Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman AVR 70 - jedno wejscie audio a 2 urzadzenia do podpiecia

Swiezak19 04 Sty 2013 17:30 7518 38
  • #1 04 Sty 2013 17:30
    Swiezak19
    Poziom 15  

Witam
    Posiadam amplituner Harman AVR 70 i chciałbym do niego podłączyć 2 urządzenia czyli blu ray i dekoder UPC. Wejść hdmi starczy spokojnie i urządzenia sa podpiete ale problem jest tego typu że amplituner posiada tylko 1 wejście digital audio. Natomiast ja posiadam 2 urządzenia i w każdym chce mieć dźwięk bez przepinania kabli bo osobno kabel chce pociągnąć z dekodera UPC do amplitunera i osobno z blu raya do amplitunera a amplituner tak jak wspomniałem posiada tylko 1 wejście digital audio. Jak ten problem ogarnąć? Dobrym sposobem będzie zastosowanie spliter'a AV? Chodzi o coś takiego:

Czy będzie działać wszystko jak należy a przy tym nie stracę na jakości dźwięku?

0 29
  • #2 04 Sty 2013 18:51
    houruk
    Poziom 18  

Przecież ten ampli ma dwa wejscia optyczne dlaczego z nich nie skorzystasz?
    Ani blu-ray ani dekoder nie posiadają wyjść optycznych?

0
  • #3 04 Sty 2013 18:58
    Swiezak19
    Poziom 15  

Wiem o tym ale niestety ani blu ray Samsung BD-E 5300 ani dekoder UPC nie posiadają wyjść optycznych tylko Digital. A Ten amplituner właśnie posiada tylko jedno Digital a 2 wejścia optyczne i tu jest problem. Taka spliter pomoże? Bo amplituner posiada 1 wejście Digital tylko. Podaje zdięcie w którym to widać u góry po lewej stronie

0
  • #4 04 Sty 2013 19:07
    anmedia
    Poziom 39  

Gdybys podal model kazdego urzadzenia byloby o wiele latwiej.

Generalnie nie potrzebujesz niczego. Odtwarzacz bluray z reguly ma gniazdo SPDIF (na zdjeciu ponizej w czerwonej ramce 2 i 3 gniazdo) Dekoder UPC nie mam pojecia jakie ma wyjscie - uznales ze nie trzeba podawac modelu - ale bez wzgledu na to czy bedzie coaxial czy SPDIF , wszystko polaczysz bez dodatkowych przejsciowek.
    Popraw posta i zalacz zdjecia z gniazdami bluray i dekodera.

Dodano po 2 [minuty]:

Jaki model tego UPC? Jezeli faktycznie UPC posiada coaxial tak jak ten model bluray to jedynie pozostaje Ci taka przejsciowka.

0
  • #5 04 Sty 2013 19:14
    Swiezak19
    Poziom 15  

znalazłem na necie zdięcia tego dekodera UPC
    Dokładnie takie wyjścia w swoim widzę i jest tylko to Digital
    Tutaj mam zdięcie blu raya:

Więc co mam zrobić, znajdzie się jakieś wyjście czy taka przejściówka jedynie?? Nie stracę na jakości?

0
  • Pomocny post
    #6 04 Sty 2013 19:17
    anmedia
    Poziom 39  

Swiezak19 napisał:
    Więc co mam zrobić, znajdzie się jakieś wyjście czy taka przejściówka jedynie?? Nie stracę na jakości?

Pozostaje Ci taka przejsciowka. Tylko pamietaj, ze jest to rozwiazanie "domowe" i gdy bedziesz uzywal jednego urzadzenia drugie powinno byc wylaczone.

Dla bezpieczenstwa mozesz z eurozlacza dekodera wyprowadzic sygnal analogowy i bezposrednio wpiac do wzmacniacza. Moze gorsza jakosc ale bezpieczniejsze rozwiazanie.

0
  • #7 04 Sty 2013 19:24
    Swiezak19
    Poziom 15  

Naprawdę dziwnie to wymyślili żeby nie można było tego jakoś normalnie podpiąć. Amplituner ma optyczne to znowu te 2 urządzenia go nie mają. Natomiast te mają Digital to ampli ma tylko jedno. Straszna lipa za takie pieniądze takie wynalazki jeszcze. Wiadomo że jedno będzie wyłączone. Nie stracę na jakości? Co mam rozumieć poprzez "domowe" hm?

PS a na dekoderze te wyjscia audio out czerwone i białe?

