Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Drukarka laserowa może brother

klakiernc 04 Sty 2013 17:27 2214 2
  • #1 04 Sty 2013 17:27
    klakiernc
    Poziom 11  

Witam.

Jestem na kupnie drukarki. Zależy mi na tym alby była to drukarka laserowa, tania w eksploatacji, wymiary nie mają większego znaczenia(o ile te większe są solidniej wykonane) cena do 400 zł.
    Przeglądając allegro wybrałem kilka modeli firmy Brother:HL-2135W, HL-2240, HL-2130. Nie jest powiedziane ,że musi być to Brother. Patrzyłem na nie bo kiedyś miałem w domu jakąś starą drukarkę tej firmy.

0 2
  • #2 15 Kwi 2013 00:45
    pavyan
    Poziom 13  

Witam, właśnie jestem po zakupie drukarki BROTHER HL-2240D (autoduplex).
    W planie był zakup DCP-7060D (autoduplex, ma też skaner, czyli jest kopiarką) ale ta w ciągu kilku ostatnich miesięcy zdrożała z 530 na 535 :-), a wymieniona HL-2240D staniała z 470 na 425, więc różnica cenowa wzrosła i zdecydowałem się na HL, czyli bez skanera.
    Znalazłem ją nawet za 399, ale sklep jest w Niemczech i ma nędzne oceny, więc niech spadają - gdzie kupiłem nie napiszę publicznie, bo nie chcę zarzutów kryptoreklamy; można znaleźć przez wyszukiwarki typu skąpiec czy nokaut.

BROTHER-a wybrałem, ponieważ ma dobrą opinię, jest dość tani i co najważniejsze, ma łatwe do pokonania zabezpieczenia przy refillingu tonera startowego, nie ma potrzeby ingerencji w elektronikę (lutowanie/wymiana chipa), jest to jedynie zakup dedykowanego do HL-2240D (toner TN-2210 lub TN-2220) kółka zębatego z obudową i proszku. Są też tanie tonery zamienniki na 2600 kopii.
    Jak na razie od tygodnia działa OK, jest dość szybka, a szczególnie pasuje mi możliwość automatycznego duplexu, związana z tym jest też bardzo przydatna możliwość drukowania broszur/książeczek formatu A5, czyli duża oszczędność papieru i czasu przy drukowaniu różnego typu instrukcji itp.
    Jedyna wadą może być to, że jest trochę głośna, a i wentylator podczas chłodzenia urządzenia po drukowaniu również mógłby ciszej pracować - choć on po kilku minutach się wyłącza i drukarka "drzemie" (można chyba programować czas jego działania).
    Firmware daje dość duże możliwości programowania ustawień drukarki/drukowania - ale tu nie jestem znawcą, to moja pierwsza laserówka, pomijając starego jak świat HP LaserJet-a III, więc nie mam porównania oferty innych firm w zakresie oprogramowania - myślę, że jest porównywalne.
    Po tych kilku dniach szczerze mogę polecić niedużą i zgrabną HL-kę z D, z mojego punktu widzenia bezwzględnie warto dać ok. 70zł więcej (w stosunku do HL-2240) za podwojenie albo nawet potrojenie możliwości drukarki, które daje automatyczny duplex.

0
  • #3 06 Wrz 2013 21:57
    klakiernc
    Poziom 11  

Dzięki za pomoc wybrałem HL-5250DN. Zakupiłem drukarkę używaną, ale jak na razie od około 6-8 miesięcy nie mogę narzekać i duplex często się przydaję.

0