Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

livebox2 - TP-LINK8901G - LIVEBOX2 - który ma ,lepszy zasięg ?

04 Sty 2013 17:20 1551 8
  • Poziom 14  
    Mam obecnie routerek TP LINK 8901G - to taki podstawowy model z 1 antenką za 100 zł .
    Używam go do neostrady[wersja do 10 mega]
    W przyszłym tygodniu będę mieć liveboxa , jak wiadomo - livebox nie ma wcale zewnętrznej anteny .
    I teraz pytanie do osób które miały styczność z obydwoma tymi urządzeniami ;
    które z nich ma lepszy zasięg WI FIw domu , parterowym , jeśli sygnał ma przechodzić przez 1 lub 2 ściany ?
    Dzięki za wszelkie opinie
  • Poziom 37  
    wlodarek1 napisał:
    które z nich ma lepszy zasięg WI FIw domu , parterowym , jeśli sygnał ma przechodzić przez 1 lub 2 ściany ?
    Dzięki za wszelkie opinie

Nie ma jednoznaczniej odpowiedzi na to wszystko zależy jakie ściany ( z czego wykonane) itd.

Zdecydowanie polecam TP LINK 8901G, sam go używam i z zasięgiem Wifi nie ma problemu

Najpewniej to podłączyć do LB po kablu TP LINK 8901G
  • Poziom 14  
    Ja też używam tego routerka i niestety , u mnie gdy sygnał przejdzie przez 2
    ściany to jego natężenie jest na tyle słabe że na laptopie na którym jest ubuntu i windows8 wywala że nie moe się połączyć . I muszę używać dodatkowo accespointa G DUO. A u ciebie wojtek 2803 - na którym kanale WIFI pracuje router ?
    Czy router i accespoint powinny nadawać na tym samym kanale WIFI czy na różnych ?
  • Poziom 37  
    wlodarek1 napisał:
    wojtek 2803 - na którym kanale WIFI pracuje router ?

Na 6 ale to zależy jak masz zaszumioną okolice sieciami wifi

wlodarek1 napisał:
    Czy router i accespoint powinny nadawać na tym samym kanale WIFI czy na różnych ?

Na różnych , żeby się nie zaszumiały nie nakładały . I oczywiście zależy w jakim trybie pracują

wlodarek1 napisał:
    accespointa G DUO.

W jakim trybie pracy masz go zestawionego
  • Poziom 14  
    Accespoint pracuje w trybie repeatera .
    Ciekawe że na infolinii tp-linka gdy rozmawiałem z konsultantem o routerze i Apeku
    to powioedział mi że błędem . jest to że Apek pracujący jako repeator pracuje na innym kanale WIFI niż router .
    Kto więc mówi prawdę , a kto kłamie :?:
    Ja mam problemy z ustawieniem właściwego kanału wifi , ze względu na tablet .
    Taki "hipermarketowy " - overmax 04 za 350 zł .
    Słabej jakości antenka wifi w niego wbudowana , nie na każżdym kanale chce się łączyć z routerem czy Apekiem
  • Poziom 37  
    Pisałałem Ci że zależy w jakim trybie pracy jest zestawiony jeśli w trybie reapater to kanały takie same muszą być.

Poczytaj zasadę pracy Reapatera
  • Poziom 14  
    Fachowo określając to oba urządzenia współpracują w trybie CLIENT+AP .
    Jak w takim przypadku powinno być z tymi kanałami WIFI :?:
    Takie same czy inne :cry:
    Dziś , po 2 miesiącach używania liveboxa mogę stwierdzić ;
    ma on gorszy zasięg niż tp-link 8901G :!:
    Ale ma w porównaniu z nim kilka zalet ;bramka VOIP, porty USB funkcja DLNA.
    Tak że mając NEOFON muszę go używać , tp-link na razie leży w szafie .
    Nie nadaje się on bowiem do roli Accespointa
  • Poziom 37  
    wlodarek1 napisał:
    Nie nadaje się on bowiem do roli Accespointa

Dlaczego niby nie daje się ten TP link TD W8901G jako AP? Rozczaruje Cię i powiem Ci, że możesz go użyć podłączając do LB po lanie .
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Dlaczego niby nie daje się ten TP link TD W8901G jako AP? Rozczaruje Cię i powiem Ci, że możesz go użyć podłączając do LB po lanie .

Ale to jest bez sensu ; router i apek stoją daleko od siebie , każdy w innym pokoju.
    Żeby je połączyć kabelkiem ethernet , musiałyby stać obok siebie .
    Jaką miałbym z tego korzyść :?: