Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mały dylemat. Stary, wysłużony oscyloskop.

04 Sty 2013 17:10 1164 3
  • Poziom 17  
    Witam.
    Posiadam już od chyba 5 lat oscyloskop Telequipment d52. Już go dawno nie używam bo sprawiłem sobie cyfrę (a i do analoga mam dostęp).
    http://www.thevalvepage.com/testeq/telequip/d52/d52.htm
    Lata lecą ale oscyloskop nadal "jakoś" wyświetla przebiegi (lampa świeci na dobrą czwórkę). Jednak jest do generalnego remontu. Nie do końca działa podstawa czasu , wyzwalanie również czasem zawodzi (trzeba się nagimnastykować, żeby wyświetlić przebieg). Bez fachowca od lamp nie ma co do tego podchodzić.

Chciałem go zdemontować (obudowa z resztą gratów warte jak dla mnie 80zł) ... Jednak coś mnie przed tym powstrzymuje. Oscyloskop wyprodukowany jakieś 40lat temu - prawie zabytek.

Teraz nie mam co z nim zrobić. Zagraca kawał miejsc. Sprzedaż też chyba odpada, bo nie mogę zagwarantować chociaż 30% sprawności pierwotnej. Waży to to swoje.

Co byście na moim miejscu zrobili? Bo prędzej czy później się go w ten czy inny sposób pozbędę.
    Chciałem się po prostu podpytać doświadczonych elektroników.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Masz do wyboru kilka opcji:

1.) Wyrzucić na "dziko" ale jak cię złapią bilans finansowy ujemny.
    2.) Oddać do punktu w którym przyjmują stary sprzęt. Trochę jeżdżenia, strata paliwa - mały ujemny bilans finansowy.
    3.) Wystawić na znanym portalu jako złom (na razie działający) za symboliczną kwotę albo niech licytują od 1zł - bilans finansowy dodatni.
    4.) Zrobić przegląd generalny (np. wymienić elektrolity na nowsze) samemu albo dać znajomemu elektronikowi do przeglądu i następnie wystawić na aukcje za symboliczną kwotę - bilans finansowy dodatni.
  • Poziom 10  
    Witam! Na prawdę piękna rzecz dla hobbisty. Sam ciągle używam Grundiga G-4 (jako maskotkę) z lat pięćdziesiątych! Tylko dla tego że jest retro. Może jakiś pasjonat na Triodzie.pl by zainteresował się tym pięknym obiektem. Gdy widzę jakimi wrakami lampowymi tam się pasjonują, to sądzę że ktoś by to łyknął. Na prawdę szkoda takiego pięknego retro. Pozdrawiam w nowym roku.