Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena zewnętrzna wifi - gdzie ją zamontować

04 Sty 2013 15:41 1545 6
  • Poziom 8  
    Witam
    Chciałbym odbierać internet na laptopie z routera z drugiego budynku oddalonego od mojego domu o około ~25 metrów(bez przeszkód, tylko podwórko). Wcześniej do połączenia używałem karty USB Tp-link TL - WN422G i łączyłem się bez problemu(3 kreski, sygnał stabilny). Niestety karta uległa uszkodzeniu a router w drugim budynku został wymieniony na inny model(linksys wag325n). Mam możliwość zamontowania na dachu swojego budynku anteny zewnętrznej i tutaj moje pytania czy istnieje możliwość połączenia się z internetem z tego budynku po przez antenę zewnętrzną ? Jeżeli tak to jaka ma to być antena ? Ewentualnie jakieś inne propozycje, w miarę proste ponieważ nie znam się na tym zbytnio, zależy mi tylko na tym abym mógł łapać internet na laptopie z tego routera. Myślałem nad anteną, którą kablem podłączyłbym do karty usb i potem do lapka. Budżet jakim dysponuje to 200 zł maksymalnie. Proszę o pomoc :)
  • flexghzflexghz
  • Moderator - Sieci, Internet
    WA5210g ustawiona jako APClient.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 37  
    Do tego WA5210g możesz sobie kupić access point i masz w domku po wifi
  • Poziom 43  
    A co stoi na przeszkodzie zakupu takiej samej karty skoro poprzednia działała dobrze i stabilnie?
  • Poziom 43  
    A co ma piernik do wiatraka?