0
  • Pomocny post
    #8 04 Sty 2013 19:34
    anmedia
    Poziom 39  

Swiezak19 napisał:
    Naprawdę dziwnie to wymyślili żeby nie można było tego jakoś normalnie podpiąć.

To nie jest dziwne myslenie. Zauwaz ze wszystkie "niszowe" produkty maja minimum gniazd i jako najtansze wyjscie cyfrowe jest wlasnie coaxialne. Zobacz na stronie producenta samsunga ze wszystkie sredniej i wyzszej kalsy modele maja juz minimum jedno wyjscie SPDIF lub dwa przy czym glowne jest SPDIF.

Swiezak19 napisał:
    Nie stracę na jakości? Co mam rozumieć poprzez "domowe" hm?

A co rozumiesz pod slowem jakosci. W obu przypadkach dzwiek wychodzi cyfrowy, jednak samsung ma konwertery D/D i D/A kiepskie. Jedyne co uzyskujesz z wyjscia cyfrowego to dzwiek przestrzenny. O ile z DVD czy bluray jest to gwarantowane to tyle z dekodera UPC juz nie. Jezeli jestes pewien ze dzwiek z dekodera UPC wychodzi jako przestrzenny to oczywiscie polaczenie cyfrowe jest jak najbardziej na miejscu. Ale jesli dzwiek jest tylko 2.0 to polaczenie cyfrowe nie ma zadnego sensu.

Domowe chodzilo mi ze laczysz dwa sygnaly za pomoca zlaczki. Dla bezpieczenstwa powinien byc rozdzielacz lub sumator.

Jesli mi nie wiezysz ze jakosc tych konwerterow jest fatalna, to zrob sobie test. Pozycz od kogos odtwarzacz CD dobrej jakosci (kazdy do wiezy segmentowej). Wez dobra plyte CD i wlacz poprzez wyjscie cyfrowe do amplitunera. Pozniej wlacz te sama plyte do odtwarzacza bluray. Wtedy zobaczysz jaka jakosc maja te urzadzenia ;)

Dodano po 2 [minuty]:

Swiezak19 napisał:
    PS a na dekoderze te wyjscia audio out czerwone i białe?

Czerwone i biale to wyjscia analogowe i podlaczasz do np TAPE w amplitunerze. Zolte to coaxial cyfrowe.

0
  • #9 04 Sty 2013 19:39
    Swiezak19
    Poziom 15  

Dobra to jak podłączyć to najlepiej? Tak jak napisałem? Czy coś kombinować jeszcze??

Jeszcze mam takie pytanie przy okazji co mnie bardzo zastanawia. Mam Xboxa 360 podpiętego do TV kablem HDMI i mam obraz i dzwięk. Podpinałem blu raya bezpośrednio do TV kablem HDMI i też mam obraz i dźwięk tyle ze z TV. Natomiast jak chce podpiąć blu raya do amplitunera kablem HDMI i z amplitunera podpięty kablem HDMi to obraz jest a dźwięku nie ma czemu? To mnie zastanawia. Kablem HDMI powinien iść i dźwięk i obraz tak jak mam to w Xboxie i tak samo jak podpinam pod TV blu ray. Jeśli jest podpięty poprzez amplituner to obraz jest ale dzwięku nie ma. Jak by była jakaś nie jasność to pisze tu o podpięciach bez tych kabli tylko sam HDMI

0
  • Pomocny post
    #10 04 Sty 2013 19:42
    2073718
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 04 Sty 2013 19:43
    anmedia
    Poziom 39  

Swiezak19 napisał:
    Dobra to jak podłączyć to najlepiej? Tak jak napisałem? Czy coś kombinować jeszcze??

Przy uwzglednieniu tego co napisalem to laczysz bluray - amplituner kablem coaxial. Dekoder - amplituner kablem chinch (RCA)

Swiezak19 napisał:
    Natomiast jak chce podpiąć blu raya do amplitunera kablem HDMI i z amplitunera podpięty kablem HDMi to obraz jest a dźwięku nie ma czemu?

Poczytaj na forum, o tym bylo bardzo czesto. W ustawieniach amplitunera szukaj ustawien audio poprzez HDMI i trzeba je uaktywnic/wlaczyc.

0
  • #12 04 Sty 2013 19:51
    Swiezak19
    Poziom 15  

Czyli jest opcja że przez HDMI będę miał i obraz i dzwięk?? Bo czytałem gdzieś że nie potrzeba używac tych kabli tylko wyglądało by to tak:
    1. dekoder upc> kabel HDMI>amplituner>> wyjscie out kabel hdmi> TV
    2. blu ray > kabel HDMI> amplituner> i tutaj kaj wyzej tym samym ( bo jest tylko jedno wyjscie out ) do TV
    Tak gdzieś czytałem i powinien być dźwięk a jednak nie ma go ani w jednym ani w drugim urządzeniu

Dla ciekawości podam informacje z mojej instrukcji:

Cytat:
    Jeśli urządzenie źródłowe posiada złącze HDMI uzycie tych złączy zapewnia najlepszą możliwą jakość obrazu i dzwięku.Ponieważ poprzez kabel HDMI przesyłany jest dzwięk i obraz.

Tyle że nie podali co w moim przypadku jeśli mam podpięty hdmi a mam obraz a dźwięku nie

0
  • #13 04 Sty 2013 20:48
    Swiezak19
    Poziom 15  

Witam
    Posiadam amplituner Harman AVR70 i problem jest tego typu że podłączony jest do niego dekoder UPC i blu ray i obraz jest na TV dzwięku nie ma.Wiem że moge kablem digital podpiąć ale ten amplituner ma 1 wejscie digital. Może ktoś wie jak w amplitunerze ustawić żeby przez kabel HDMI leciał dzwięk. Instrukcja bardzo uboga prawie nic nie piszą jedynie to: Jeśli urządzenie posiada złącze HDMI użycie tych złączy zapewnia najlepszą możliwą jakość obrazu i dźwięku. Musi się to jakoś ustawiać w amplitunerze albo uruchamiać jakoś, pytanie jak?

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

0
  • Pomocny post
    #14 04 Sty 2013 21:20
    anmedia
    Poziom 39  

Swiezak19 napisał:
    1. dekoder upc> kabel HDMI>amplituner>> wyjscie out kabel hdmi> TV
    Tak
    Swiezak19 napisał:
    2. blu ray > kabel HDMI> amplituner> i tutaj kaj wyzej tym samym ( bo jest tylko jedno wyjscie out ) do TV
    Tak
    Tylko w tym przypadku zeby miec obraz i dzwiek zawsze musi byc wlaczony amplituner.
    Pomijajc dekoder UPC proponuje tak:
    Bluray -> TV kablem HDMI
    Bluray -> amplituner kabel coaxialny (audio)
    Dekoder - > Tv kabel HDMI
    Dekoder - > amplituner, kabel 2xRCA (audio)
    XBOX - > TV (HDMI)
    XboX - amplituner, kabel optyczny SPDIF (audio)
    Wiec pozostaje Ci jeszcze jendo gniazdo cyfrowe (optyczne) wolne.
    Nie napisales jeszcze jaki masz TV bo w tym wszystkim jest jeszcze jedno wyjscie, gdzie z TV do amplitunera podpinasz kablem optycznym.

Swiezak19 napisał:
    Tyle że nie podali co w moim przypadku jeśli mam podpięty hdmi a mam obraz a dźwięku nie

Oczywiscie ze Ci nie podali, bo to musisz wyczytac w instrukcji do amplitunera!

0
  • #15 04 Sty 2013 21:36
    Swiezak19
    Poziom 15  

Ps. Xbox nie potrzeba to był przykład że dzwiek jest z HDMI i obraz.

Pogrzebałem trochę i zmieniłem nieco te kable i wyszło mi teraz tak:
    dekoder UPC kablem HDMI do TV a z TV optyczny wychodzi do amplitunera i mam dźwięk i obraz ( tak jak chciałem żeby dźwięk leciał z kolumn jak je uruchomie jeśli są wyłączone to dzwiek leci z TV
    Z blu rayem zrobiłęm tak że HDMi podpiołem do amplitunera a z amplitunera hdmi wychodzi na TV a audio poprzez Digital do tego wejscia jednego w amplitunerze i tez mam dźwięk.
    Jednak to wszystko dalej dziwne bo obraz i dzwięk powinien lecieć po HDMI bez kabla RCA i optycznego hmm

0
  • #16 04 Sty 2013 21:40
    anmedia
    Poziom 39  

Takie rozwiazanie jest bezpieczne, jakie masz w tej chwili.
    Zrob taka probe, nie wiem czy zadziala ale napiszesz. Skoro masz podpiete bluray do amplitunera poprzez HDMI i z amplitunera do TV. Wlacz film i wylacz amplituner, zobacz czy obraz rowniez sie wylaczy!

I jeszcze jedno przeczytaj instrukcje z amplitunera to raz. A dwa zobacz w odtwarzaczu bluray czy nie ma tam czasem ustawien audio dla HDMI. Bywaja takie modele ze jesli idzie przez wyjscie cyfrowe to przez HDMI juz nie.

