Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson 460 - Zaczyna drukować i przestaje : (((

09 Lut 2005 16:35 2445 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Morduje się z tą drukarką już trochę czasu.

Problem polega na tym, że gdy zaczyna drukować kolorami to podczas druku na kartce kończy jej się tusz - jest w stanie wydnukować 1 linijkę tekstu danego koloru a potem drukuje coraz słabie, słabiej i kolor zanika( tak jakby się kończył tusz - ale Cartrige z tuszem jest pełny w ok. 50 %). Po opcji płukania (czyszczenia) głowic z menu obsługi drukarki jest znowu w stanie wydrukować 1 linijkę danego koloru (najszybciej kończy się kolor żółty potem czerwony a na końcu niebieski ) .

Drukarka ma zresetowany licznik - nie jest to błąd pampersa, folia chroniąca dziurki do powietrza cartriga też jest zdjęta. Jedyne co zrobiłem żle to wyciągnołem Cartrige podczas spoczynku - ale to chyba nie może mieć wpływu na jej pracę.

Czy jakiś Ekspert od epsona mógłby mi podpowiedzieć co może być przyczyną tej usterki i jak ją usunąć?
  • Poziom 22  
    Jakiego atramentu używasz? Jak drukarka drukuje test?
  • Poziom 10  
    Atramentu DULIN (podróbka, ale ma certyfikat iso 9001)

Dodano po 21 [minuty]:

Test drukarka drukuje O.K. po czyszczeniu głowic(tym z programu obsługi epsona), ale jak prubuje wydrukować jakiś kolorowy tekst , to zaczyna przerywać( traci jakość wydruku - tak jakby zaczynało brakować atramentu), oczywi ście po próbie wydruku nie wydrukuje już poprawnie testu - w ogóle nie drukuje kolorowych lini. Zaczyna drukować kolory po czyszczeniu głowicy(czyszczenie z programu obsługi epsona), po wyczyszczeniu test drukuje O.k. , ale tusz kończy się bardzo szybko ( drukarka jest w stanie wydrukować ok. 1 cm kwadratowy koloru potem nic już nie drukuje aż do następnego czyszczenia)
    Co może być przyczyną ???
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Miałem kiedyś podobny kłopot w epsonie, rozwiązałem go wkładając drugi nowy pojemnik z tuszem. Ten wadliwy pojemnik mam do dziś prubowałem go wkładać do innej drukarki i dzieje się to samo. Przypuszczam że do pojemnika nie dociera właściwa ilość powietrza przez co do głowicy spływa za mała ilość tuszu
  • Poziom 22  
    O i tu prawdopodobnie kolega [OLO] ma rację. Jednak przed tym tj. kupieniem nowego kartriga, możesz sprobować atramentu activjet`a (DULIN nie używałem) w zestawach uniwersalnych dodają środek, który ma podwójne zastosowanie min. udrażnia głowice (cena zestawu od 30zł). Jeszcze jedno pytanie jak nabijasz kartrige?
  • Poziom 10  
    Istotnie winny był nabój - musiał mi się trafić wadlwy : ( nna nowym wszystko zaskoczyło.
    Dzięki wszystkim za Pomoc. Naboju nie napełniałem - nie wiem niestety jak to zrobić - ale przy tych cenach zamienników chyba się nie opłaca tego robić.
    Pozdrawiam Wszystkich i jeszcze raz wielkie dzięki : )