Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radmor 5471+5412 +ALTUS 75

Alaris2012 04 Jan 2013 15:24 1644 5
    Alaris2012
    Level 9  
    Witam, chciałbym się Was zapytać co do podłączenia jak w tytule.
    Moje pytanie brzmi , czy danie maksymalnej mocy radmora (Na poziomie mocy wyjściowej jest skala od » 0.01 do 50 W 8Ω) razem z korektorem na (quasi quadro) 4x Kolumny altus 75 (Wszystkie głośniki, zwrotnice orginalne)
    wyrządzi jakieś krzywdy amplitunerowi lub kolumną. Z tego co się orientuje na internecie jest strona z danymi do wszystkich sprzętów Radmora i tam w danych jest ,że jego moc to 2x 35 w . Więc niewiem dokładnie któremu oznaczeniu mam wierzyć.

Drugie pytanie to jaka jest granica,żeby nie katować tego zestawu audio.

Dziękuje za jakiekolwiek sensowne odpowiedzi.
    Jingiel
    Level 21  
    Każde głośniki spalisz jak dasz przesterowany sygnał, podbijesz pasmo korektorem. Poleci przebieg prawie prostokątny i polecą cewki w głośnikach. Szczególnie jak są to marne tonsile.
    Alaris2012
    Level 9  
    Nie o to mi chodzi ,ze przesterowane , mi w tym nic nie przesterowywuje sie nic nie miga, poprostu ile mocy moge dać zeby ich nie rozpiepszyć.
  • Helpful post
    Jingiel
    Level 21  
    Nie ma reguły. Jak podkręcisz soprany i basy w radmorze i w korektorze to prawdopodobieństwo spalenia głośników jest bardzo duże. Nie mówię o przesterowanym sygnale w tym sensie. Jak już będzie charczało, chrypiało to łatwo spalić kolumny. Wbrew pozorom wzmacniaczem marnej jakości o małej mocy łatwiej spalić kolumny niż porządnym o większej mocy. W twoim przypadku wszystko zależy od twojego rozsądku. Nie radzę odkręcać mocy na full, bo niby masz kolumny o większej mocy niż wzmacniacz.
    Alaris2012
    Level 9  
    sopran dodaje tylko na +8 DB a niskie dodaje na 10DB, a średnie ok 2-4DB lecz mam włączony filtr na 8DB .Gdybym miał byłączony to cały czas przester leci ,a to u mnie nie jest mile widziane.
    Pocieszny
    Level 38  
    Z tym przesterowaniem chodziło nawet nie o moc sygnału, ale o jego kształt. Przesterowany sygnał jest podobny do prostokątnego, a głośniki takiego nie lubią w połączeniu z dużą mocą (duży skok membrany w mniejszym niż normalnie przedziale czasu, łatwiej jest przeciążyć).