Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Samsung ML 2571n zacina się

04 Sty 2013 13:56 1434 2
  • Poziom 11  
    Witam.
    Posiadam drukarkę Samsung ML 2571N. Do tej pory wszystko działało poprawnie (oprócz tego, że padło gniazdo USB).
    Mój problem polega na tym, że po wymianie tonera drukarka tak jakby zacina się.
    Jak to się objawia?
    Otóż po włączeniu drukarki normalnie zawsze chwilę chodziła (kalibrowała się). Po włożeniu nowego tonera "obróci się" dosłownie przez sekundę i koniec - wygląda to na jakieś zacięcie.
    Próbowałem puścić wydruk, normalnie idzie na drukarkę, ale po chwili znika a drukarka nie reaguje. Wydruk nie wychodzi.
    Z kolei czasami jak się włączy drukarkę to normalnie się kalibruje, przejdzie kilka wydruków i znowu robi się to samo, czyli przestaje drukować.
    Dodam, ze tonery są nowe i na drugiej drukarce tego samego modelu działają bez problemów.
    Ma ktoś jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?
    Wina tonera czy drukarki?
    Na starym tonerze działa normalnie.
    Brakuje mi pomysłów co to może być.
  • Spec od drukarek
    siCk_BoY_ napisał:
    Na starym tonerze działa normalnie.

Można wnioskować, że to wina tonera. Chociaż dziwne, że w drugiej działa dobrze. Przeczyść styki. Dzisiaj robiłem Xeroxa, który zachowywał się podobnie. Z inną kasetą działa prawidłowo.
  • Poziom 11  
    Drukarka była w serwisie. Tam stwierdzili, że prawdopodobnie śruby w tonerze były zbyt mocno dokręcone i to stawiało duży opór. Dlatego niby nie mogła drukarka przekręcić tonerem. Jednak jak drukarka wróciła do nas to problem nadal był taki sam na kablu LPT (gniazdo USB było zepsute). Po podłączeniu do naprawionego gniazda USB drukarka działa poprawnie. Nie wiem dlaczego tak jest.