0
  • #17 04 Sty 2013 21:44
    Swiezak19
    Poziom 15  

Hm juz wspominałem że instrukcja PL jest strasznie ale to bardzo strasznie okrojona i nie ma w niej nic podane.. Tym sposobem co wyżej napisałem jest względnie? Zastanawia mnie jednak ciągle czemu nie wystarcza sam HDMI przez który powinien być i obraz i dzwięk? Tylko do każdego urządzenia trzeba stosować dodatkowy kabel na dzwięk hmm.

0
  • #18 04 Sty 2013 21:51
    anmedia
    Poziom 39  

Swiezak19 napisał:
    Zastanawia mnie jednak ciągle czemu nie wystarcza sam HDMI przez który powinien być i obraz i dzwięk?

Napisalem juz tyle razy, za wina stoi po stronie konfiguracji amplitunera. Przeciez napisales w poscie nr 9 ze jesli podlaczysz bezposrednio do TV to masz i obraz i dzwiek.Prawda? Wiec wina kabla nie jest.

Swiezak19 napisał:
    Tym sposobem co wyżej napisałem jest względnie?

Poza bezmyslnym podlaczeniem bluraya do amplitunera za pomoca HDMI to reszta jest ok. Wypnij kabel z amplitunera i podlacz bezposrednio bluray z TV.

0
  • #19 04 Sty 2013 22:02
    Swiezak19
    Poziom 15  

Nie mogę podłączyć do TV bo TV mam 2 wyjscia HDMI a jak wyżej napisałem mam je zajęte przez amplituner podpięty do TV HDMI 1 i dekoder UPC podpięty do TV HDMI 2 i więcej nie posiadam. Więc blu ray muszę podpiąć do amplitunera innej opcji nie widze????
    Wiem że wina lezy po stronie amplitunera ale w instrukcji nikt nie napisał, jeśli ktoś wie co tam zmienic w tym Harmanie to będę wniebowzięty.

0
  • #20 04 Sty 2013 22:07
    anmedia
    Poziom 39  

Swiezak19 napisał:
    Nie mogę podłączyć do TV bo TV mam 2 wyjscia HDMI
    No tego nie napisales wczesniej, ani nie podales modelu TV. To zmienia caloksztalt i rozwiazanie jakie zastosowales jest konieczne.

0
  • #21 04 Sty 2013 22:13
    Swiezak19
    Poziom 15  

To teraz w skrócie:
    Dekoder UPC: kabel hdmi do TV z TV kabel optyczny do amplitunera i mam dzwięk i obraz.
    Blu ray: Kabel HDMI oraz Digital do amplitunera i z amplitunera kabel HDMI do TV też jest obraz i dzwięk.
    TV posiada 2 wyjscia HDMI.
    Czy tak to już ostateczność? Inaczej się nie da??
    Ktoś wie może jak przez same HDMI żeby wszystko działało bez tych kabli digital i optyczny?Tam w opcjach amplitunera za wiele nie ma wybieram wejscie HDMI i leci hm

0
  • #22 04 Sty 2013 22:32
    anmedia
    Poziom 39  

Swiezak19 napisał:
    Czy tak to już ostateczność? Inaczej się nie da??

Dopuki nie skonfigurujesz amplitunera tak musi pozostac.
    Swiezak19 napisał:
    Ktoś wie może jak przez same HDMI żeby wszystko działało bez tych kabli digital i optyczny?

Jesli masz podpiety kable amplituner -> TV (HDMI) wlacz menu ekranowe (z amplitunera) i wejdz w ustawienia pozycja 2 HDMI Setup i pozniej sprawdz w pozycji 3 Audio setup. Sama konfiguracja HDMI wystarczy.

0
  • #23 04 Sty 2013 22:36
    Swiezak19
    Poziom 15  

w opcji na amplitunerze w HDMi setup moge wybrac HDMI TV lub HDMI ampli co nie dam to dzwięk jest ale jeśli powyższe kable są wpięte

0
  • #24 04 Sty 2013 23:02
    anmedia
    Poziom 39  

Zobacz, podstawowa operacje na pilocie. Pierwsze linijki w instrukcji.

Botón de selección de entrada de sonido: presione este botón para seleccionar la entrada de sonido digital específica (o una entrada analógica) a la que está conectada la fuente activa. Cada pulsación del botón permite desplazarse por las siguientes entradas: digital óptica 1, digital óptica 2, digital coaxial, HDMI (solo para HDMI - HDMI 3) y analógica. Este botón no funciona con las fuentes AM/FM y USB.

