Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Harman AVR 70 - jedno wejscie audio a 2 urzadzenia do podpiecia

Swiezak19 04 Jan 2013 17:30 9642 38
    Swiezak19
    Level 15  
    Witam
    Posiadam amplituner Harman AVR 70 i chciałbym do niego podłączyć 2 urządzenia czyli blu ray i dekoder UPC. Wejść hdmi starczy spokojnie i urządzenia sa podpiete ale problem jest tego typu że amplituner posiada tylko 1 wejście digital audio. Natomiast ja posiadam 2 urządzenia i w każdym chce mieć dźwięk bez przepinania kabli bo osobno kabel chce pociągnąć z dekodera UPC do amplitunera i osobno z blu raya do amplitunera a amplituner tak jak wspomniałem posiada tylko 1 wejście digital audio. Jak ten problem ogarnąć? Dobrym sposobem będzie zastosowanie spliter'a AV? Chodzi o coś takiego:

Czy będzie działać wszystko jak należy a przy tym nie stracę na jakości dźwięku?
    houruk
    Level 19  
    Przecież ten ampli ma dwa wejscia optyczne dlaczego z nich nie skorzystasz?
    Ani blu-ray ani dekoder nie posiadają wyjść optycznych?
    Swiezak19
    Level 15  
    Wiem o tym ale niestety ani blu ray Samsung BD-E 5300 ani dekoder UPC nie posiadają wyjść optycznych tylko Digital. A Ten amplituner właśnie posiada tylko jedno Digital a 2 wejścia optyczne i tu jest problem. Taka spliter pomoże? Bo amplituner posiada 1 wejście Digital tylko. Podaje zdięcie w którym to widać u góry po lewej stronie
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    znalazłem na necie zdięcia tego dekodera UPC
    Dokładnie takie wyjścia w swoim widzę i jest tylko to Digital
    Tutaj mam zdięcie blu raya:

Więc co mam zrobić, znajdzie się jakieś wyjście czy taka przejściówka jedynie?? Nie stracę na jakości?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Naprawdę dziwnie to wymyślili żeby nie można było tego jakoś normalnie podpiąć. Amplituner ma optyczne to znowu te 2 urządzenia go nie mają. Natomiast te mają Digital to ampli ma tylko jedno. Straszna lipa za takie pieniądze takie wynalazki jeszcze. Wiadomo że jedno będzie wyłączone. Nie stracę na jakości? Co mam rozumieć poprzez "domowe" hm?

PS a na dekoderze te wyjscia audio out czerwone i białe?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Dobra to jak podłączyć to najlepiej? Tak jak napisałem? Czy coś kombinować jeszcze??

Jeszcze mam takie pytanie przy okazji co mnie bardzo zastanawia. Mam Xboxa 360 podpiętego do TV kablem HDMI i mam obraz i dzwięk. Podpinałem blu raya bezpośrednio do TV kablem HDMI i też mam obraz i dźwięk tyle ze z TV. Natomiast jak chce podpiąć blu raya do amplitunera kablem HDMI i z amplitunera podpięty kablem HDMi to obraz jest a dźwięku nie ma czemu? To mnie zastanawia. Kablem HDMI powinien iść i dźwięk i obraz tak jak mam to w Xboxie i tak samo jak podpinam pod TV blu ray. Jeśli jest podpięty poprzez amplituner to obraz jest ale dzwięku nie ma. Jak by była jakaś nie jasność to pisze tu o podpięciach bez tych kabli tylko sam HDMI
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Czyli jest opcja że przez HDMI będę miał i obraz i dzwięk?? Bo czytałem gdzieś że nie potrzeba używac tych kabli tylko wyglądało by to tak:
    1. dekoder upc> kabel HDMI>amplituner>> wyjscie out kabel hdmi> TV
    2. blu ray > kabel HDMI> amplituner> i tutaj kaj wyzej tym samym ( bo jest tylko jedno wyjscie out ) do TV
    Tak gdzieś czytałem i powinien być dźwięk a jednak nie ma go ani w jednym ani w drugim urządzeniu

Dla ciekawości podam informacje z mojej instrukcji:
    Quote:
    Jeśli urządzenie źródłowe posiada złącze HDMI uzycie tych złączy zapewnia najlepszą możliwą jakość obrazu i dzwięku.Ponieważ poprzez kabel HDMI przesyłany jest dzwięk i obraz.

