodzony nie działało by 1Gbit. A łączyło by się np na 100 lub 10Mbit.

Wątku proszę nie kasować bo będzie coraz więcej liveboxow. Więc może się komuś przyda.

Pytanie tylko czy mi za jakiś czas zasilacz nie padnie i coś się z nim nie dzieje. Ale napięcia są ok.