Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5471+5412 +ALTUS 75

Alaris2012 04 Sty 2013 15:24 1476 5
  • #1 04 Sty 2013 15:24
    Alaris2012
    Poziom 9  

Witam, chciałbym się Was zapytać co do podłączenia jak w tytule.
    Moje pytanie brzmi , czy danie maksymalnej mocy radmora (Na poziomie mocy wyjściowej jest skala od » 0.01 do 50 W 8Ω) razem z korektorem na (quasi quadro) 4x Kolumny altus 75 (Wszystkie głośniki, zwrotnice orginalne)
    wyrządzi jakieś krzywdy amplitunerowi lub kolumną. Z tego co się orientuje na internecie jest strona z danymi do wszystkich sprzętów Radmora i tam w danych jest ,że jego moc to 2x 35 w . Więc niewiem dokładnie któremu oznaczeniu mam wierzyć.

Drugie pytanie to jaka jest granica,żeby nie katować tego zestawu audio.

Dziękuje za jakiekolwiek sensowne odpowiedzi.

0 5
  • #2 06 Sty 2013 17:07
    Jingiel
    Poziom 21  

Każde głośniki spalisz jak dasz przesterowany sygnał, podbijesz pasmo korektorem. Poleci przebieg prawie prostokątny i polecą cewki w głośnikach. Szczególnie jak są to marne tonsile.

0
  • #3 06 Sty 2013 19:19
    Alaris2012
    Poziom 9  

Nie o to mi chodzi ,ze przesterowane , mi w tym nic nie przesterowywuje sie nic nie miga, poprostu ile mocy moge dać zeby ich nie rozpiepszyć.

0
  • Pomocny post
    #4 06 Sty 2013 19:55
    Jingiel
    Poziom 21  

Nie ma reguły. Jak podkręcisz soprany i basy w radmorze i w korektorze to prawdopodobieństwo spalenia głośników jest bardzo duże. Nie mówię o przesterowanym sygnale w tym sensie. Jak już będzie charczało, chrypiało to łatwo spalić kolumny. Wbrew pozorom wzmacniaczem marnej jakości o małej mocy łatwiej spalić kolumny niż porządnym o większej mocy. W twoim przypadku wszystko zależy od twojego rozsądku. Nie radzę odkręcać mocy na full, bo niby masz kolumny o większej mocy niż wzmacniacz.

0
  • #5 07 Sty 2013 18:58
    Alaris2012
    Poziom 9  

sopran dodaje tylko na +8 DB a niskie dodaje na 10DB, a średnie ok 2-4DB lecz mam włączony filtr na 8DB .Gdybym miał byłączony to cały czas przester leci ,a to u mnie nie jest mile widziane.

0
  • #6 07 Sty 2013 23:00
    Pocieszny
    Poziom 38  

Z tym przesterowaniem chodziło nawet nie o moc sygnału, ale o jego kształt. Przesterowany sygnał jest podobny do prostokątnego, a głośniki takiego nie lubią w połączeniu z dużą mocą (duży skok membrany w mniejszym niż normalnie przedziale czasu, łatwiej jest przeciążyć).

0