Tyle że nie podali co w moim przypadku jeśli mam podpięty hdmi a mam obraz a dźwięku nie
    Swiezak19
    Level 15  
    Witam
    Posiadam amplituner Harman AVR70 i problem jest tego typu że podłączony jest do niego dekoder UPC i blu ray i obraz jest na TV dzwięku nie ma.Wiem że moge kablem digital podpiąć ale ten amplituner ma 1 wejscie digital. Może ktoś wie jak w amplitunerze ustawić żeby przez kabel HDMI leciał dzwięk. Instrukcja bardzo uboga prawie nic nie piszą jedynie to: Jeśli urządzenie posiada złącze HDMI użycie tych złączy zapewnia najlepszą możliwą jakość obrazu i dźwięku. Musi się to jakoś ustawiać w amplitunerze albo uruchamiać jakoś, pytanie jak?

Moderated By _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

• Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Ps. Xbox nie potrzeba to był przykład że dzwiek jest z HDMI i obraz.

Pogrzebałem trochę i zmieniłem nieco te kable i wyszło mi teraz tak:
    dekoder UPC kablem HDMI do TV a z TV optyczny wychodzi do amplitunera i mam dźwięk i obraz ( tak jak chciałem żeby dźwięk leciał z kolumn jak je uruchomie jeśli są wyłączone to dzwiek leci z TV
    Z blu rayem zrobiłęm tak że HDMi podpiołem do amplitunera a z amplitunera hdmi wychodzi na TV a audio poprzez Digital do tego wejscia jednego w amplitunerze i tez mam dźwięk.
    Jednak to wszystko dalej dziwne bo obraz i dzwięk powinien lecieć po HDMI bez kabla RCA i optycznego hmm
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Hm juz wspominałem że instrukcja PL jest strasznie ale to bardzo strasznie okrojona i nie ma w niej nic podane.. Tym sposobem co wyżej napisałem jest względnie? Zastanawia mnie jednak ciągle czemu nie wystarcza sam HDMI przez który powinien być i obraz i dzwięk? Tylko do każdego urządzenia trzeba stosować dodatkowy kabel na dzwięk hmm.
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Nie mogę podłączyć do TV bo TV mam 2 wyjscia HDMI a jak wyżej napisałem mam je zajęte przez amplituner podpięty do TV HDMI 1 i dekoder UPC podpięty do TV HDMI 2 i więcej nie posiadam. Więc blu ray muszę podpiąć do amplitunera innej opcji nie widze????
    Wiem że wina lezy po stronie amplitunera ale w instrukcji nikt nie napisał, jeśli ktoś wie co tam zmienic w tym Harmanie to będę wniebowzięty.
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    To teraz w skrócie:
    Dekoder UPC: kabel hdmi do TV z TV kabel optyczny do amplitunera i mam dzwięk i obraz.
    Blu ray: Kabel HDMI oraz Digital do amplitunera i z amplitunera kabel HDMI do TV też jest obraz i dzwięk.
    TV posiada 2 wyjscia HDMI.
    Czy tak to już ostateczność? Inaczej się nie da??
    Ktoś wie może jak przez same HDMI żeby wszystko działało bez tych kabli digital i optyczny?Tam w opcjach amplitunera za wiele nie ma wybieram wejscie HDMI i leci hm
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    w opcji na amplitunerze w HDMi setup moge wybrac HDMI TV lub HDMI ampli co nie dam to dzwięk jest ale jeśli powyższe kable są wpięte
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    OK tak tez robię dokładnie tym przyciskiem. Tyle że mam wybor zawsze taki HDMI 1 wybieram bo tam mam obraz i wtedy przyciskam tym pilotem i mam HDMI 1 c1 pozniej c2 pozniej H ktore swiadczy o HDMI i tak miga miga i nic, ciekawostką jest że po niżej jak kabel audio jest odłączony miga ciagle te Digital. Na szybki rozum mozna by pomyśleć że te c1 i c2 to jest właśnie optyczne 1 i optyczne 2 a to samo H to jest HDMI ale ono miga dzwieku nie znajduje hm
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    to jak mam teraz to rozumiec??
    Napisz mi co z czym mam podłączyć jakimi kablami? Oraz na pilocie mam tym Digital ( tak robilem zawsze ) wyszukac HDMI? Bo wyglada to tak HDMI 1 c1 czyli chyba optyczny 1 a mam znależć HDMI 1 H czyli HDMI tak??
    Ja jutro podłącze rano tak jak napiszesz i zdam relację.
    User removed account
    Level 1  
    Swiezak19
    Level 15  
    Czyli mam zrobić tak jak podałem we wczesniejszym poscie? Bez tych audio tylko blu ray hdmi do amplitunera na wyjscie HDMI1 a dekoder hdmi na wyjscie HDMI 1?? Natomiast z amplitunera wyjsciem HDMI OUT do TV? Wtedy próbować wyszukiwac sygnałów?

PS. dekoder tez próbowałęm wypinać i nie było wtedy dzwięku jesli optyczny nie jest wpięty z TV do amplitunera
    User removed account
    Level 1