Mniej wiecej tlumaczone:
    Przycisk wyboru wejsc audio: Naciskac ten przycisk dla wejsciowych sygnalow audio (cyfrowych specjalnych), jaka jest podlaczona do wejscia w amplitunerze. Kazde nacisniecie powoduje wybor nastepujacych wejsc:
    Optyczne 1, optyczne 2, cyfrowe coaxial, wejscia HDMI (HDMI1 -HDMi3) Ten przycisk nie dziala dla wejsc AM/FM i USB

Czyli jest tak jak pisalem od poczatku. We wszystkich tego typu odtwarzaczach wejscie audio jest ustawiane niezaleznie od wyboru wejscia wideo.

0
  • #25 04 Sty 2013 23:08
    Swiezak19
    Poziom 15  

OK tak tez robię dokładnie tym przyciskiem. Tyle że mam wybor zawsze taki HDMI 1 wybieram bo tam mam obraz i wtedy przyciskam tym pilotem i mam HDMI 1 c1 pozniej c2 pozniej H ktore swiadczy o HDMI i tak miga miga i nic, ciekawostką jest że po niżej jak kabel audio jest odłączony miga ciagle te Digital. Na szybki rozum mozna by pomyśleć że te c1 i c2 to jest właśnie optyczne 1 i optyczne 2 a to samo H to jest HDMI ale ono miga dzwieku nie znajduje hm

0
  • #26 04 Sty 2013 23:31
    anmedia
    Poziom 39  

W instrukcji na stronie 12 masz napisane ze jesli podlaczysz DVD za pomoca HDMI to nie podlaczaj kabla cyfrowego audio z tego samego urzadzenia:
    NOTA: Establezca sólo un tipo de conexión digital (HDMI, óptica o coaxial) desde cada dispositivo.

0
  • #27 04 Sty 2013 23:34
    Swiezak19
    Poziom 15  

to jak mam teraz to rozumiec??
    Napisz mi co z czym mam podłączyć jakimi kablami? Oraz na pilocie mam tym Digital ( tak robilem zawsze ) wyszukac HDMI? Bo wyglada to tak HDMI 1 c1 czyli chyba optyczny 1 a mam znależć HDMI 1 H czyli HDMI tak??
    Ja jutro podłącze rano tak jak napiszesz i zdam relację.

0
  • #28 04 Sty 2013 23:37
    anmedia
    Poziom 39  

Masz tylko wypiac z amplitunera kabel audio z bluray. I reszte ustawiac jak w opisach.

0
  • #29 04 Sty 2013 23:40
    Swiezak19
    Poziom 15  

Czyli mam zrobić tak jak podałem we wczesniejszym poscie? Bez tych audio tylko blu ray hdmi do amplitunera na wyjscie HDMI1 a dekoder hdmi na wyjscie HDMI 1?? Natomiast z amplitunera wyjsciem HDMI OUT do TV? Wtedy próbować wyszukiwac sygnałów?

PS. dekoder tez próbowałęm wypinać i nie było wtedy dzwięku jesli optyczny nie jest wpięty z TV do amplitunera

0
  • #30 04 Sty 2013 23:52
    anmedia
    Poziom 39  

Swiezak19 napisał:
    PS. dekoder tez próbowałęm wypinać i nie było wtedy dzwięku jesli optyczny nie jest wpięty z TV do amplitunera

Czy kable sa dluzsze niz 2.5m? W instrukcji masz podane zeby nie stosowac kabli dluzszych niz 2,5m.
    W kazdym przypadku jesli masz podpiete urzadzenie poprzez HDMI do amplitunera, to oznacza ze w amplitunerze musisz znalezc odpowiednie wejscie. Byc moze ze trzeba odczekac kilka, kilkanascie sekund do zainicjowania.

Jesli to wszystko nie pomoze wyslij linka do pomocy technicznej harmana z ta dyskusja.

Jeszcze mozesz sprobowac zmienic typy sygnalow cyfrowych na wysjcu odtwarzacza bluray np na PCM w celu sprawdzenia. Tam juz masz lopatologicznie napisane ze:
    Using the input select button of the AV receiver and TV, select the correct HDMI input or each to hear sound and see video from the player. Refer to your AV receiver’s user manual to set the AV receiver’s audio input.
    Natomiast na stronie 14 masz inna informacje o kompatybilnosci dzwieku z amplitunerami.
    Jesli to nie pomoze serwis!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo